Uudised

 • GALERII: Söödavad joogitopsid ja prügipinalid. Õpilasfirmade laadal sai tutvuda noorte ettevõtjate loominguga

  12 February 2024

  Nädalavahetusel kogunes Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskustesse üle 300 mini- ja Õpilasfirma, kelle uudsed ja põnevad ideed meelitasid kohale hulgaliselt huvilisi. Teiste toodete hulgast leidis laadalt ka kivipaberist korduvkasutatavad õnnitluskaardid, 3D-prinditud juhtme korrastajad ja biolagunevad kohvipaksust istutamispotid.

 • Kesk-Läänemere regiooni noored osalesid Eesti Õpilasfirmade laadal

  11 February 2024

  Sel nädalavahetusel toimus Eestis järjekordne rahvusvahelise ettevõtlusõppe projekti Central Baltic Young Entrepreneurs (CBYE) kohtumine.

 • Nädalavahetusel vallutab Kristiine ja Rocca al Mare keskused kõigi aegade suurim Õpilasfirmade laat

  07 February 2024

  Sel laupäeval ja pühapäeval, 10.-11. veebruaril, toimub Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskustes läbi aegade suurim Õpilasfirmade laat, kus osaleb üle 300 mini- ja õpilasfirma. Tänavu leiab noorte loodud toodete hulgast lisaks põnevatele ja arendavatele seltskonnamängudele ning käsitöötoodetele ka elektroonilised NFC visiitkaardid, söödavad joogitopsid ja diivanitööstuse jääkidest lemmiklooma mänguasjad.

 • Rahvusvaheline Õpilasfirmade® MeetUp 23.-25.01

  28 January 2024

  Rahvusvaheline Õpilasfirmade® kohtumine tõi kolmeks päevaks Tartusse 24 Õpilasfirmat Eestist, Austriast, Leedust, Soomest ja Suurbritanniast.

 • VILISTLANE: Tule Eesti Õpilasfirmade laadale vabatahtlikuks!

  25 January 2024

  Tule ja aita järgmistel tuleviku tegijatel sirguda. Kutsume Sind Eesti Õpilasfirmade Laadale vabatahtlikuks 10.-11.veebruaril Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskustesse.

 • Iga-aastane Eesti Õpilasfirmade® laat tuleb taas!

  22 January 2024

  JA Eesti kutsub kõiki huvilisi külastama 10.-11. veebruaril 2024 toimuvat Eesti Õpilasfirmade laata 2024 Kristiine ja Rocca al Mare keskustesse. Laat toimub paralleelselt kahes kaubanduskeskuses.

 • Majandusolümpiaadi piirkonnavoorule registreerimine on avatud!

  21 January 2024

  Head koolijuhid, majandusõpetajad, ootame Teie õpilasi osa võtma ning oma teadmisi proovile panema majandusolümpiaadil!

 • Kas Sinu Õpilasfirma toode võiks olla koolipuhvetis müügil?

  18 January 2024

  Baltic Restaurants Estonia kutsub Õpilasfirmasid® osalema koolipuhveti tootekonkursil, mille eesmärk on leida Õpilasfirma poolt loodud toit- või mõni muu puhvetisse sobiv toode, mis läheb müüki Daily koolipuhvetitesse. 

 • Kuidas jõuda oma jätkusuutliku ideega inimesteni ja nende käitumisse?

  17 January 2024

  Sellele küsimusele said Õpilas- ja minifirmade liikmed vastuse ja mõtlemisainet Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt ellu kutsutud konkursi Negavatt rohekoolitusel.

 • Õpeta ringmajandust ja suuna noored jätkusuutlikuma tuleviku poole 

  16 January 2024

  JA Eestil on rõõm teatada, et jätkame ka 2024. aastal ringmajanduse e-õppeprogrammi Girls Go Circular pakkumisega. Viimase poolaasta jooksul on Eestis Girls Go Circular programmi läbinud rohkem kui 800 õpilast, kes arendasid oma digi- ja ettevõtlusoskusi, õppisid tundma ringmajandust ning otsisid lahendusi jätkusuutliku tuleviku jaoks. Õppeprogramm on loodud Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituudi poolt eesmärgiga suurendada tüdrukute huvi STEM ja IKT valdkonna vastu, kuid ringmajanduse kohta uusi teadmisi saama on oodatud loomulikult ka noormehed. 

 • Alustasime koostööd Maaelu Edendamise Sihtasutusega

  16 January 2024

  Koostöö eesmärk on ettevõtlusõppe kaudu edendada ja soodustada maapiirkondade noorte ettevõtlikkust.

 • Jõulukingid soeta sel aastal Õpilasfirmadelt

  06 December 2023

  Jõulude eelsel ajal toimub hulgaliselt Õpilasfirmade jõululaatasid üle kogu Eesti. See on hea võimalus täiendada oma kingikotti põnevate toodetega, mida poeriiulilt ei pruugi leida.

 • Üle 600 õpilase osales Õpilasfirmade koolitustel!

  05 December 2023

  Sel õppeaastal on toimunud kolm Õpilasfirmade liikmete koolituspäeva. Koolitused toimusid Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning neist võttis osa 651 õpilast üle kogu Eesti.

 • JA Ukrainlaste toetamise projekt jõuab lõpusirgele

  05 December 2023

  Selle aasta lõpuga jõuab lõpule UNICEFi rahastatud UPLIFT Youth projekt, mille raames pakkus JA Eesti ettevõtlusõpet Eestisse jõudnud Ukraina sõjapõgenikele. Ettevõtlusõppega soovisime anda Eestis elavatele Ukraina koolinoortele vajalikud teadmised ja vahendid võõras ühiskonnas toimetulekuks ning valikuvabaduse teha täiskasvanuna enda huvidele ja kirele vastavat tööd.

 • Mini-hakatonid annavad noortele tuule tiibadesse

  05 December 2023

  Novembri lõpus ja detsembri alguses toimusid mitmes erinevas Eesti paigas mini hakatonid!

 • Majandus- ja geograafiaõpetajate sügiskoolis leiti uudseid lahendusi ringmajanduse ja sinimajanduse õpetamiseks

  02 December 2023

  Majanduse ja geograafia õpetajad osalesid ühises sügiskoolis 24. - 25. novembril 2023, Pärnus. Kokku 75 õpetajat said uusi teadmisi ring- ja sinimajandusest. Mõlemad teemad kuuluvad riiklikku õppekavasse ning on õpetajatele vajalikud sisuliseks ja metoodiliseks käsitlemiseks ainetunnis.

 • VIDEO: Registreerisime äsja läbi aegade 6000. Õpilasfirma®

  23 November 2023

  Junior Achievement Eestil on suurim rõõm teatada, et eile õhtul registreerisime Õpilasfirmade® registris järjekorras 6 000. Õpilasfirma. Täpselt nii palju on 32 aasta jooksul Eestis Õpilasfirmasid kokku loodud.

 • Teeme plaane jõuludeks?

  07 November 2023

  Jõulud ei ole enam kaugel ning seetõttu tahame Sulle meelde tuletada, et oma selle aasta jõulukingid iseendale ja oma lähedastele leiad sa Õpilasfirmade® jõululaatadelt, mis toimuvad kogu detsembrikuu jooksul üle Eesti.

 • Viimane võimalus varjutada tippude tippe!

  06 November 2023

  Töövarjupäeva Kroon on konkurss, mille eesmärgiks on anda 25-le gümnaasiumi või kutsekooli noorele võimalus veeta üks päev silmapaistva tipptegijaga. Päeva jooksul saab noor ülevaate varjutava igapäevastest tegemistest ja kohustustest. Kandideerimine lõpeb 7. novembril!

 • Girls Go Circular robotite ideede võistlusel esindab Eestit Tallinna 21. Kooli naiskond

  05 November 2023

  Sellest õppeaastast alates pakume JA Eesti poolt õpetajatele võimalust kasutada uut ja põnevat ringmajanduse õppeprogrammi Girls Go Circular, mille kaudu saavad 14-19 aastased õpilased arendada ettevõtlusoskustega koos ka enda digipädevust ning õppida tundma ringmajandust.

 • Kutsume õpetajaid Pärnusse sügiskooli!

  04 November 2023

  Head majandus- ja ettevõtlusõpetajad, kutsume teid Pärnusse sügiskooli!

 • November on töövarjupäeva kuu

  04 November 2023
  Töövarjupäeval, 16. novembril, kutsume kõiki 7.-12. klassi õpilasi saama rohkem teada töömaailmast ning ettevõtteid avama oma uksi uudishimulikele noortele!
 • Kesk-Läänemere regiooni õpilased osalesid Eestis töövarjupäeval

  01 November 2023

  Oktoobri lõpus alustas uus rahvusvaheline ettevõtlusõppe projekt Central Baltic Young Entrepreneurs (CBYE), mille avaüritus toimus 23.-25. oktoobril Tallinnas.

 • Kutsu Ukraina noored endale töövarjuks

  01 November 2023

  Traditsiooniline töövarjupäev on sel aastal saanud täiendust ning JA Eesti pakub töövarjupäevast osa saamise võimalust ka Ukrainast pärit 11. klassi õpilastele Vabaduse Koolist, kel avaneb novembris võimalus tutvuda Eesti töömaastiku ja siinsete töötamise võimalustega. Otsime Eestis tegutsevaid vahvaid ettevõtteid ja põnevate ametite esindajaid, kes on valmis oma tööd ja tegemisi Ukraina õpilastele tutvustama.

 • Õpilasfirmade liikmete koolitustele registreerimine on avatud!

  12 October 2023

  JA Eestil on hea meel teatada, et sellel õppeaastal alustavate Õpilasfirmade registreerimine on täies hoos. Igapäevaselt lisab kümneid ja kümneid uusi Õpilas- ja minifirmasid üle Eesti. Selleks, et ettevõtlusõppeprogramm oleks veelgi täisväärtuslikum, siis soovitame osaleda Õpilas- ja minifirmade liikmetel ka erinevatel koolitustel.

 • Mis oli e-viktoriini raskeim küsimus?

  11 October 2023

  Traditsiooniline Junior Achievement Eesti e-viktoriin 7. – 9. klassi õpilastele toimus ettevõtlusnädala raames 4. oktoobril. E-viktoriinist olid oodatud osa võtma kõigi põhikoolide õpilased vaatamata sellele, kas nad õpivad koolis majandust või mitte.

 • SEB koolisaadikute programm ootab kandideerima!

  10 October 2023

  Alates 2021. aasta kevadest pakub SEB Eesti 10. ja 11. klassi õpilastele täiendavaid rahatarkuse, ettevõtluse, majanduse ja avaliku esinemise koolitusi, et koolitustel omandatud teadmistega saaksid õpilased toetada oma õpetajaid valikainetes, kus õpetatakse isiklike rahaasjade korraldamist ja rahatarkust. Programmi eesmärk on arendada noorte rahatarkust, et noortest saaksid veelgi ambitsioonikamad tuleviku tegijad.

 • Võta Ukraina koolinoor endale töövarjuks!

  10 October 2023

  Traditsiooniline töövarjupäev on sel aastal saanud täiendust ning JA Eesti pakub sel aastal töövarjupäevast osa saamise võimalust ka Ukrainast pärit koolinoortele, kel avaneb novembris võimalus tutvuda Eesti töömaastiku ja siinsete töötamise võimalustega.

 • Kesk-Läänemere regiooni noored ettevõtjad kohtuvad Tallinnas

  09 October 2023

  Oktoobri lõpus alustab uus rahvusvaheline ettevõtlusõppe projekt, mille avaüritus toimub just Tallinnas.

 • Saage tuttavaks noorte mentoritega!

  08 October 2023

  Õppeaasta alguses läbis vahva grupp JA Eesti programmide vilistlasi noore mentori programmi, et olla toeks tulevastele Õpilas- ja minifirmadele põhijuhendaja kõrval. Noore mentori teekonda alustati septembri lõpus Estonian Business School’is toimunud koolitusel, kus jagas kasulikke soovitusi kogenud koolitaja Age Rosenberg.

 • GALERII: Linnaruum muutub tänu noortele rohelisemaks

  05 October 2023

  Oktoobri alguses ragistasid koolinoored ajusid ning tulid mõttele hakata tootma kohvist valmistatud söödavaid topse ning prügisorteerimisplatvorm.

 • Õpi ringmajandust, loo robot ja sõida Brüsselisse!

  03 October 2023

  Sellest õppeaastast alates pakume JA Eesti poolt õpetajatele võimalust kasutada uut ja põnevat ringmajanduse õppeprogrammi Girls Go Circular, mille kaudu saavad 14-19 aastased õpilased arendada ettevõtlusoskustega koos ka enda digipädevust ning õppida tundma ringmajandust.

 • Võtame põhikooliga äriideede mõtlemise ette!

  18 September 2023

  Uus kooliaasta algab paljudes koolides sellega, et mini- ja Õpilasfirmasid alustada soovivad noored teevad ajurünnakuid, ideearenduspäevi või käivad häkatonidel, et leida teostamiseks sobivat ideed. JA Eesti on eelkõige minifirmadele Pepco toetusel juba aastaid selles protsessis abiks olnud, et noori sütitada, panna nad mõtlema minifirma tegemisest ning ehk leida ajurünnaku käigus ka sobiv idee, mida ellu viia.

 • Mida toob uus ettevõtlusõppe aasta?

  03 September 2023

  Alanud on uus õppeaasta igal pool üle Eesti. Uued ja põnevad tegevused ootavad ees ka majandus- ja ettevõtlusõppe maastikul.

 • Uue õppeaasta märksõnadeks on jätkusuutlikkus, ringmajandus, sinimajandus ja kaitsetahte kasvatamine

  01 September 2023

  Kallid ettevõtlikud õpetajad!

 • Ootame noori mentoreid koolitusprogrammi

  31 August 2023

  Noore Mentori koolitusprogramm on kõigile neile, kes soovivad oma koolis või ka väljaspool olla mentoriks noorematele Õpilasfirma tegijatele. Registreerimine on juba alanud!

 • Veebiseminar „Intellektuaalomandi ABC õpilasfirmadele“  

  31 August 2023

  Uue ja innovaatilise toote loomisel on nutikas mõelda oma loodu ehk intellektuaalomandi kaitsmisele. Nii kindlustab koolinoor ainuõiguse oma loomingule ja saab tulevaseks äritegevuseks olulise konkurentsieelise. Selleks, et otsustada, kuidas oma loodut parimal viisil kaitsta, on Junior Achievement Eesti loonud intellektuaalomandi juhendi Õpilasfirmadele ja nende juhendajatele.

 • JA Eestit tunnustati Aasta haridusteo tiitliga

  31 August 2023

  Augustis kuulutas Tallinna linn välja 54 kandidaati 14 kategoorias, millest aasta haridusteo tiitliga tunnustati ka Junior Achievement Eestit ning ülemöödunud õppeastal korraldatud ettevõtlusfestivali Gen-E "Euroopa parim Õpilas- ja üliõpilasfirma 2022".

 • KANDIDEERI: Pakume rahvusvahelist võimalust Õpilasfirmadele

  30 August 2023

  Uus õppeaasta on täis põnevaid väljakutseid õpilastele. JA Eesti ootab Õpilasfirmasid osalema rahvusvahelises ettevõtlusõppe projektis.

 • JA Eesti tiimiga liitus Maria

  30 August 2023

  Uus õppeaasta on täis uusi ja põnevaid sündmusi. Samuti puhuvad uued tuuled ka JA Eesti kollektiivis! Uuest õppeaastast alustab turundusjuhi ametikohal tööd Maria Palk, kes on Junior Achievementi tegevustega olnud rohkem kursis kui seda võiks esmapilgul aimata.

 • Uus ringmajanduse e-õppe moodul ootab õpetajaid tutvuma!

  29 August 2023

  JA Eestil on rõõm tutvustada uut ringmajanduse e-õppe moodulit Girls Go Circular, mis pakub 14-19 aastastele õpilastele võimalust arendada oma digi- ja ettevõtlusoskusi, õppida tundma ringmajandust ja otsida lahendusi jätkusuutliku tuleviku jaoks.

 • JA Eesti jagas Islandil ettevõtlusõppe jätkusuutlikumaks muutmise ideid 

  27 August 2023

  Augusti eelviimasel nädalal viibisid JA Eesti ning JA Läti delegatsioonid koos partnerkoolide Tallinna 21. Kooli ning Talsi 2. Keskkooli Islandil, kus rahvusvahelist gruppi võõrustas Junior Achievement Islandi tegevjuht Petra Bragadóttir.

 • Õpilasfirmade ajaloo suurim tehing on valmis!

  09 August 2023
  Eesti parim Õpilasfirma MilSpray Võru Gümnaasiumi sõlmis hiliskevadel Õpilasfirmade ajaloo suurima tehingu ning on Euroopa Õpilasfirmade võistluse järgselt usinalt vaeva näinud selle tellimuse täitmisega. MTÜ Slava Ukraini tellist noormeestelt 54 000 euro väärtuses ehk 24 000 pihustatavat kamuflaažvärvi, mis edastatakse Ukraina kaitsejõududele sügisehakul.
 • GALERII: Milspray esindas Eestit väärikalt Euroopas

  17 July 2023

  11.-14. juulil kogunesid Euroopa riikide parimad Õpilas- ja üliõpilasfirmad Türgis, et valida välja Euroopa Ettevõtlusfestivali Gen-E raames selle aasta parim Euroopa Õpilasfirma. Eestit esindas võistlustules Õpilasfirma MilSpray, mida veavad Võru Gümnaasiumi noormehed.

 • GEN-E: Mis ja millal toimub?

  06 July 2023

  Gen-E Euroopa Ettevõtlusfestival toimub 11.-14. juulil Istanbulis. Festivalile sõidavad kokku Euroopa riikide parimad Õpilasfirmad ja üliõpilasfirmad, kes hakkavad võistlema Euroopa parima tiitli nimel. Ka Eesti on võistlusel esindatud ning ootab oma poolehoidjaid interneti vahendusel võistlusmelule kaasa elama. Teeme ülevaate eesootavatest sündmustest, mida ei tasu maha magada.

 • GEN-E: 40 Euroopa riigi Õpilasfirmad on võistluseks valmis

  05 July 2023

  Euroopa Õpilasfirmade võistluse esimesed voorud on juba seljatatud interneti vahendusel. 11.-14. juulil kogunevad 40 Euroopa parimat Õpilasfirmat ning 20 parimat üliõpilasfirmat Istanbulis JA Euroopa ning JA Türgi korraldatud Euroopa Ettevõtlusfestivalil, et välja selgitada selle aasta parimad noored ettevõtjad ja Õpilasfirmad.

 • Õpetajad alustasid suve suvekoolis

  03 July 2023

  Möödunud nädalal osalesid Eesti majandus- ja ettevõtlusõpetajad Junior Achievement'i ja Eesti Majandusõpetajate Seltsi poolt korraldatud suvekoolis Viljandimaal Vanaõue puhkekeskuses, kus ammutati uusi ideid tulevaseks õppeaastaks ning alustati ka iseenda energiavarude laadimisega vahvatel õppekäikudel.

 • GEN-E: Eestit esindab Euroopas MilSpray

  03 July 2023

  Võru Gümnaasiumi noormeestest koosnev Õpilasfirma MilSpray sõidab peagi Eestit esindama Türki Euroopa Õpilasfirmade võistlusele. ÕF MilSpray toodab pihustatavaid kamuflaažvärve militaarsõpradele, kaitseliitlastele ja kaitseväelastele.

 • Mõtlesime Ukraina noortega äriideid

  19 June 2023

  7. juunil viis JA Eesti ning JA Alumni Estonia läbi äriideede genereerimise ürituse, kust võtsid osa ligi 100 Ukrainast pärit põhikooli õpilast Vabaduse Koolist.

 • Vanalinna päevade laat pani punkti Õpilas- ja minifirmade hooajale

  12 June 2023

  Selle õppeaasta viimane Õpilasfirmade laat toimus 3.-4. juunil Vabaduse väljakul Tallinna vanalinna päevade raames. Müümas olid nii põhikooli I ja II astme kui ka gümnaasiumi astme noored ettevõtjad.

 • Toimus rahatarkuse e-viktoriin ''Olen rahatark 2023''

  01 June 2023

  31. mail osales 3058 õpilast 94. koolist Eesti koolide 4. – 6. klasside õpilast e-viktoriinil ''Olen rahatark''

 • Viimane Õpilasfirmade laat vanalinna päevadel!

  31 May 2023

  Selle õppeaasta viimane Õpilasfirmade laat toimub 3.-4. juunil Vabaduse väljakul Tallinna vanalinna päevade raames.

 • GALERII: PÕF23 finalistid peaministri vastuvõtul

  30 May 2023

  30. mail käisid võistluse "Eesti parim Õpilasfirma 2023" finalistid Stenbocki majas toimunud peaminister Kaja Kallase vastuvõtul. 

 • #GEN_E: Euroopa parim Õpilasfirma selgub varsti!

  27 May 2023

  Kutsume Sind kaasa elama 2023. aasta Euroopa parimatele Õpilas- ja tudengifirmadele!

 • JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja 2023

  24 May 2023
 • JA Eesti aasta mentor 2023

  23 May 2023
 • Euroopa ettevõtliku kooli tiitel läks Vändrasse

  22 May 2023
 • JA Eesti vägev vilistlane 2023

  21 May 2023
 • JÄRELVAATAMINE: Eesti parim Õpilasfirma 2023

  18 May 2023

  Võistlus „Eesti parim Õpilasfirma 2023“ on edukalt seljatatud, parimatest parimatele medalid kaela riputatud ning aktiivne ettevalmistus Euroopa Õpilasfirmade võistluseks käimaks. Selle õppeaasta Õpilasfirmade poolt oodatuimat sündmust on võimalik siiski järelvaadata, analüüsida enda ja teiste etteasteid ning lihtsalt nautida võistlusmelu veel üks kord.

 • GALERII: Militaarspreivärv tõi Võru poistele parima Õpilasfirma tiitli

  12 May 2023

  Eesti parima Õpilasfirma tiitli viisid sel aastal koju Võru Gümnaasiumi 11. klassi õpilased Reio Metsla, Robin Laiv ja Tair Linnas Õpilasfirmast MilSpray. Noored gümnasistid on toonud turule militaarspreivärvi, millele on oma heakskiidu andnud ka Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.

 • #PÕF23 finalistid on selgunud!

  28 April 2023

  Võistluse “Eesti parim Õpilasfirma 2023” finaali on kindlustanud oma koha 24 sel õppeaastal tublit tööd teinud Õpilasfirmat üle Eesti.

 • GALERII: Eesti parim minifirma valmistab söödavaid kuuseehteid

  21 April 2023

  Eesti parima minifirma tiitli viisid koju Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi kaheksanda klassi õpilased Kristiina Smirnov, Vera Mai Altmäe ja Levija Pikulik minifirmast Clever. Hakkajad tüdrukud valmistavad hoolikalt valitud komponentidest šokolaadi ja küpsiseid, mis sobivad üheaegselt nii söömiseks kui kodu kaunistamiseks.

 • Homme selgub Eesti parim minifirma

  19 April 2023

  Eesti ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement tunnustab juba üheksandat aastat Eesti parimaid minifirmasid ehk 7.-9. klasside õpilaste loodud esimesi ettevõtteid. Tänavu on tiitlipüüdjaid kaksteist ning võitja selgitatakse välja homme SEB Innovatsioonikeskuses toimuval finaalvõistlusel.

 • GALERII: JA Eesti õpilasvõistluste autasustamise aktus

  11 April 2023

  6. aprillil autasusustati JA Eesti õpilasvõistluste parimaid Estonian Business School-is toimunud aktusel.

 • FINALISTID SELGUNUD: Eesti parima minifirma tiitlile kandideerib 12 firmat

  05 April 2023

  Selgunud on 12 tublimat minifirmat, kes pääsesid edasi "Eesti parim minifirma 2023" finaalvõistlusele, mis toimub juba 20. aprillil SEB Eesti Tornimäe peakontoris.

 • Think Human Foundation toetab põhikooli noorte ettevõtlikkust ja sotsiaalsete oskuste arendamist

  30 March 2023

  JA Eesti  teeb sellest õppeaastast koostööd Think Human Foundationiga, kes soovib õla alla panna noorte ettevõtlikkuse ning sotsiaalsete oskuste arengule, eriti Tallinnast kaugemates piirkondades, kus noortel on vähem võimalusi.

 • Aita tunnustada 2023. aasta tegijaid!

  28 March 2023

  Meil on au välja kuulutada konkurss JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja, aasta mentori ning JA Eesti vägeva vilistlase tiitlile. Esita oma kandidaat ning aita meil tunnustada oma ala parimaid!

 • Wise jagas nõu tublidele Õpilasfirmadele

  13 March 2023

  Märtsikuu alguses külastasid viis Eesti Õpilasfirmade laada innovatsioonivõistluse parima tiitliga pärjatud Õpilasfirmat tehnoloogiaettevõtet Wise. Nii õpilased kui Wise’i mentorid jäid päevaga rahule.

 • Majandusolümpiaadi piirkonnavoorus ragistavad ajusid tublid gümnasistid!

  09 March 2023

  Täna, 9. märtsil, panevad oma majandusalased teadmised piirkonnavoorus proovile 172 gümnasisti 48 koolist üle kogu Eesti.

 • JA Worldwide esitati teistkordselt Nobeli rahupreemia nominendiks

  06 March 2023

  Kõiki maailmas tegutsevaid Junior Achievement-i organisatsioone ühendav JA Worldwide esitati juba teist aastat järjest Nobeli rahupreemia nominendiks. Junior Achievement Eesti on JA Worldwide liige.

 • NordPlus Horizontal projekti“Green Creativity“ kohtumine Lätis

  06 March 2023

  JA Eesti, JA Islandi, JA Läti, Talsi 2. Keskkooli ja Tallinna 21. Kooli ühine projekt „Roheline loovus“ ehk Green Creativity tõi osalejad taas kokku, et koos uusi keskkonnasõbralikke õppemeetodeid arendada ja õpetajaid koolitada.

 • JÄRELVAATAMINE: Õpilasfirmad teleekraanil

  03 March 2023

  Vaata järele veebruarikuu telesaateid, kus Õpilasfirmad tutvustasid oma tooteid ja tegemisi.

 • Kuulutame välja võistluse „Eesti parim Õpilasfirma 2023“

  01 March 2023

  Junior Achievement Eesti kutsub kõiki 2022/23 õppeaastal loodud Õpilasfirmasid kandideerima võistluse „Eesti parim Õpilasfirma 2023“ finaali, mis toimub 11.-12. mail Tallinnas.

 • Kuulutame välja võistluse „Eesti parim minifirma 2023“

  01 March 2023

  Junior Achievement Eesti kutsub kõiki 2022/23 õppeaastal loodud minifirmasid kandideerima võistluse „Eesti parim minifirma 2023“ finaali, mis toimub 20. aprillil Tallinnas.

 • NIKITA LUGU: Boršisupp, ettevõtlusharidus ja kuuluvustunne

  25 February 2023

  Kellelegi ei ole võõras teadmine, et tänaseks päevaks on aktiivne sõjategevus Ukrainas kestnud juba üle aasta. Paljud ukrainlased on olnud sunnitud lahkuma oma kodumaalt ning alustama mõnes uues riigis täiesti nullist. Nii on läinud ka selle loo peategelasel Nikital.

 • GALERII: Suurimal Õpilasfirmade laadal müüdi tooteid ja teenuseid tuhandete eurode eest

  15 February 2023

  Möödunud nädalavahetusel tuli Kristiine ja Rocca al Mare keskustesse kokku 264 Õpilasfirmat üle Eesti, et oma müügioskustega üksteiselt mõõtu võtta. Kahe päeva jooksul müüdi lausa ligi 22 000 euro eest kaupu ja teenuseid ning hulgaliselt jagati välja auhindu innovaatiliste toodete eest. 

 • Õpilasfirmade äriideed vallutasid nädalavahetusel kaubanduskeskused!

  12 February 2023

  Möödunud nädalavahetusel osales ligi 260 Õpilas- ja minifirmat Kristiine ja Rocca al Mare keskustes toimunud Eesti Õpilasfirmade laadal. Kahe päeva jooksul said tunnustatud nii parimad müüjad kui mitmes valdkonnas silma paistnud tooted.

 • Milliseid tooteid on võimalik Eesti Õpilasfirmade laadalt leida?

  07 February 2023

  Igal õppeaastal muutub Õpilas- ja minifirmade tootevalik üha kirjumaks ja põnevamaks. 11.-12. veebruaril on oma tooteid müümas ja tutvustamas Rocca al Mare ja Kristiine keskustes 268 Õpilasfirmat üle Eesti.

 • Õpilasfirmade® laada äriideed ja müügitegevus saavad premeeritud! 

  06 February 2023

  11.-12. veebruaril paneb üle 800 noore ettevõtja proovile oma müügioskused ja tooted Kristiine ja Rocca al Mare keskustes. Sel õppeaastal loodud mini-- ja Õpilasfirmasid ootab ees kaks päeva avalikku müüki.

 • Paide noored võtsid minifirmade loomise ette!

  02 February 2023

  JA Eesti viis 1. veebruaril Paide Hammerbecki Põhikoolis läbi inspiratsioonipäeva „Võta ise ette!“, mis aitas neljakümne viiel 7. klassi õpilasel saada väikene aimdus ettevõtlusest ning võimalikust loovtöö valikust järgmisel õppeaastal.

 • Ettevõtlus- ja karjääriõppe aasta parimad said tunnustatud

  01 February 2023

  25. jaanuaril toimunud Haridus- ja Noorteameti ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursil kuulutati välja valdkonna parimad tegijad. Aasta ettevõtliku õpetaja tiitli pälvis Urmas Persidski, , ettevõtlikud õppurid on Rasmus Riim, Henry Kask ja Chris-Rico Lang, aasta ettevõtlus- ja karjääriõppe mentor Rudolf-Gustav Hanni, „Edu ja Tegu“ aasta tegijaks sai JA Eesti tegevjuht Kersti Loor ning aasta ettevõtlus- ja karjääriõppe edendajaks tunnistati Karjäärinõustajate Ühing.

 • Külasta veebruaris Eesti Õpilasfirmade laata!

  20 January 2023

  JA Eesti kutsub kõiki huvilisi külastama 11.-12. veebruaril 2023 toimuvat Eesti Õpilasfirmade laata 2023 Kristiine ja Rocca al Mare keskustesse. Laat toimub paralleelselt kahes kaubanduskeskuses.

 • Hariduskonverents „Teadlikult tulevikku“

  18 January 2023

  Kui teha tööd ja näha vaeva, kas siis tuleb armastus? Kuidas tunda rõõmu noorte ja enda edusammudest, kui õpetaja king pigistab? Kuhu kaob tahe ja kuidas see kiiremini üles leida? Kas tööõnn hüüab tulles?

 • Kas mina juhin raha või juhib raha mind? Tule ja saa teada!

  12 January 2023

  Rahandusministeerium kutsub majandus- ja ettevõtlusõpetajaid ning nende õpilasi taas vaatama ja kuulama Pangaliidu korraldatud noorte rahatarkuse veebikonverentsi „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?“, mis seekord toimub 23. märtsil kell 13.00-15.30. Sobivaim sihtgupp on 7.-12. klass.

 • FOTOD: Majandus- ja ettevõtlusõpetajad talvekoolis

  08 January 2023

  Uus aasta algas majandus- ja ettevõtlusõpetajate jaoks tegusalt Saaremaal toimunud talvekoolis, kus jagati omavahel kogemusi, tutvuti majandus- ja ettevõtlusõppe trendidega ning prooviti mõnda meetodit ka koha peal järele.

 • Aitan Eestit MTÜ toetab Õpilasfirmade laata!

  04 January 2023

  Sel õppeaastal on jälle oodata Õpilasfirmade rekordaastat. Prognoosime, et tänavu luuakse rohkem kui 500 Õpilas- ja minifirmat. 11.-12. veebruaril toimub Tallinnas Õpilasfirmade programmi läbivate õpilaste jaoks hooaja suursündmus – Eesti Õpilasfirmade laat 2023. Müügikogemus ja -oskus on üks olulisemaid oskusi, mida Õpilasfirmast tulevikuks kaasa võtta.

 • Ukraina haridussüsteem tunnustas Õpilasfirmade programmi!

  01 January 2023

  JA Eesti rõõmustab koos JA Euroopaga, sest Ukraina haridusministeerium tunnustab alates möödunud aasta lõpust Junior Achievement’i ettevõtlusõppe programme keskhariduse valikkursusena.

 • JA Eesti pühadesoovid 2022

  23 December 2022
 • Eesti tiim tõi Azerbaijanist võidu koju

  13 December 2022

  5.-9. detsembril toimus Aserbaidžaani pealinnas Bakuus STEAM Azerbaijan 2022 festival, millest võttis osa ligi 1000 noort Aserbaidžaanist ja välisriikidest, näiteks Rootsist, Suurbritanniast, Eestist ja Aserbaidžaani lähiriikidest.

 • Uued õppematerjalid Wise'ilt

  08 December 2022

  Mäletad neid lihtsaid ettevõtlusõppematerjale, mis juba kaks aastat JA lehel saadaval? Wise uuendas materjale, need on nüüd kenamad ja veel käepärasemad. Tule vaata järele wi.se/kool!

 • Unicef UPLIFT projekti töötoad ja koolitused ukrainlastele jätkuvad ka jaanuaris

  08 December 2022

  Novembris ja detsembri alguses viisime Ukrainast pärit õpilastele Unicefi ja JA Euroopa UPLIFT YOUTH projekti raames läbi 15 ettevõtlusõppe töötuba. Ukrainakeelsed töötoad 4.-12. klassi õpilastele toimusid Tallinnas, Tartus ja Rakveres ning nendes osales kokku 440 õpilast.

 • Täienda oma kingivarusid Õpilasfirmade jõululaatadelt

  02 December 2022

  Jõuludeni on jäänud veel loetud nädalad ning seetõttu kutsume Sind külastama Õpilasfirmade jõululaatasid, mis toimuvad üle kogu Eesti!

 • NORDPLUS HORIZONTAL projektiga Islandil

  30 November 2022

  JA Eesti esindus viibis 24.-28. oktoobrini NordPlus Horizontal projekti „Green creativity“ raames Islandil.

 • Anna oma panus Eesti Õpilasfirmade laada toimumisse

  28 November 2022

  Sel õppeaastal on jälle oodata Õpilasfirmade rekordaastat. Prognoosime, et tänavu luuakse rohkem kui 500 Õpilas- ja minifirmat. Müügikogemus ja -oskus on üks olulisemaid oskusi, mida Õpilasfirmast tulevikuks kaasa võtta.

 • Aita tunnustada ettevõtlusõppe edendajaid, mentoreid, õpilasi ja õpetajaid!

  22 November 2022

  Haridus- ja Noorteamet kutsub üles tunnustama silmapaistvaid ettevõtlus- ja karjääriõppe edendajaid ning mentoreid, ettevõtlikke õppureid ning õpetajaid. Kandidaate parimate tunnustamiseks saab esitada viies kategoorias kuni 4. detsembrini ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi Edu ja Tegu veebilehel.

 • Täna on 26. töövarjupäev!

  17 November 2022

  Täna toimuvast töövarjupäevast võtab osa sadu õpilasi üle Eesti. Matemaatika ja eesti keele tundide asemel saavad koolinoored muuhulgas teada, milline näeb välja Riigikogu esimehe Jüri Ratase, laulja Ivo Linna ning iduettevõtja Karoli Hindriksi tavaline tööpäev.

 • Kutsume Sind üles heategu tegema

  06 November 2022

  Aitan Eestit MTÜ korraldab heategude konkursi lasteaedades ja koolides üle Eesti. Kutsume lapsi ja noori üles märkama enda ümber abivajadust ja tegema heateo.

 • Kuulutame välja Creatloni teise etapi!

  06 November 2022

  Alanud on järjekordne läbi õppeaasta kestev põhikoolile suunatud loovvõistlus Creatlon.

 • Muudame ettevõtlusõppe keskkonnasõbralikumaks

  05 November 2022

  10.-13. oktoobrini toimus Leedus JA Eesti, JA Leedu, JA Portugali ja JA Küprose ühine seminar ettevõtlusõppe muutmiseks keskkonnasõbralikumaks.

 • Õpilasfirmade koolitusel osales rekordarv õpilasi

  04 November 2022

  Õpilasfirmad on praegu on tegevust käivitamas. JA Eesti registris on firma registreerimist alustanud juba enam kui 300 Õpilas- ja minifirmat ja neid lisandub iga päevaga. Ootame rekordaastat (eelmisel õppeaastal tegutses Õpilas- ja minifirmasid Eesti koolides 510).

 • Mentorid ootavad endale ägedaid õpilasi tiiva alla

  03 November 2022

  JA Eesti on juba aastaid püüdnud ettevõtlusõppesse ja Õpilasfirmade programmi kaasata kogenud eksperte, kes oleksid valmis oma teadmiste, praktiliste oskustega ja nõuannetega olema toeks alustavatele Õpilas- ja minifirmadele.

 • Töövarjupäeval varjutavad noored Ivo Linnat, kultuuriministrit ja Viru Vangla direktori asetäitjat

  01 November 2022

  17. novembril toimub taas üleriigiline töövarjupäev, mille raames saavad 7.-12. klassi õpilased jälgida kõrvalt, milline näeb välja Eesti tippjuhtide, spetsialistide ja oma valdkonna tegijate tavaline tööpäev.

 • JA Eesti koolitab Ukraina õpilasi ja õpetajaid

  01 November 2022

  1. novembril toimus Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi Räägu Koolis UNICEFi ning JA Europe #UpLiftYouth projekti raames esimene töötuba Ukraina õpilastele.

 • FOTOD: Noorte ettevõtlusideed ulatuvad nutikast taaskasutusest lemmikloomade puusärkideni

  19 October 2022

  Tallinnas toimunud koolinoorte jätkusuutlike ettevõtlusideede häkatonil ehk Youth Empowered Eesti ökotonil andsid tooni taaskasutusteemad, kuid leidus ka üllatavaid mõtteid nagu lemmikloomade puusärkide tootmine.

 • OTSE: Üle 200 gümnasisti stardivad täna jätkusuutlikkusele suunatud õpilasfirmade loomise võistlusel

  13 October 2022

  Täna, 13. oktoobril toimub Tallinnas Coca-Cola Plazas jätkusuutlikkusele orienteeritud õpilasfirmade rahvusahelise konkursi avalöök ehk Youth Empowered ökoton. Kokku osaleb ökotonil enam kui kakssada eesti, vene ja ukraina emakeelega gümnaasiumiõpilast üle Eesti, konkursi võitjaid ootab ka stardistipendium.

 • E-viktoriinist võttis osa tuhandeid noori üle Eesti!

  06 October 2022

  Traditsiooniline Junior Achievement Eesti e-viktoriin koostöös Pepcoga 7. – 9. klassi õpilastele toimus ettevõtlusnädala raames 6. oktoobril 2022. E-viktoriinist olid oodatud osa võtma kõigi põhikoolide õpilased vaatamata sellele, kas nad õpivad koolis majandust või mitte.

 • Projektijuhtimise e-õppe moodul on valmis kasutamiseks!

  05 October 2022

  Sellest õppeaastast on JA Eesti õpilasfirma programmi juurde lisandunud projektijuhtimise e-õppe moodul.

 • Ootame Ukraina õpperühmadega koole osalema Unicefi projektis

  03 October 2022

  JA Eesti osaleb koos kümne Euroopa riigi JA organisatsiooniga Unicefi rahastatud UPLIFT Youth projektis, mille kaudu saame aasta jooksul toetada 10-19 aastaseid Eestis elavaid Ukraina pagulasi.

 • Õpilasfirmad Äriplaan 2023 konverentsil

  02 October 2022

  Äriplaan 2023 konverents toimus 29. septembril ja Äripäev kutsus sinna osalema ka kolm Õpilasfirmat.

 • Õpilasfirmale hoogu juurde (noorem-)mentoritega!

  02 October 2022

  Möödunud nädalal koolitasime koostöös Estonian Business School’i ja koolitaja Age Rosenbergiga ligi 30 uut nooremmentorit, kes on peatselt valmis olema nõus ja jõuga toeks sel õppeaastal tegutsevatele Õpilasfirmadele.

 • SEB kutsub 10.-11. klassi õpilasi kandideerima Koolisaadikute programmi

  29 September 2022

  SEB soovib kaasa aidata hariduse kvaliteedi tõstmisele ja rahatarkuse edendamisele Eesti kooliõpilaste seas.

 • Kutsume Eesti suurimale mõjuloojate festivalile Impact Day 7. oktoobril Tallinnas Põhjala tehases!

  27 September 2022

  Sotsiaalsete Ettevõtete võrgustik koos paljude partnerite, sh JA Eestiga kutsub kõiki maailma paremaks muuta soovivaid inimesi osa võtma Impact Day’st. Kasuta pileti ostmisel JA-22 sooduskoodi!

 • Tallinnas toimub oktoobris rahvusvaheline noorte jätkusuutlike ettevõtlusideede ÖKOTON

  26 September 2022

  Pärast kaheaastast pausi toimub Tallinnas traditsiooniline rahvusvaheline koolinoorte inspiratsioonipäev ja töötoad jätkusuutlike ettevõtlusideede arendamiseks. Coca-Cola Plazas 13. oktoobril toimuvast ökotonist võtavad lisaks Eesti noortele videosilla kaudu osa ka eakaaslased Lätist, Leedust ja Poolast.

 • Anname uutele Õpilasfirmadele hoo sisse!

  07 September 2022

  Õpilasfirma on vaieldamatult populaarseim JA Eesti ettevõtlusõppe programm. Selgi õppeaastal ootame õpilasi läbima mini- ja Õpilasfirmade programmi. Selleks, et õpilaste loodud ettevõtted aga sündida saaksid, on vajalik lisaks suurele tahtele ka ägedat äriideed, mille leidmise ja arendamisel saame koos oma heade koostööpartneritega toeks olla.

 • Soovid ja plaanid uueks õppeaastaks

  05 September 2022

  Junior Achievement Eesti soovib kõigile õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele ja mentoritele põnevaid uusi teadmisi ja arengut täis uut õppeaastat! Oleme ka sel õppeaastal olemas nõu ja jõuga majandus- ja ettevõtlusõppe maastikul, arendame hoogsalt edasi oma seniseid ettevõtlusõppe programme ja õppematerjali ning korraldame vahvaid üritusi ja koolitusi nii õpetajatele kui õpilastele.

 • Aitan Eestit MTÜ aitab arendada põhikooli õppematerjale

  29 August 2022

  Aitan Eestit MTÜ toetab JA Eesti 7 sammu õppematerjali 7. osa „Meie maailm“ arendamist ja väljaandmist 5000 euroga.

 • VIDEOD: JA Eesti Õpilasfirmade programmi vilistlaste meenutused

  24 August 2022

  Junior Achievement Eesti on ettevõtlusõppe eestvedaja olnud Eestis juba 30 aastat. Selle programmi edu oluliseks tõestuseks on meie vilistlaste arvukus ja edu.

 • Legoklotside mõtestatud kasutamine õppetöös

  22 August 2022

  Augustikuu on alati olnud haridusmaastikul enesetäiendamise kuu. JA Eesti pikaaegsed töötajad ja ürituste läbiviijad Aljona Bostan ning Maria Heinrichsen käisid Erasmus+ projekti raames Austrias ning õppisid Lego Serious Play koolitajate käe all kuidas ja miks võtta Lego klotsid kasutusele nii töös õpilastega kui ka õpetajatega.

 • FOTOD ja VIDEO: Euroopa parim Õpilas- ja tudengifirma 2022

  18 July 2022

  12.-14. juulini toimus Eestis aegade suurim Euroopa ettevõtlusüritus Gen-E, mille käigus valiti Euroopa parim Õpilas-ja tudengifirma. Siit leiad järele vaatamise ja fotode lingid.

 • Euroopa parim õpilasfirma toodab vanadest arvutikastidest nutikasvuhooneid

  15 July 2022

  Euroopa parima Õpilasfirma tiitel läks sel aastal Kreekasse. Microgreens Magicgreens nimeline Õpilasfirma on toonud turule nutikasvuhoone minivõrsete- ja köögiviljade kasvatamiseks. Nutikasvuhoonele pakkus tugevat konkurentsi Austria õpilaste loodud maailma kõige kiiremini vees lahustuvad joogipulbrid ning sakslaste keskkonnasõbralikku käitumist õpetav strateegiamäng.

 • GEN-E 2022 tulemused on selgunud!

  14 July 2022

  2022. aasta parimad Õpilas- ja tudengifirma on selgunud.

 • OTSE: Euroopa parim Õpilas- ja tudengifirma auhindade tseremoonia

  14 July 2022

  Vaata otseülekande vahendusel, kes pärjatakse Euroopa parima Õpilasfirma ja tudengifirma tiitliga.

 • OTSE: Gen-E avatseremoonia ja lavaesinemised

  13 July 2022

  Vaata otse Gen-E Ettevõtlusürituse avatseremooniat ja õpilas- ning tudengifirmade esinemisi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia laval.

 • Tallinnas selgitatakse välja Euroopa parimad õpilasfirmad 

  12 July 2022

  12.-14. juulini Tallinnas toimuvast Euroopa ettevõtlussündmusest Gen-E võtab osa üle 300 õpilase 39 Euroopa riigist. Euroopa parima Õpilasfirma tiitlit püüab tänavu 41 ja üliõpilasfirma tiitlit 21 firmat. 

 • GEN-E AJAKAVA: millal ja mis toimumas on?

  01 July 2022

  Palju pole jäänud selle aasta oodatuima ettevõtlusõppe suursündmuseni. Juuli keskpaigas kogunevad Tallinnas Euroopa kõige paremad Õpilas- ja tudengifirmad. Anname põgusa ülevaates sellest mis on sel perioodil plaanis ning millest on ka Sinul võimalik osa saada.

 • Esimene Ukraina Õpilasfirma 

  30 June 2022

  Esimene Ukraina neljaliikmeline Õpilasfirma esindab uhkusega oma riiki juulis Tallinnas toimuval võistlusel „Euroopa parim Õpilasfirma 2022“. Noori ettevõtjaid toetavad oma nõu ja jõuga ka JA Eesti mentorid.

 • HÄÄLETA: Millise Euroopa Õpilasfirma äriidee meeldib Sulle?

  29 June 2022

  12.-14. juulil toimub Tallinnas Euroopa Ettevõtlusfestival Gen-E, mille raames kuulutatakse välja 2022. aasta parim Euroopa Õpilasfirma ning tudengifirma. Eestis astub võistlustulle 41 riigi parimad noored ettevõtjad.

 • Kes esindavad Euroopa võistlusel Eestit?

  27 June 2022

  Euroopa Õpilas- ja tudengifirmade võistlusel esindab Eestit 2 ettevõtet.

 • Aitäh Wise'i tiimilt

  22 June 2022

  Wise'i tehnoloogiamoodul on nüüd juba kaks aastat olnud inspiratsiooniks ja abiks noortele õpilasfirmade tegemisel ning õpetajatele ettevõtlustundide läbiviimisel. Suur aitäh Sulle ning kohtume taas juba sügisel. Kõik ideed, kuidas saaksime noortele veelgi kasulikumad olla või materjale paremaks muuta, on väga oodatud.

 • Eestit esindavad Euroopas šikkide ülikondadega noormehed

  20 June 2022

  Möödunud nädalal külastasid Eesti parima Õpilasfirma Drycycle liikmed Tallinna Kaubamaja, et valida moekonsultandi kaasabil välja endale sobilikud riided lavaesinemisteks ja auhindade galaks.

 • Eesti noored püüdlevad ettevõtjaks: pea iga teine noor soovib alustada oma äri

  16 June 2022

  Wise’i üleeuroopaline võistlus 20 Under 20 on viimased viis aastat otsinud paljulubavaid alla 20-aastaseid ettevõtjaid, et aidata nende äridel lendu tõusta.

 • Euroopa Õpilasfirmade võistlus saab täna avapaugu!

  07 June 2022

  Kutsume Sind kaasa elama 2022. aasta Euroopa parimatele õpilas- ja tudengifirmadele!

 • Toimus rahatarkuse e-viktoriin ''Olen rahatark''

  03 June 2022

  2. juunil osales 1642 Eesti koolide 4. – 6. klasside õpilast e-viktoriinil ''Olen rahatark''

 • Junior Achievement’il on uus logo!

  30 May 2022
 • PÕF22 finalistid peaministri vastuvõtul ja Bolt'is külas

  28 May 2022

  27. mail käisid võistluse "Eesti parim Õpilasfirma 2022" finalistid Stenbocki majas toimunud peaminister Kaja Kallase vastuvõtul. Päev jätkus ekskursiooniga Bolt'i kontoris.

 • LUGU: Creatloni võitjate preemiapäev

  27 May 2022

  JA Eesti on aastaid korraldanud loovat ja põnevat meeskonnamängu Creatlon, kust saavad osa võtta 7.-9. klasside õpilased üle kogu Eesti. Sel aastal tunnustati mõnusa päevaga selle õppeaasta tublimaid kreatleete. Võitjad jagavad lugejatega oma muljeid.

 • Euroopa parimad valitakse suvel Eestis

  27 May 2022

  Sel suvel korraldab JA Eesti koostöös JA Euroopaga Tallinnas Õpilas- ja üliõpilasfirmade ettevõtlusfestivali GEN-E, mille käigus tunnustatakse Euroopa parimaid.

 • JA Eesti aasta tegijad 2022

  22 May 2022

  JA Eesiti tunnustab igal aastal ettevõtlusõppesse suure panuse andnu õpetajaid, mentoreid ja vilistlasi.

 • Uuel õppeaastal lisandub Õpilasfirma programmi juurde projektijuhtimise e-õppe moodul

  17 May 2022

  JA Eesti osaleb koos 21 teise Euroopa riigi JA organisatsiooniga uues projektijuhtimise teemalises projektis. JA Euroopa koostööst PMIEF’iga (Project Management Institute Educational Foundation) on valminud ka uus projektijuhtimise e-õppe moodul. JA Eesti hakkab projektijuhtimise e-õppe moodulit rakendama Õpilasfirma programmi juures alates 2022/2023 õppeaasta sügisest.

 • Ettevõtlusõpe võib olla jätkusuutlik

  15 May 2022

  Maikuus kohtusid JA Eesti, JA Läti ning JA Islandi kolleegid Riias, et omavahel arutada jätkusuutlikuma ettevõtlusõppe tagamise meetodeid ja varasemaid praktikaid, mida uuel õppeaastal edasi anda kolme riigi õpetajatele ja õpilastele.

 • JA Eesti aastate õpetajad 2022

  11 May 2022

  JA Eesti tunnustab juba kolmandat korda ettevõtlus- ja majandusõppesse suure panuse andnud õpetajaid elutööpreemiaga - JA Eesti aastate õpetaja tiitliga. Sel aastal pälvisid selle tunnustuse 9 õpetajat!

 • JÄRELVAATAMINE: Eesti parim Õpilasfirma ja minifirma 2022

  10 May 2022

  Võistlusmelu "Eesti parim minfirima 2022" ja "Eesti parim Õpilasfirma 2022" võistlustelt on nüüd järelvaadatav JA Eesti YouTube'i kanalil.

 • Eesti parim Õpilasfirma toodab ülejääkidest jalgratta sadulakotte

  06 May 2022

  Eile Kruiisiterminalis toimunud Õpilasfirmade võistlusel viisid parima Õpilasfirma tiitli koju Tallinna 21. kooli õpilased Rasmus Riim, Henry Kask ja Chris-Rico Lang firmast Drycycle, mis toodab Eesti diivani- ja telgitööstuse ülejääkidest jalgrattasadulakotte ja märgumatuid sadulalakatteid.

 • OTSE: Algamas on võistluspäeva viimane voor!

  05 May 2022

  Võistluse “Eesti parim Õpilasfirma 2022” pinge on haripunktis, sest jäänud on veel vaid tutvustada oma toodet ja tegemisi publikule.

 • OTSE: Varsti selgub parim Õpilasfirma 2022

  05 May 2022

  Kõik huvilised on oodatud otseülekande vahenduse või Tallinna Kruiisisadamast koha pealt osa saama võistluse “Eesti parim Õpilasfirma 2022” auhindade galast, mis algab kell 15:30.

 • Täna toimub Solarises #PÕF22 stendivoor!

  04 May 2022

  4. mail ootavad 24 Eesti kõige paremat Õpilasfirmat huvilisi Solaris keskusesse oma toodetega tutvuma kell 16:00-19:00.

 • Homme selguvad Eesti parimad Õpilasfirmad

  03 May 2022

  Parima Õpilasfirma tiitlit püüab tänavu 24 õpilasfirmat üle Eesti. Võitja ning suvel JA Euroopa Õpilasfirmade võistlusel Eestit esindav Õpilasfirma selgitatakse välja juba homme Tallinna Kruiisiterminalis toimuval Õpilasfirmade pidulikul galal. 

 • Aitan Eestit MTÜ toetusega arendame Õpilasfirmade programmi

  22 April 2022

  Aitan Eestit MTÜ on kogunud heade annetajate toel ettevõtlusõppe edendamiseks 5000€! Suur-suur aitäh kogu JA Eesti kollektiivi poolt, et aitate meil edasi anda noortele kõige paremal tasemel nii praktilisi kui teoreetilisi teadmisi ettevõtlusest.

 • Eesti parima minifirma toote leiab ka Eesti Vabariigi presidendi riidekapist

  21 April 2022

  Eile Tallinnas Karjäärikeskuses toimunud minifirmade võistlusel viis parima minifirma tiitli koju Pernova Hariduskeskuse minifirma Taskus, mis toodab teksataskutest disainielemente. Eesti parima minifirma kõige hilisema toote – helkuri hoiustamiseks mõeldud minitasku – esimene eksemplar kuulub ka Eesti Vabariigi presidendile Alar Karisele.

 • OTSE: Eesti parim minifirma 2022

  19 April 2022

  Võistlusele "Eesti parim minifirma 2022" on võimalik kaasa elada JA Eesti YouTube'i ja Facebook'i vahendusel!

 • VILISTLANE: Kutse vilistlasõhtule!

  12 April 2022

  Hea Junior Achievementi vilistlane!

 • Euroopa ettevõtliku kooli tiitliga tunnustati Põlva Gümnaasiumit

  11 April 2022

  JA Euroopa tegi teatavaks Euroopa Ettevõtliku Kooli (The Entrepreneurial School (TES) Award 2022) tunnustuse pälvinud koolid, kelle hulgas on esindatud ka üks Eesti kool.

 • Minifirmade võistluse finalistid on selgunud!

  08 April 2022

  Võistlusele "Eesti parim minifirma 2022" kandideeris mitmeid minifirmasid, kelle hulgast valis žürii välja 10 parimat finalisti, kes astuvad võistlustulle juba 20. aprillil Eesti Töötukassa Karjäärikeskuses.

 • Euroopa suurim ettevõtlusvõistlus GEN-E tuleb Eestisse

  07 April 2022

  Sel suvel korraldab JA Eesti koostöös JA Euroopaga Tallinnas Õpilas- ja üliõpilasfirmade võistluse GEN-E.

 • Tee 90-sekundiline video, et võita 25 000 £ ning saada jalg idumaailma ukse vahele

  06 April 2022

  Wise’i viiendat aastat järjest toimuv võistlus 20 Under 20 ootab osalema 16–19aastaseid ettevõtjaid, et aidata noorte firmadel lendu tõusta. 20 finalisti ning võitjad valivad välja mainekad kohtunikud, kelle seas on lisaks žürii esimehele ning Wise’i kaasasutajale Taavet Hinrikusele sel aastal ka president Kersti Kaljulaid ning Pariisi Station F’i direktor Roxanne Varza.

 • Palun aitame meie nooremmentorit Hendrat!

  03 April 2022

  „Ma ei taha mõelda, et lõpp ongi juba käes… Kõik, mille nimel olen karmilt pingutanud – lihtsalt kaob,“ kirjutab 20-aastane Hendra TÜK Lastefondile… Hendra põeb spinaalset lihasatroofiat alatüüp 2 ehk SMA2, mis viib keha ja hingamislihaste halvatuseni. Ilma ravita haigus süveneb.

 • Aita tunnustada JA aasta tegijaid!

  31 March 2022

  JA Eesti juubeliaasta puhul on meil au välja kuulutada JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja, aasta mentori ning JA Eesti vägeva vilistlase tiitel. Esita oma kandidaat ning aita meil tunnustada oma ala parimaid!

 • Eesti parim minifirma 2022

  30 March 2022

  Võistlus "Eesti parim minifirma 2022" toimub 20. aprillil Eesti Töötukassa Karjäärikeskuses Tallinnas. Võistlusele saavad kandideerida sellel õppeaastal registreerunud ja tegutsenud põhikooliastme õpilastest koosnev minifirmad. Finaalikohale kandideerimiseks on tarvis JA Eestile esitada oma minifirma tegevusaruanne.

 • Eesti parim Õpilasfirma 2022

  28 March 2022

  Võistlus "Eesti parim Õpilasfirma 2022" toimub 4.-5. mail Tallinnas.

 • Majandusolümpiaadi piirkonnavooru tulemused!

  12 March 2022

  10. märtsil toimus majandusolümpiaadi piirkonnavoor, millest võttis osa 152 õpilast 52 erinevast koolist üle kogu Eesti.  Traditsiooniliselt koosnes ka sel aastal piirkonnavoor nii teoreetilisest kui ka praktilisest osast, ms aitas olümpiaadi komisjonil välja selgitada iga maakonna parimad, keda oodatakse majandusolümpiaadi lõppvooru 14. aprillil.

 • NULA inkubaator ootab ühiskonda muutvaid ideid!

  07 March 2022

  Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator NULA alustab juba seitsmendat hooaega ja ootab ideid Eesti elu parandamiseks.

 • Märts on rahatarkuse kuu!

  01 March 2022

  Hea õpetaja, kas mäletad, et märts on rahatarkuse kuu?

 • Prototroni jagab noortele leiutajatele auhinnaraha, et ideed ellu viia

  28 February 2022

  15. veebruarist saavad koolinoored kandideerida nutikate ideede rahastu Prototron ettevõtlusprogrammi. Prototron Junioris saavad noored tänapäevase tehnoloogia ja ettevõtluse abil ellu viia ägedad ideed, mis lahendavad mõnda igapäevaelulist probleemi. Auhinnaraha parimale ideele on 1000 eurot ning finaali jõudnud 5 meeskonda saavad kõik oma prototüübi elluviimiseks 300 euro väärtuses krediiti.

 • Kutsume Õpilas- ja minifirmasid võistlema!

  25 February 2022
 • Täna avatakse pidulikult Eesti esimene valikainete kool gümnasistidele – programmis Villemdrillem ja rahatarkuse debatt

  16 February 2022

  Villemdrillemi esinemise ja noorte rahatarkuse debatiga saab täna kell 16 piduliku avapaugu Eesti esimene täielikult distantsõppel põhinev valikainete kool gümnasistidele Edumus School.

 • Õpilasfirmade laadal ruulisid taaskasutus ja eneseareng 

  15 February 2022

  Nädalavahetusel Rocca al Mare ja Kristiine keskustes toimunud Õpilasfirmade laada käive ulatus 15 500 euroni, kokku osales laadal ligi 260 Õpilasfirmat. Enim auhindu ja tiitleid noppis Tallinna 21. Kooli Õpilasfirma DryCycle, kes toodab taaskasutatud materjalidest jalgratta sadulakotte ja veekindlaid sadulakatteid.

 • Kristiine ja Rocca al Mare keskus täituvad nädalavahetusel Õpilasfirmadega 

  08 February 2022

  Laupäeval ja pühapäeval toimub Kristiine ja Rocca al Mare keskustes iga-aastane Õpilasfirmade laat. Tänavune laat on omamoodi märgiline – laada korraldajal, Junior Achievement Eestil täitub 30. tegutsemisaasta ning Eesti esimesest Õpilasfirmade laadast möödub 25 aastat.

 • Soovitame Õpilasfirmadele uut lisamaterjali „Valideerimisjuhendit“ 

  01 February 2022

  Oleme koostöös innovatsioonikonsultandi ja -õppejõu Anu Ruuliga ning Euroopa Sotsiaalfondi toetusel välja andnud lisamaterjalina Õpilasfirmadele „Valideerimisjuhendi“.

 • JA Worldwide esitati Nobeli rahupreemia kandidaadiks

  01 February 2022

  Kõiki maailma Junior Achievement organisatsioone ühendav JA Worldwide esitati Nobeli rahupreemia kandidaadiks.

 • Šoppa Õpilasfirmade e-poes!

  31 January 2022

  Eesti Õpilasfirmade laat toimub juba 12.-13. veebruaril Tallinnas. Oleme mõelnud ka Õpilasfirmade klientide peale, kes ei saa tollel nädalavahetusel laadale kohale tulla. Õpilasfirmade toetajaid silmas pidades, oleme loonud Õpilasfirmade tooteid koondava e-poe.

 • JA Eesti 30: Pisut Õpilasfirmade laada ajaloost

  30 January 2022

  Õpilasfirmade laada idee pärineb organisatsioonilt Young Enterprise Europe (YEE), mis ühendas paarkümmend aastat põhiliselt Lääne-Euroopa riikides loodud Õpilasfirmade programmi arendavaid mittetulundusorganisatsioone ning mis 2002. aastal ühines Junior Achievement Europe organisatsiooniga.

 • Eesti sai juurde veel ühe ükssarviku

  27 January 2022

  Kas mäletate aastast 2014 Õpilasfirmat Sants ja selle asutajat Kaarel Kotkast? Tol ajal lõi noor ettevõtja koos oma kolme klassikaaslasega juhutööde vahendamise platvormi õpilaste jaoks. Võistlusel „Eesti parim Õpilasfirma“ tunnustati neid selle eest 3. kohaga.

 • Külasta Eesti Õpilasfirmade laata veebruaris!

  19 January 2022

  Junior Achievement Eesti kutsub kõiki osa saama Õpilasfirmade suurüritusest, mis toimub 12.-13. veebruaril Rocca al Mare keskuses ja Kristiine Keskuses. Laadal osaleb kokku üle 300 Õpilasfirmat nii Eestist kui ka välismaalt!

 • JA Eesti pühadetervitus 2021!

  22 December 2021
 • Peaministri jõulusoovid läksid teele Õpilasfirma Insolito kaardiga!

  21 December 2021

  Peaminister Kaja Kallas saadab sel pühade perioodil oma jõulusoovid laiali Õpilasfirma Insolito jõulukaartidel.

 • Tänasest alustab Peaasi.ee meeleolu parandamise e-kursus

  20 December 2021

  MTÜ Peaasjad on saanud valmis veebi teel läbiviidava kursuse, mille eesmärk on jagada tõenduspõhist infot meeleolu parandamiseks ja vaimse tervise tugevdamiseks ning arendada oskuseid iseenda aitamiseks. Kursusega saab alustada endale sobival ajal, see kestab 10 nädalat ning iganädalaselt peaks kursuse läbimiseks arvestama u 1-2 tundi.Tänu Coca-Cola toetusele on kursus kuni 30-aastastele tasuta.

 • Loome koos parema tuleviku!

  19 December 2021

  Laste ja noorte hariduse toetamisel loome parema tuleviku, meie ühise, terve ja targa Eesti tuleviku. Parem haridus mõjutab paljude teiste valdkondade kasvu ja probleemide vähenemist.

 • Disaini projekti logo ja võida 50-eurone kinkekaart

  14 December 2021

  Going Green in Entrepreneurship Education (GGEE) ehk Rohepööre ettevõtlusõppes!

 • Eestis on registreeritud 5000 Õpilasfirmat®!

  13 December 2021

  Junior Achievement Eestil on rõõm teatada, et äsja registreerisime Õpilasfirmade® registris järjekorras 5000 Õpilasfirma. Täpselt nii palju on olud Eestis Õpilasfirmade programmi raames loodud ettevõtteid.

 • Spotter pälvis Balikumi võistlusel teise koha ning magusa auhinna

  08 December 2021

  Kettagolfi ketastele jälgimisseadmeid valmistav noorte ettevõtmine Spotter pälvis Baltikumi võistlusel Solve for Tomorrow kõrge teise koha. Auhinnaks lausa 5000 euro väärtuses tehnikaseadmeid.

 • Novembris pandi proovile gümnaasiumiõpilaste rahatarkus

  01 December 2021

  24. novembril 2021 toimus uus veebipõhine rahatarkuse-teemaline viktoriin 10.–12. klasside õpilastele. Rahaliste otsustega seotud matemaatilisi ülesandeid lahendas tänavu 667 osalejat 60 erinevast koolist üle Eesti, kelle hulgas leidus ka teemast huvitunud õpetajaid.

 • Detsembris külasta Õpilasfirmade jõululaatasid

  29 November 2021

  Jõulukuul on Õpilasfirmade kalender alati tööd ja tegemisi täis, sest igal nädalavahetusel toimub kuskil Eestimaa kenas paigas mõni Õpilasfirmade jõululaat. Teeme ülevaate eesootavatest sündmustest, kust leiab iga huviline kindlasti midagi toredat jõulukingiks nii endale kui oma lähedastele.

 • Kutsume talvekooli kõikide kooliastmete majandus- ja ettevõtlusõpetajaid!

  28 November 2021

  Head majandus- ja ettevõtlusõpetajad üle kogu Eesti, kutsume Teid talvekooli, mis toimub 5.-7. jaanuaril 2022 Tallink Spa & Conference Hotellis Tallinnas. Talvekooli on oodatud kõigi kooliastmete õpetajad.

 • Töövarjupäeval varjutati unistuste ameteid

  27 November 2021

  Ametlik töövarjupäev tähistas 18. novembril oma ümmargust sünnipäeva, sest Junior Achievement Eesti on päeva korraldamas juba 25. korda. Töövarjupäeval said paljude erialade spetsialistid kutsuda õpilased oma ametiga lähemalt tutvuma.

 • Valmistume Erasmus+ projektiga rohepöördeks

  26 November 2021

  Käesoleva õppeaasta sügisel oleme Erasmus+ projektiga keskkonna lainel.

 • Nordplusi projektis osalejad saabuvad Eestisse

  25 November 2021

  Rahvusvaheline koostööprojekt Nordplus kogub tuure!

 • 20 Under 20 - Kuidas Valgamaa noored Lõuna-Eesti meepotid põnevaks tegid

  24 November 2021

  Meemeeste kaasasutaja Rasmus Susi tõestas kahe sõbraga asutatud firmas, et nullist alustades ning olenemata turu seisust on uudse lähenemisega alati võimalik läbi lüüa.

 • 20 Under 20 finalist Anita Algus: “Hea firma loomine algab inimesest, mitte ideest"

  18 November 2021

  2020. aasta suvel alustas Anita Algus oma koolikaaslastega Õpilasfirma Konnekt. Eesmärk oli üllas - vähendada plastikkaartide hulka inimeste elus, pakkudes neile digitaalset alternatiivi. See seadis ta rajale, mille lõpus terendas finalisti staatus tehnoloogiaettevõtte Wise’i üleeuroopalisel parimate noorte ettevõtjate konkursil 20 Under 20. Teekonnale tagasi vaadates nendib Anita, et hea ettevõtte suurimaks väärtuseks on õige tiim, mitte idee.

 • Algaval töövarjunädalal tutvuvad noored põnevate ametitega

  12 November 2021

  Kuigi ametlik töövarjupäev on neljapäeval, 18. novembril, siis tegelikult käivad noored huvipakkuvaid ameteid varjutamas terve järgmise nädala kestva töövarjunädala jooksul. Olenevalt võimalusest ja kokkuleppest saavad täiskasvanud endale varju reaalselt või hoopis veebi vahendusel.

 • Novembris toimub uus rahatarkuse viktoriin gümnaasiumiõpilastele

  09 November 2021

  24. novembril toimub uus veebipõhine rahatarkuse-teemaline viktoriin, kus 10.–12. klasside õpilased saavad ennast proovile panna rahaliste otsustega seotud matemaatilisi ülesandeid lahendades.

 • SEB ootab kandideerima Koolisaadikute programmi

  12 October 2021

  Me teame, et hetkel on koolidel keerulised ajad ja tahame anda ka oma panuse sujuvama õppetöö korraldamisse.

 • Põhikooli ettevõtlusviktoriin andis stardi Creatlonile

  11 October 2021

  Traditsiooniline Junior Achievement Eesti e-viktoriin 7. – 9. klassi õpilastele toimus ettevõtlusnädalal, 7. oktoobril 2021, milles osales seekord 1343 õpilast Eestimaa 69 koolist.

 • JA Eesti käis oma Gruusia kolleege toetamas

  06 October 2021

  JA Eesti koolitajad käisid taas EV Välisministeeriumi arengu ja koostööprogrammi raames Gruusias Junior Achievement Gruusia töötajaid ja ettevõtlusõpetajaid koolitamas. Gruusias viibiti 2. – 9. septembrini.  Viiruse leviku tõttu sõltusime otselendudest ning viisime koolitused läbi Batumis ning JA Gruusia soovil ka nende ühes kõige vaesemas piirkonnas Ratšas.

 • Põhikoolide noored üle Eesti on asja ette võtnud!

  05 October 2021

  Uus õppeaasta on alanud paljude põhikoolide jaoks suure hooga ning lennukate äriideedega. JA Eesti on läbi viinud viis äriideede genereerimise üritust nimega „Võta ise ette“ erinevates Eestimaa piirkondades.

 • JA Eesti vilistlane pälvis kõrge tunnustuse

  05 October 2021

  JA Europe valib iga aasta välja silmapaistvaid noori ettevõtjaid oma vilistlaste hulgast, kes inspireerivad, loovad väärtust ning on endast juba jätmas maha pärandit. Sel aastal toimuv tunnustusüritus toimub juba viiendat korda.

 • Pane järgnevad kuupäevad kirja!

  04 October 2021

  Sügis on sündmusterohke aeg ning seda ka ettevõtlusõppe maastikul. Oleme koondanud olulised kuupäevad, mis tasuks enda kalendris broneerida.

 • Rahvusvaheliste Õpilasfirmade projekt alustab taas

  03 October 2021

  Juba kolmandat sügist alustab taas rahvusvaheliste Õpilasfirmade Eramus+ projekt GOALS (Social Entrepreneurship Student Companies in the Baltic Sea Region), millest võtavad osa Eesti, Läti ning Soome õpilased ning õpetajad.

 • SEB Kasvuprogrammis osalenud ettevõtted annetasid JA Eesti toetuseks 5300 eurot!

  02 October 2021

  SEB Kasvuprogramm on kiirendi keskmistele ja suurtele ettevõttele, kelle ambitsioon on kiiresti kasvada.

 • Majandusteadmised pannakse proovile e-viktoriinil

  01 October 2021

  Traditsiooniline Junior Achievement Eesti e-viktoriini 7. – 9. klassi õpilastele toimub ettevõtlusnädala raames 7. oktoobril 2021. Ootame osalema kõiki 7. – 9. klasside õpilasi vaatamata sellele, kas nad õpivad koolis majandust või mitte.

 • Õpilasfirmad toidumessil!

  01 October 2021

  30. septembril ja 1. oktoobril olid Toidumessil esindatud möödunud õppeaasta Õpilasfirmade võistluse kaks vinget finalisti - õpilasfirmade programmist välja kasvanud ettevõtted Meemehed ning LUFFA.

 • Käes on tunnustamise aeg!

  30 September 2021

  Haridus- ja Teadusministeerium ning Haridus- ja Nooreameti programm Edu ja Tegu kutsuvad taas üles tunnustama silmapaistvaid ettevõtlus- ja karjääriõppe edendajaid ja mentoreid, ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid. Kandidaate parimate tunnustamiseks saab esitada viies kategoorias kuni 17. oktoobrini ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi veebilehel.

 • Viimane võimalus registreeruda ideelaborisse!

  30 September 2021

  8. oktoobril kell 11-16 toimub Youth Empowered virtuaalne ideelabor „Mission Sustainability“ on sel korral suunatud rohelisele mõtteviisile ja jätkusuutlikkusele. Sündmus toimub koostöös Coca-Cola HBC-ga.

 • Aita planeerida tuleviku linna rahvusvahelisel hakatonil

  27 September 2021

  Junior Achievement Leedu kutsub gümnasiste osalema tuleviku linna loomise hakatonile nimega "City of Tomorrow: Child-Friendly City Hackaton", mis toimub 22.-24. oktoobril veebis.

 • Kutsume Sind Noore Mentori programmi!

  15 September 2021

  Kutsume Sind, õpilasfirma vilistlane, nooremmentorite koolitusprogrammi.

 • Telli majandus- ja ettevõtlusõppe teemalisi üritusi JA Eestilt!

  26 August 2021

  Õppeaasta on peagi algamas ning miks mitte alustada uut ja põnevat hooaega lõbusate ja harivate majandus- ja ettevõtlusõppe teemaliste mängudega. JA Eesti on välja töötanud mitmeid toredaid praktilisi mänge, mida pakume põhikooli ja gümnaasiumi (ka kutsekool) noortele.

 • Õpilasfirmad ei tohi enam valmistada kosmeetikatooteid

  25 August 2021

  Aasta-aastalt on Õpilasfirmade® toodete valik muutunud üha laiemaks ja põnevamaks. Seetõttu vaatame iga õppeaasta algul üle programmi reeglid ning viime vajadusel sisse korrektuure. Algavast õppeaastast ei ole Õpilas- ja minifirmadel lubatud müüa kosmeetikatooteid.

 • Parimad minifirmad veetsid aega golfiväljakul

  24 August 2021

  Riigis kehtivad piirangud on teinud oma töö ning siiani ei ole õnnestunud JA Eestil üle anda parimatele minifirmadele nende auväärset auhinda. Selle vea parandasime 24. augustil!

 • Wise’i Tehnoloogiamoodul alustab taas

  23 August 2021

  Uus õppeaasta toob uued õpilased, uued tunnid ja uued õpilasfirmad. Aitame ettevõtlustunde läbi viia põhjalike ja haaravate ettevalmistatud materjalidega. Tutvustame Wise’i ettevõtlusmoodulit ja seniseid kogemusi 22. septembril kell 15-16.30.

 • GALERII: Jagame teiega Coca-Cola HBC õppematerjale

  19 August 2021

  19. augustil viisime koostöös Coca-Cola HBC-ga läbi õpetajate koolituse, kus tutvustasime Coca-Cola Youth Empowered ärioskuste õppematerjale.

 • Mentorõpetajad alustavad varsti tööd

  18 August 2021

  17.-18. augustil alustas JA Eesti koostöös Estonian Business School'i ning Haridus- ja Noorteametiga täiesti uue arenguprogrammiga mentorõpetajatele.

 • Aitan Eestit MTÜ toetusega arendame programmi "7 sammu"

  12 August 2021

  Aitan Eestit MTÜ on heade annetajate kaasabil kokku kogunud märkimisväärse summa, millega saavad toetada oma 12 partnerorganisatsiooni, kellest üks on JA Eesti.

 • Õpilasfirma lugu: Viirusevabu ukselinke leiutav UV Link tuleb talvel esimese tootega turule

  10 August 2021

  Kolm Tartu koolipoissi tulid ideele, mis on viimase aasta sündmuste valguses väga vajalik ja leidlik. Nimelt toodavad nad UV-valguse abil isedesinfitseeruvaid ukselinke. Idee ja teostuseni jõudsid poisid Wise'i ettevõtlusõppe tundides ning aasta alguse õpilasfirmade laadal pälvisid noored ka Wise'i Innovatsioonipreemia.

 • Õpilasfirma lugu: Suus sulavad lehekesed viisid Põlva noored Eesti parimate õpilasfirmade sekka

  09 August 2021

  Õpilasfirma® Frisk on Põlva Gümnaasiumi nelja noore poolt loodud ettevõte, mis toodab sõna otseses mõttes suus sulavaid suuvärskenduslehekesi. 2021. aasta õpilasfirmade võistlusel tunnustati Friski parimate seas, ühtlasi pälvisid nad Wise'i tiimitöö eriauhinna.

 • Eesti Õpilasfirmat tunnustati Euroopa võistlusel!

  16 July 2021

  Kaks nädalat kestnud võistluse "Euroopa parim Õpilasfirma 2021" tulemused on selgunud. Euroopa parimaks kuulutati Slovakkia. Eestit esindanud Õpilasfirma Spotter jäi samuti žüriile silma ning nende sihikindlust tunnustati Julgete Loojate eripreemiaga.

 • Selgub Euroopa parim õpilasfirma!

  13 July 2021

  Tahame Sulle põnevusega teatada, et juba neljapäeval, 15. juulil valitakse Euroopa parim õpilasfirma ning soovime ka Sind kutsuda auhindade tseremooniale kaasa elama.

 • Õpilasfirma® on nüüdsest kaubamärk!

  12 July 2021

  Junior Achievement Eestil on rõõm teatada, et ligi 30 tegutsemisaasta järel on Õpilasfirmast® saanud üldtunnustatud kaubamärk, mille omanik on JA Eesti.

 • Tule õpilasfirmade pop-up poodi!

  05 July 2021

  5.-18. juulil on avatud Rocca al Mare aatriumi 2. korrusel Eesti õpilasfirmade tooteid koondav ainulaadne pop-up pood. Müügiboksid on avatud iga päev kell 10-19. Külasta õpilasfirmade poodi ja toeta ettevõtlushariduse edendamist!

 • Ela kaasa Euroopa parima õpilasfirma valimisele!

  28 June 2021

  Peagi valitakse Euroopa parim õpilasfirma. Võistlusel „Euroopa parim õpilasfirma 2021“ (CoYC) osalevad 39 Euroopa riigi parimad õpilasfirmad. Samal ajal toimub ka võistlus „Euroopa ettevõtluse väljakutse“ start-up firmadele (EEC).

 • Eesti koolide 4.-6. klasside õpilased võistlesid rahatarkuses

  07 June 2021

  20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, kutsus Riigikantselei üles korraldama noortele suunatud projekte ja üritusi. Eesti Majandus- ja Ettevõtlusõpetajate Seltsi ning Junior Achievement Eesti SA koostöös toimus 3. juunil 4. – 6. klassi õpilastele suunatud rahatarkuse viktoriin "Olen rahatark".

 • Gen-E võitlemas reostuse vastu

  04 June 2021

  Kas me suudame ette kujutada maailma ilma reostuseta? Samal ajal kui me seda küsimust endalt küsime, osalesid erinevate Euroopa riikide õpilased Euroopa Liidu Rohenädala raames häkatonil nimega "Gen-E võitlemas reostuse vastu".

 • JÄRELVAATAMINE: Eesti parim õpilasfirma 2021

  26 May 2021

  20.-21. mail toimub võistlus "Eesti parim õpilasfirma 2021". Kogu võistluse melu tõime huvilisteni veebivahendusel, mida on nüüd võimalik järelvaadata.

 • Aitäh JA aasta tegijatele!

  25 May 2021

  Igal aastal tunnustab JA Eesti silmapaistvamad õpetajaid, mentoreid ja vilistlasi, kes on oma tegevusega andnud suure panuse ettevõtlushariduse edendamisesse.

 • Wise’i Tehnoloogiamoodul alustab taas sügisel

  24 May 2021

  Koos kooliaasta lõpuga tähistatakse Wise'is ka esimest Tehnoloogiamooduli aasta lõppu. Wise peab õpetaja ametit äärmiselt oluliseks ning on hea meelega partneriks põnevate tundide läbiviimisel. Sügisepoole kuuled neist taas, kui kohtume õpetajate inspiratsiooniseminaril.

 • GALERII: Eesti parim õpilasfirma 2021

  24 May 2021

  20.-21. mail toimub "Eesti parim õpilasfirma 2021" finaalvõistlus. Oleme ülesse laadinud meeleoluka fotogalerii!

 • Tule osale Wise'i 20 Under 20 noorte ettevõtjate võistlusel

  23 May 2021

  Wise (endine TransferWise) otsib neljandat aastat järjest Euroopa parimaid 16-19-aastaseid ettevõtjaid. Eelmised aastad on toonud Eesti noortele kõrgeid kohti ning kõik õpilasfirmad, kes plaanivad oma tegevusega pärast programmi lõppemist jätkata on väga oodatud osalema. Näiteks jõudis eelmisel aastal 20 Under 20 top 20 sekka viis Eestist pärit noort ning top 5 sekka ka õpilasfirmana alustanud MÜNT. 

 • Õpetajad on oodatud ettevõtlus- ja majandusõpetajate mentorite arenguprogrammi!

  23 May 2021

  Augustis alustab uudne ettevõtlus- ja majandusõpetajate mentorite arenguprogramm „Kaasaegne majanduskeskkond ja uued suundumused ettevõtluses“.

 • Parimaks õpilasfirmaks valiti kettagolfi jälitusseadmeid valmistav õpilasfirma Spotter

  22 May 2021

  Kaks päeva kestnud pingelise finaalvõistluse tulemusena kuulutati veebigala vahendusel välja selle aasta parim õpilasfirma. Esikohale tuli kolme Tallinna 21. Kooli ja ühe Kadrioru Saksa gümnaasiumi õpilase ettevõte, mis valmistab kettagolfi ketaste jälitusseadmeid.

 • AITA KAASA: Valime rahva lemmiku õpilasfirma!

  13 May 2021

  Võistluse “Eesti parim õpilasfirma 2021” finaali pääses 24 tugevat ja vinget õpilasfirmat. Tahame teada kes neist on rahva seas kõige palavamalt armastatud. Anna ka Sina oma hääl!

 • Samsungi digiharidusprogramm alustab uue koolinoortele mõeldud võistlusega 

  11 May 2021

  Eestis juba paar aastat edukalt tegutsenud Samsungi digiharidusprogramm Õpilaste Digitaalne IQ avas tänasest kandideerimisvooru koolinoortele mõeldud võistlusele „Solve for Tomorrow“. Kuni viieliikmelistelt võistkondadelt oodatakse innovatiivseid ideid, kuidas saavutada tasakaal digitaalse ja reaalse maailma vahel. Baltikumiülese finaaliga võistluse auhinnafond on 18 000 eurot. 

 • Saa osa parima õpilasfirma valimisest!

  10 May 2021

  20.-21. mail toimub õpilasfirmade perioodi oodatuim sündmus - võistlus "Eesti parim õpilasfirma 2021". Pingelisest võistlusest toimub otseülekanne.

 • Noor investor saab SEBs ennast hästi tunda

  09 May 2021

  SEB teab, et iga investori põhiväärtus ei ole mitte niivõrd investeeritud summad, kuivõrd aeg, sest pikemalt ja teadlikumalt investeerides on investoril võimalik suuremat tulu teenida.

 • Aasta parim minifirma valmistab taaskasutatud materjalidest safarimütse

  06 May 2021

  Täna kuulutati veebigala vahendusel välja aasta parimad minifirmad ehk 7.-9. klassi noorte õpilasfirmad. Parimaks osutus Valga Põhikooli ja Hargla Kooli õpilaste minfirma NOBE, mis valmistab taaskasutatud materjalidest safarimütse, mis valmivad isegi näiteks vanadest kardinatest. 

 • Eesti parimad noored ettevõtjad selguvad peatselt

  31 March 2021

  Kätte on jõudmas õppeaasta oodatuim hetk - valitaks aasta parim mini- ja õpilasfirma! Kas sel aastal võidutsevad aksessuaarid, disaintooted, söögid või hoopis mõni teenus? Mõlema võistluse võitjaid on veel vara ennustada, sest võistlusteni on veel veidi aega. Küll aga soovitame mõlema finaalvõistluse kuupäevad omale kalendrisse märkida!

 • Distantsõpe Wise’i põnevate tundidega

  30 March 2021

  Mis oleks, kui sinu partneriks koolitunnis oleks üks Eesti edukamaid ettevõtteid Wise (endine TransferWise)? Wise valmistas ette nii distants- kui ka kontaktõppeks sobivad tunnid, mis julgustavad õpilaste kujutlusvõimet ja analüütilist mõtlemist ning toetavad ägedate õpilasfirmade loomist. Haaravad videod, ülesanded ja grupitöö teevad tunnid õpetajatele kergeks ja õpilastele põnevaks.

 • Tunnustame koos JA aasta tegijaid!

  28 March 2021

  Sel aastal on meil au välja kuulutada JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja, aasta mentori või JA Eesti vägeva vilistlase tiitel. Esita oma kandidaat ning aita meil tunnustada oma ala parimaid!

 • Aitan Eestit MTÜ toetusega arendame õppematerjale

  11 March 2021

  Aitan Eestit MTÜ on kogunud meie toetuseks 10 000 eurot, mis meile 9. märtsil ka pidulikult üle anti ja kanti.

 • JÄRELVAATAMINE: Eesti õpilasfirmade laat 2021

  09 March 2021

  13. veebruaril 2021 toimus virtuaalne Eesti õpilasfirmade laat.

 • Kes kroonitakse Eesti parimaks?

  26 February 2021

  Igal kevadel valitakse välja Eesti parim õpilasfirma ja parim minifirma - nii ka sel aastal, kuid oleme muutnud nende kahe suursündmuse toimumise kuupäevasid.

 • Viimane võimalus esitada ettevõtlusmuinasjutte!

  25 February 2021

  Veel 2. märtsini on võimalik esitada põnevaid töid ettevõtlusmuinasjuttude võistluse raames. Selle aasta teemaks on "Ettevõtlus ja keskkond".

 • Noorte ettevõtlusõppes on päris hea jalgratas juba leiutatud, aga paneks talle mootori peale!

  18 February 2021

  Igal aastal tekib juurde mõni tore noortele suunatud ettevõtlusvõistlus või -programm. Üha enamad ettevõtted loovad enda projekte ja võistlusi noorte ettevõtluse arendamiseks. Miks on siis siiani paljude poolt oluliseks peetav ettevõtlus- ja majandusõpe koolides üksnes valikaine ning miks head ettevõtted üha uuesti jalgratast leiutavad? 

 • Õpilasfirmade virtuaalne laat näitas õpilaste nutikust

  14 February 2021

  Nädalavahetusel esmakordselt täielikult veebi vahendusel toimunud aasta suurima õpilasfirmade laada tooted olid eriti uudsete lahendustega. Suurima käibe saavutas koduõppest inspiratsiooni saanud õpilasfirma Voods, mis toodab multifunktsionaalseid voodilaudu.

 • Selle aasta hitt-tooted õpilasfirmade laadal

  28 January 2021

  Kutsume Sind 13. veebruaril Eesti õpilasfirmade laadale ja laada show’le, mis toimub esmakordselt veebikeskkonnas. Kohal on õpilasfirmad oma toodetega üle kogu Eesti.

 • Majandusolümpiaad 2021

  27 January 2021

  Hea meel on välja kuulutada majandusolümpiaad gümnaasiumile.

 • E-poe seadusandlusest ja kasutajamugavusest

  26 January 2021

  Koostöös Eesti e-kaubanduse Liiduga viime 3. veebruaril läbi õpilasfirmade liikmetele koolituse.

 • Stressiga toimetuleku õppematerjal

  25 January 2021

  Novembri alguses osales JA Eesti IT-juht Aljona projektis nimega Self Care for You(th), mille raames välja töötatud materjale soovime ka teiega jagada.

 • Tule Eesti õpilasfirmade laadale!

  13 January 2021

  Meil on rõõm välja kuulutada Eesti õpilasfirmade laat 2021, mis toimub 13. veebruaril kell 12-18 veebis.

 • SEB kutsub liituma koolisaadiku programmiga

  12 January 2021

  SEB soovib panustada praegusel turbulentsel ajal sujuvamasse õppetöö korraldusse. 

 • JA Eesti pühadetervitus

  22 December 2020
 • Osale ettevõtlusmuinasjuttude võistlusel!

  21 December 2020

  Kuulutame välja põhikooli II ja III astmele ettevõtlusmuinasjuttude võistluse, kuhu ootame põnevaid lugusid 2. märtsini. Selle aasta teemaks on "Ettevõtlus ja keskkond".

 • Eesti õpilasfirmade laat 2021 TOIMUB!

  20 December 2020

  JA Eestil on hea meel teatada, et Eesti õpilasfirmade laat 2021 toimub, kuid seda veidi teisel kujul.

 • Raplas toimus õpilasfirmade laat!

  19 December 2020

  Möödunud nädalavahetusel toimus vaatamata piirangutele ka õpilasfirmade laat Raplas, kuid seda veidi teisel kujul kui varasemalt Raplas nähtud on.

 • Värskas toimus 7. õpilasfirmade laat

  18 December 2020

  28.novembril kogunesid noored ettevõtjad Värskasse seitsmendale õpilasfirmade konkurss-laadale. Eriolukorra tõttu saime saali täita vaid poolenisti ja kõik osalejad ning külastajad kandsid maske. Olukorras, kus enamus sündmused jäävad ära, oli noorte jaoks tähtis saada väljund päevade kaupa mõeldud, toodetud ja disainitud esemetele. Konkurss-laada korraldamine toimus Setomaa arenguprogrammi toel ja oma panuse andis Setomaa vallavalitsus. 

 • Pärnumaal toimus õpilasfirmade laat

  17 December 2020

  2020. aasta on tulnud meile kõigile erilisena, oleme pidanud hakkama saama uutes olukordades ning leidma nutikaid lahendusi tegutsemiseks. Kevadperioodil olime sunnitud kolima veebikeskkonda, et seal maha pidada erinevad võistlused ja konkursid.

 • Kutsume majandus- ja ettevõtlusõpetajaid talvekooli!

  15 December 2020

  Meil on hea meel kutsuda majandus- ja ettevõtlusõpetajaid järjekordsesse talvekooli, mis toimub 5. jaanuaril 2021.

 • Jõulukingid õpilasfirmadelt!

  30 November 2020

  Jõuluaeg ei ole enam kaugel ning aasta viimane kuu on hea aeg külastada õpilasfirmade jõululaatasid või seotada kingid õpilasfirmade e-poest.

 • Ma armastan aidata

  29 November 2020

  1. detsembril viib annatuskeskkond läbi annetustalgud, mille raames on võimalik annetusi mitmekordistada.

 • Eesti noort ettevõtjat tunnustati Euroopas

  27 November 2020

  JA Europe valib iga aasta välja silmapaistvaid noori ettevõtjaid, kes inspireerivad, loovad väärtust ning on endast juba jätmas maha pärandit.

 • Rahatarkuse e-kursus klassidele!

  26 November 2020

  Viimase paarikümne aasta jooksul oleme olnud tunnistajateks suurtele muutustele. Enamik peresid puutusid kokku töötuse, majanduskriisi mõju või finantsilise ebakindlusega. Samal ajal suutsid teised vaatamata ebakindlale ajale kindlustada tänu ettevõtlikkusele ja investeeringutele oma pere heaolu. Vastus küsimusele, mis on tänapäeva tingimustes peamine edutegur, on lihtne. See on rahatarkus.

 • Põhjus rõõmustada!

  25 November 2020

  Haridus- ja Teadusministeeriumi Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias. Eriti hea meel on meil nelja kategooria laureaatide üle, kes on ka JA Eesti tegemistega tihedalt seotud!

 • Põnevad koolitused õpilastele

  23 November 2020

  Sel õppeaastal toimuvad koolitused veidi teises kuues, kuid lubame, et koolituste kvaliteet selle tõttu ei kannata ning pakume õpilastele laiapõhjalisi teadmisi erinevatest valdkondadest.

 • Töövarjupäeval varjutati mitusada ametit

  21 November 2020

  19. novembril toimus järjekorras 24. töövarjupäev, kus erialade spetsialistid said kutsuda õpilased oma ametiga lähemalt tutvuma.

 • Kutse õpetajate talvekooli!

  17 November 2020

  JA Eesti ning Eesti Majandusõpetajate Selts kutsuvad majandus- ja ettevõtlusõpetajaid osa võtma õpetajate talvekoolist.

 • Värska Gümnaasium ja Viljandi Kutseõppekeskus pälvisid Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitli

  09 November 2020

  Täna tunnustati ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Euroopa poolt silmapaistvaid Euroopa üldharidus- ja kutsekoole, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Viiendat aastat jagatava tunnustuse pälvisid Eestist Värska Gümnaasium ja Viljandi Kutseõppekeskus. 

 • Ennast juhtiv ja väärtus loov noor ei ole imeloom

  26 October 2020

  Juba järgmisel nädalal 4.-.5. novembril toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi ja partnerite koostöös ettevõtlusõppe ja ettevõtliku õppimise konverents „Ennast juhtiv ja väärtus loov noor ei ole imeloom“.

 • Töövarjupäev otsib varjutajaid ja varjutatavaid

  22 October 2020

  19. novembril toimub töövarjupäev, kus eriala spetsialistid saavad kutsuda õpilased oma ametiga lähemalt tutvuma.

 • Koos ettevõtlus- ja tehnoloogiapädevaks!

  21 October 2020

  Toredaks enesetäiendamiseks ja kolleegidega kohtumiseks kujunes 17.-18. augustil Haapsalus toimunud ettevõtlusõpetajate ja tehnoloogiaõpetajate ühine suvekool.

 • Kuulutame välja Creatloni II etapi!

  19 October 2020

  Alanud on järjekordne läbi õppeaasta kestev põhikoolile suunatud loovvõistlus Creatlon.

 • Alustame koostööd TransferWise’iga ja kutsume õpetajaid koolitusele

  16 October 2020

  JA Eesti alustab koostööd TransferWise’iga! Usume, et TransferWise’i teadmistepagasi ja mentorite toel saavad meie õpetajad ja õpilased tehnoloogiatargemaks ning õpilasfirmad on valmis ellu viima keerukamaid tehnoloogilisi ideid. 

 • Üle saja Eesti gümnasisti läbisid virtuaalse õpilasfirmade ideelabori

  12 October 2020

  Koroonaohu tõttu tänavu virtuaalselt läbi viidud gümnasistide mini-häkaton Youth Empowered tõi kaasa rekordilise Eesti noorte osaluse, kaasa lõid Grete Paia, Sandra Raju ja teised.

 • Ida-Virumaa noored on ootamatult suured ettevõtluse huvilised

  10 October 2020

  Sügisel toimus Ida-Virumaal rida põnevaid ettevõtlust ja ettevõtlikkust arendavaid üritusi. Põhikooli 3. astmele suunatud programm on osutunud kohalike noorte seas ootamatult populaarseks.

 • SEB Kasvuprogrammiga koguti ligi 12 000€ JA programmide arenduseks

  28 September 2020

  SEB Eesti Kasvuprogrammis osalenud ettevõtted kogusid JA Eesti algklasside programmi arendamiseks ligi 12 000 eurot!

 • Kutsume vilistlasi nooremmentorite programmi!

  22 September 2020

  Kutsume Sind, õpilasfirma vilistlane, nooremmentorite koolitusprogrammi.

 • Head JA õpetajad!

  06 September 2020

  Tänavune kooliaasta tõotab tulla meie kõigi paindlikkust ning õpivõimet proovile panev. Katsume koos leida lahendusi, et olulised teadmised jõuaksid noorteni igas olukorras ja et noored saaksid võimalikult palju ka päriselt kogeda ning proovida.

 • Youth Empowered õpetajate ja õpilaste inspiratsioonipäev

  05 September 2020

  Traditsiooniks saanud Youth Empowered õppeaasta avaüritusele on oodatud sel aastal nii õpetajad kui õpilased. Üritus toimub 8. oktoobril veebis.

 • Registreeri klass = saa õpilastele Valemivihik

  03 September 2020

  Kutsume kõiki JA Eesti majandus- ja ettevõtlusõpetajad registreerima oma klassi.

 • Tuge pakub Opiq

  02 September 2020

  Opiq õppevaramus on kättesaadavad majandus- ja ettevõtlusõppe jaoks JA Eesti majandusõpik, juhendid ja käsiraamat.

 • Maisist pangakaardid?

  28 August 2020

  SEB uue ISIC ja ITIC pangakaardid sisaldvad 82% vähem plastikut võrreldes tavalise pangakaardiga.

 • Anna hääl Eesti õpilasfirma poolt Euroopa parima õpilasfirma tiitli püüdmisel 

  20 July 2020

  Kolmapäeval, 22. juulil algab selle aasta Euroopa parima õpilasfirma võistlus, mis seekord toimub täielikult virtuaalselt. Juba on aga avatud rahvahääletus, kus igaüks saab anda toetushääle Eesti esinda õpilasfirma EHA poolt, mis toodab juhtmevabu laualampe.

 • Kes valitakse Euroopa parimaks õpilasfirmaks?

  19 July 2020

  22.-24. juulil valitakse 2020. aasta Euroopa parim õpilasfirma. Algselt Portugalis toimuma pidanud võistlus on nüüd täielikult kolinud veebi ning on publikule lähemal kui iial varem.

 • Saa osa stendivoorust!

  18 July 2020

  22. juulil kell 17:00-19:00 on kõigil huvilistel võimalik osa saada võistluse „Euroopa parim õpilasfirma 2020“ stendvoorust. Virtuaalsel messialal liikumiseks on vajalik end eelnevalt registreerida.

 • Õpilasfirmad panid Telliskivis kaheks nädalaks püsti oma pop-up poe

  15 July 2020

  Alates tänasest, 16. juulist on Telliskivi Loomelinnakus kuni juuli lõpuni avatud õpilasfirmade pop-up pood. Poes esindatud 16 õpilasfirma tootevalikust leiab nii disainitooteid kui praktilisi tarbeesemeid.

 • Head teha on hea!

  10 June 2020

  Meil on hea meel, et keerulistel aegadel ulatavad head inimesed oma abikäe ning et JA Eesti on üks neist, kellele annetusi kogutakse. JA Eestile ning mitmetele teistele organisatsioonidele aitavad annetusi koguda Aitan Eestit MTÜ ning heategevuslik kampaania "Mina Aitan". Aita ka Sina ning muudame koos Eesti paremaks.

 • Kes esindavad Eestit Euroopas?

  09 June 2020

  Aprillis kuulutati Eesti parimaks õpilasfirmaks disainvalgusteid tootev EHA. Kuid mis on noorte ettevõtjate tulevikuplaanid?

 • Suur kummardus JA Eesti aasta tegijate ees

  02 June 2020

  Omaette traditsiooniks on saanud aasta ettevõtlusõpetaja, mentori ning JA vägeva vilistlase valimine, et tunnustada inimesi, kes aitavad kaasa Eesti ettevõtlushariduse edendamisele.

 • Parim minifirma 2020 valmistab lennukite taaskasutatud detailidest aksessuaare 

  18 May 2020

  Reede õhtul kuulutati veebigaala vahendusel välja Eesti Parim Minifirma 2020 ehk 7.-9. klassi noorte õpilasfirma. Tallinna Reaalkooli õpilaste ettevõtte AirCraft toodab lennuki taaskasutatud keredetailidest ja turvavarustusest erinevaid aksessuaare.

 • OTSE: Valitakse Eesti parim minifirma 2020!

  14 May 2020

  Jälgi võistluse "Eesti parim minifirma 2020" finaalvõistluse auhindade galat 15. mail kell 16:00 JA Eesti YouTube'i kanalil.

 • Selgusid aasta parimad õpilasfirmad!

  30 April 2020

  Eesti parimaks õpilasfirmaks kuulutati juhtmevabu laualampe valmistav EHA. Parima õpilasfirma poodiumile tuli lisaks ka veel kaks Tartu ettevõtet.

 • JÄRELVAATAMINE: PÕF2020 veebigala

  29 April 2020

  Sul on võimalik järele vaadata võistluse "Eesti parim õpilasfirma 2020" veebigalat, kus tunnustasime silmapaistvaid õpilasfirmasid ja aasta tegijaid.

 • Ela kaasa võistluse „Eesti parim õpilasfirma 2020“ veebigalale!

  23 April 2020

  Ootame kõiki huvilisi osa saama õpilasfirmade ajaloo esimesest veebigalast, kus kuulutame välja Eesti parima õpilasfirma.

 • JA Eesti koolitused toimuvad!

  22 April 2020

  JA Eesti annab teada, et kõik koolituskalendris olevad koolitused on toimumas ning ühtegi koolitust ei ole plaanitud ära jätma. 

 • Olümpiaadi lõppvooru ei toimu

  21 April 2020

  Majandusolümpiaadi komisjon otsustas, et riigis valitseva olukorra tõttu ei toimu sel õppeaastal majandusolümpiaadi lõppvooru.

 • Vali oma lemmik õpilasfirma!

  20 April 2020

  Juba järgmisel nädalal selgub milline õpilasfirma kroonitakse Eesti parimaks. Lisaks kõige paremale firmale otsime ka rahva lemmikut õpilasfirmat.

 • 15. mail selgub Eesti parim minifirma!

  19 April 2020

  Veel mõned päevad on jäänud minifirma tegevusaruannete esitamise tähtajani. Aruannete põhjal valitakse võistluse „Eesti parim minifirma 2020“ finalistid.

 • PÕF2020 finalistid on selgunud!

  17 April 2020

  Kes on need 24 tublit õpilasfirmat, kes kandideerivad tiitlile "Eesti parim õpilasfirma 2020"?

 • Tule šoppama õpilasfirmade veebipoodi!

  09 April 2020

  Avasime veebipoe õpilasfirmade keskkonnas, kus on müügil vaid õpilasfirmade tooted!

 • Tunnustasime tublimad kreatleete!

  06 April 2020

  Möödunud reedel, 3. aprillil, toimus vaatamata eriolukorrale riigis aktus, kus autasustasime kogu õppeaasta kestnud Creatloni meeskonnavõistluse parimaid.

 • Tunnustame parimaid kreatleete e-aktusel

  01 April 2020

  3. aprillil kell 15:00-15:15 toimub veebis e-aktus, kus tunnustame tublimaid kreatleete. Aktuselt on oodatud osa võtma kõik huvilised.

 • TASUTA Simulator 7 mäng õppeaasta lõpuni

  27 March 2020

  Eriolukorras, kui õpetajad on sunnitud töötama õpilastega distantsilt, soovime teid toetada!

 • Võistlus "Eesti parim õpilasfirma 2020" toimub VEEBIPÕHISELT!

  26 March 2020

  Riigis valitseva eriolukorra tõttu ei jäta me PÕF2020 võistlust ära, kuid viiruse leviku tõkestamiseks korraldame seda veebipõhiselt ning mõningate muudatustega.

 • Võistlus "Eesti parim minifirma 2020" toimub VEEBIPÕHISELT!

  26 March 2020

  15. mail toimub võistlus „Eesti parim minifirma 2020“ ning seda sel korral veebis riigis valitseva eriolukorra tõttu.

 • Aita tunnustada aasta tegijaid!

  23 March 2020

  Esita kandidaat JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja, aasta mentori või JA Eesti vägeva vilistlase tiitlile ning aita meil tunnustada parimaid!

 • Info majandusolümpiaadi lõppvooru kohta

  23 March 2020

  Oleme otsustanud lükata majandusolümpiaadi lõppvooru toimumist edasi.

 • JA Eesti töötab kodukontoris!

  16 March 2020

  JA Eesti töökorraldust puudutav info karantiini perioodil.

 • Loe TASUTA majandusõpiku digiversiooni!

  15 March 2020

  Anname teada, et Opiq õppevaramu pakub kõigile koduõppuritele ja õpetajatele tasuta ligipääsu e-õpikutele, sealhulgas majandusõpikule gümnaasiumile.

 • 4. aprillil toimuma pidanud aktus jääb ära!

  12 March 2020

  Seoses kõrgenenud nakkusohuga oleme vastu võtnud otsuse, et 4. aprillil ei toimu õpilasvõistluste autasustamise aktust Tallinnas.

 • Eesti parim õpilasfirma valitakse tänavu 25. korda!

  26 February 2020

  28.-29. aprillil 2020 toimub ajaloohõnguline võistlus Eesti parim õpilasfirma 2020. Finaalvõistlus leiab aset Tallinnas ning õpilasfirmade koorekihiga on oodatud tutvuma ka kõik huvilised.

 • Suvi ei ole enam kaugel – märgi kalendrisse suvekool!

  25 February 2020

  JA Eesti ning Eesti Majandusõpetajate Selts kutsuvad oma õpetajaid suvekooli, mis toimub 25.-27. juunil 2020 Valgerannas Puhkekeskuses, Pärnumaal.

 • Lõppes registreerimine majandusolümpiaadile!

  20 February 2020

  Majandusolümpiaadi piirkonnavoor toimub 4. märtsil 17 erinevas piirkonnas üle Eesti.

 • Sõbrakuu eri: võida STARTERi inspiratsioonipäev oma kooli!

  19 February 2020

  Ettevõtlusõppe programmil Edu ja Tegu on teile sõbrapäeva ja sõbrakuu puhul väike kingitus – nad on valmis tulema ja korraldama teie koolis  STARTER inspiratsioonipäeva õpilastele ning võtma kaasa ka inspireeriva esineja!

 • GALERII: Eesti õpilasfirmade laada tulemused on selgunud

  10 February 2020

  Nädalavahetusel Kristiine ja Rocca al Mare keskustes peetud seni suurimal õpilasfirmade laadal, millest võttis osa üle 300 õpilasfirma, tegid noored kokku ligi 20 000 euro suuruse käibe. Žürii premeeris ka laada parimaid ning leidlikemaid noori. 

 • Eesti esimese Ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistluse võitjad on Tartu Kutsehariduskeskusest

  09 February 2020

  Esimest korda korraldas Innove koostöös JA Eestiga ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistlused. Võistlus toimus 8.-9. veebruaril samaaegselt Eesti õpilasfirmade laadaga Rocca al Mare keskuses.

 • Hea vilistlane! Anna hoogu JA tegemistele ja hakka meie püsiannetajaks!

  03 February 2020

  Suur aitäh, head vilistlased, kes olete toetanud JA tegemisi läbi aastate! Oleme teie toel edenenud kenasti, kuid suuremaks kasvuks vajame hoogu juurde! 

 • Eesti õpilasfirmade laadal osaleb rekordarv õpilasi

  30 January 2020

  8.-9. veebruaril toimub Eesti õpilasfirmade laat 2020, kuhu on registreerunud üle 900 õpilase nii Eestist kui ka välismaalt. Ees ootab kaks põnevat päeva, kuhu on oodatud kõik huvilised.

 • Kõrgharidus Hollandis?

  27 January 2020

  Alanud on Hollandi ülikoolidesse kandideerimine, mistõttu on meil hea meel kutsuda kõiki huvilisi Hollandi kõrghariduse infopäevale 4.veebruaril Tallinnas.

 • Creatloni viimane voor on alanud!

  26 January 2020

  Creatloni meeskonnatööde hindamine andis nii JA Eesti hindamiskomisjonile kui ka Statistikaameti spetsialistidele pikaks ajaks mõttetööd ning pakkus ka rõõmu.

 • Talvekoolis omandasid õpetajad investeerimisoskusi

  24 January 2020

  Majandus- ja ettevõtlusõpetajad veetsid kaks kevadist ja sisukat talvepäeva Otepääl ning pühendusid rahamaailma tundmaõppimisele.

 • BAFF stipendiumiga suveks tasuta Ameerikasse!

  21 January 2020

  Balti-Ameerika Vabaduse Fond ootab 11. klassi õpilasi kandideerima BAFF Liidriakadeemiasse, mille abil saab järgmisel suvel pea 4 nädalat Ameerikas ettevõtlikkust ja liidrioskusi arendada ning seda tasuta! Lisaks saab reisida ja leida endale uusi sõpru kogu eluks.

 • Mitu inimest oleme koolitanud aastal 2020?

  15 January 2020

  Uue aastakümne esimese 11 päevaga viis JA Eesti läbi juba 7 koolitust. Koolitusi oli nii õpilastele kui ka õpetajatele.

 • JA Eesti pühadetervitus!

  19 December 2019
 • Eesti Õpilasfirmade Laat 2020

  18 December 2019

  Esimest korda ajaloos korraldame Eesti õpilasfirmade laata kahel järjestikusel päeval.

 • Arenda oma müügioskusi!

  17 December 2019

  Koostöös Southwestern Advantage Eestiga viime läbi 10. jaanuaril Tallinnas ning 11. jaanuaril Tartus põhjaliku müügikoolituse, mille eesmärk on õpilasi ette valmistada nii Eesti õpilasfirmade laadaks kui ka anda neile praktilisi juhiseid müügioskuste parendamiseks.

 • Tutvustame Gruusia õpetajatele Eestit

  16 December 2019

  11.-17. detsembril olid Eestis õppereisil kümme Junior Achievement  Gruusia õpetajat. JA Eesti tutvustas neile meie ettevõtlushariduse võimalusi ning viis läbi arendavaid koolitusi.

 • Ettevõtlusoskuste võistlus kutseõppijatele

  13 December 2019

  Kutsume kõik kutseõppe õpilasfirmasid ja teisi ettevõtlushuvilisi kutsekooli noori esimesele Eesti ettevõtlusoskuste võistlusele, mis toimub 8.-9. veebruaril 2020 Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuses. 

 • Eestis on nüüdseks loodud juba 4000 õpilasfirmat

  29 November 2019

  Eesti koolides ettevõtlusõppe programmi pakkuv, õpilasfirmade tegutsemist juhendav ning ka töövarjupäeva korraldav JA Eesti (Junior Achievement) registreeris sellel nädalal Eesti läbi aegade 4000. õpilasfirma.

 • Tunnustati parimaid ettevõtlusõppe edendajaid!

  27 November 2019

  Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias. Ka JA Eestil on põhjust rõõmustada, sest ka meiega seotud ettevõtluse edendajad said tunnustatud!

 • #Goals arengukonverents tõi Tallinnasse kokku rahvusvahelised õpilasfirmad

  27 November 2019

  Täna lõppes kolmepäevane ühisõpilasfirmade arengukonverents. Konverents ühendas endas Soome, Läti ning Eesti õpilasi, kes kõik tulid kokku, et jätkata koostööd. Tegemist oli teise üritusega selle projekti raames, kus sel korral võeti fookusesse eelmisel kohtumisel Soomes loodud ühisõpilasfirmade ideede ja koostöö arendamine.

 • ÕPILASFIRMADELE: Arenda oma müügioskusi!

  26 November 2019

  JA Eesti koostöös Southwestern Advantage Eestiga pakub ka sel õppeaastal õpilasfirmale võimalust osa saada müügimentorluse programmist.

 • E-kaubandus pakub võimalusi, aga seab ka kohustusi

  26 November 2019

  Nädala alguses toimus konverents "E-kaubanduse võimalused ja väljakutsed tarbijale ja noorele ettevõtjale", kust võtsid osa nii õpetajad kui õpilased. E-kauplemine on muutunud üha aktuaalsemaks teemaks õpilasfirmade seas, kuid uus valdkond hõlmab endas ka palju riske ning kohustab õpilasi ja nende juhendajaid seadusi järgima.

 • JA Eestit tunnustati kahe auhinnaga

  25 November 2019

  Möödunud nädalal toimus JA Worldwide Global Leadership Conference, mis tõi Berliini kokku 75 riigi esindajad. Konverentsil tunnustati silmapaistvamaid Junior Achievement organisatsioone üle kogu maailma, premeeriti silmapaistvaid JA arengusse panustanud inimesi ning riigid jagasid teistega ka oma kogemusi ja praktilisi näpunäiteid. Ka Eesti paistis rahvusvahelisel konverentsil igati silma.

 • Täna on ametlik töövarjupäev

  21 November 2019

  Tänasele töövarjupäevale laekus noortele kokku 436 ametlikku kutset tulla mõne ametiga lähemalt tutvuma. Varjutamised on kestnud juba terve selle nädala ning tänasel ametlikul päeval on noored saatjad nii ministritel, ettevõtjatel kui ka käsitöölistel ja suunamudijatel. 

 • Töövarjude ja varjutatavate leidmiseks avati uus eraldi portaal

  14 November 2019

  Järgmisel nädalal toimuva töövarjupäeva kergemaks läbiviimiseks on avatud eraldi portaal, kus veel selle reedeni saavad noored endale "broneerida" huvitavaid ametikohti, kuhu varjuks minna ning samuti saavad ennast kirja panna kõik huvilised, kes oleksid valmis endale töövarju võtma. 

 • VÕIMALUS ÕPILASFIRMADELE: Arenda oma müügioskust!

  11 November 2019

  JA Eesti koostöös Southwestern Advantage Eestiga pakub õpilasfirmadele võimalust osa saada müügimentorlusest.

 • Kas jõulukingid on juba ostetud?

  25 October 2019

  nam ei ole kaugel aeg kui laual on jõulupraad ning tuba täidab mandariinide lõhn. Detsembrikuu on traditsiooniliselt jõululaatade päralt ning sel aastal toimub neid kohe eriti palju üle kogu Eesti. Teeme ülevaate õpilasfirmade jõululaatadest.

 • Õpilasfirmade liikmete koolitused toimuvad Tallinnas, Tartus ja Pärnus

  23 October 2019

  Aktiivne õpilasfirmade loomise periood on juba ammu alanud ning jõudmas on kätte aeg koguda lisateadmisi ettevõtte erinevatest valdkondadest. Oleme oma ajakavasse lisanud 3 õpilasfirmade liikmete koolitust ning 2 õpilasfirmade müügikoolitust.

 • Merilin Priilinn-Türk: kas kasvatame koolis roboteid või tulevikutegijaid?

  22 October 2019

  Faktide tuupimise kõrval võiks kool toetada isiksuse arengut, individuaalsete eesmärkide ja eelduste kujunemist, mis aitaks meil iseennast tundma õppida, tulevikus enda jaoks õigemaid valikuid langetada, kirjutab hiljuti gümnaasiumi lõpetanud Merilin Priilinn-Türk.

 • Tabasalu Ühisgümnaasium pälvis Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitli

  17 October 2019

  Eile õhtul tunnustati Helsingis ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Europe poolt silmapaistvaid Euroopa alg- ja keskkoole, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Viiendat aastat välja jagatava tunnustuse pälvis teiste seas ka Tabasalu Ühisgümnaasium. 

 • Eesti suurim viktoriin: korraga pani end proovile 2500 koolinoort 

  10 October 2019

  Käimasoleva ettevõtlusnädala raames peeti eile maha Eesti suurim e-viktoriin, millest võttis korraga osa ligi 2500 koolinoort kokku 113st koolist üle Eesti. Lahendada tuli majandus- ja ettevõtlusteemalisi ülesandeid, milles osad panevad kukalt kratsima ka nii mõnegi täiskasvanu.

 • Eesti start-up eAgronom võitis Euroopast parima noore ettevõtte auhinna

  03 October 2019

  Ameerika Kaubanduskoda Euroopas (AmCham EU) ja Junior Achievement Euroopa (JA Europe) kuulutasid Eesti start-up’i eAgronom oma seitsmendat korda toimunud Noorte Ettevõtlusauhindade võistluse võitjaks. 

 • GALERII: Noorte ideelaboris leiti ärilisi lahendusi nutisõltuvuse ja liigsöömise vastu

  30 September 2019

  Laupäeval, 28. septembril toimus MyFitness Ülemiste Citys Youth Empowered ideelabor: tasakaalus elu, kus üle Eesti kokku tulnud ettevõtlikud keskkoolinoored leidsid kogenud mentorite juhendamisel ärilisi lahendusi elulistele probleemidele.

 • Töövarjupäeva varjutajatele ja varjutatavatele!

  28 September 2019

  Novembrikuu on töövarjupäeva kuu! Sel aastal teeme koostööd Tagasi Kooli platvormiga, läbi mille on võimalik nii töövarjupäeva varjutajatel kui varjutataval end registreerida.

 • ÜLESKUTSE: Hakka nooremmentoriks uutele õpilasfirmadele!

  24 September 2019

  Igal õppeaastal läbib JA Eesti õpilasfirmade programmi üha enam õpilasi. Juba mitmel aastal oleme katsetanud nooremmentoreid, kes lisaks juhendaja panusele, saavad suunata alustavaid noori ning jagada nendega oma kogemust. JA Eesti toetab kõiki nooremmentoreid, kes osalevad nooremmentorite programmis.

 • Kuidas päevaga välja mõelda minifirma äriidee?

  23 September 2019

  Möödunud nädal õppisid koolinoored “Võta ise ette” projekti raames kuidas päevaga välja mõelda minifirma äriidee ning kuidas käepärastest vahenditest valmistada prototüüpe.

 • Põhikool paneb oma teadmised proovile!

  22 September 2019

  Juba 10. oktoobril korraldab JA Eesti e-viktoriini põhikooli II astme õpilastele. E-viktoriinis saavad noored panna proovile oma ettevõtluse- ja majandusalased teadmised.

 • Aitame äriideid genereerida Ida-Virumaal!

  30 August 2019

  11. oktoobril viib JA Eesti ettevõtlusnädala raames läbi 12-tunni ettevõtluslaagri formaadis Hakkatoni Ida-Virumaal.

 • JA Eesti õpetajad ja juhendajad kolisid uude keskkonda!

  29 August 2019

  Oleme valmis saanud uue keskkonna JA Eesti programme kasutavate õpetajatega kiireks ja mugavaks suhtlemiseks ning info hoidmiseks.

 • Uus kooliaasta, uued sündmused

  23 August 2019

  Kooliaasta on kohe algamas ning suvega oleme saanud juurde mitmeid uusi ja vahvaid JA programmide juhendajaid. Koolituste hooaeg pole aga veel lõppenud. Lisaks täieneb meie kalender ka põnevate sündmustega nii õpilastele kui ka juhendajatele! Täiendame kalendrit jooksvalt.

 • Youth Empowered Eesti TASUTA ideelabor: Tasakaalus elu

  21 August 2019
 • SUPER TULEMUS: Eesti õpilasfirma pälvis Euroopas kõrge tunnustuse

  06 July 2019

  Eile hilisõhtul lõppenud Euroopa parimate õpilasfirmade valimisel Prantsusmaal saavutas Eesti õpilasfirma Brand kõrge teise koha.

 • COYC19: Brandi ettevalmistused

  27 June 2019

  3.-5. juulil toimub 30. korda võistlus, mille käigus valitakse Euroopa parim õpilasfirma. Võistlus toimub Lille’s, Prantsusmaal. Eestit sõidab esindama võistluse „Eesti parim õpilasfirma 2019“ võitnud õpilasfirma Brand Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

 • Eesti ja USA majandusõpetajad vahetasid kogemusi

  25 June 2019

  Eesti majandus- ja ettevõtlusõpetajad omandasid 6.-7. juunil toimunud rahvusvahelisel seminaril vahvaid ja lõbusaid aktiivõppe meetodeid majanduse ja ettevõtlusteemade õpetamiseks USA kogemuse kaudu.

 • Parimad õpilasfirmad kohtusid peaministriga

  04 June 2019

  3. juunil käisid võistluse "Eesti parim õpilasfirma 2019" finalistid Stenbocki majas toimunud peaminister Jüri Ratase vastuvõtul.

 • Aitäh JA Eesti tegijatele!

  30 May 2019

  Tunnustasime JA Eesti tegijaid - aasta ettevõtlusõpetajaks valiti Marek Mekk, aasta mentoriks Maaja Toomet ning vägeva vilistlase tunnustuse pälvis Robin Saluoks.

 • Kreatleedid tundsid end ettevõtjana

  17 May 2019

  Kogu õppeaasta kestnud Creatloni võistlusel osalenud tublisid kreatleete premeeris EBS Gümnaasium ettevõtjale omase päevaga Saaremaal ning Maksu- ja Tolliamet kutsus noored külla.

 • GALERII: Eesti Parim Õpilasfirma 2019 on Brand!

  10 May 2019

  Täna selgus 2019. aasta Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus juukse viimistlus- ja hooldustooteid valmistav õpilasfirma Brand Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

 • OTSE: Valitakse Eesti parim õpilasfirma 2019!

  07 May 2019

  Täna, 9. mail, selgub võistluse "Eesti parim õpilasfirma 2019"! Võistluspäevast toimub otseülekanne uudised.ee portaalis.

 • Hääleta oma lemmiku õpilasfirma poolt!

  06 May 2019

  Järgmisel nädalal, 8.-9. mail, selgitatakse juba 24. korda välja Eesti parim õpilasfirma, kuid veel enne kui kõikide finalistide seast selgub parim, oodatakse kõiki huvilisi võistlejatega tutvuma ja oma lemmiku poolt ka hääletama.

 • Võistluse „Eesti parim õpilasfirma 2019“ finalistid selgunud!

  23 April 2019

  Võistlusele "Eesti parim õpilasfirma 2019" esitati palju aruandeid, mille hulgast valiti välja 24 silmapaistvaimat õpilasfirmat 14 koolist üle Eesti, kes pääsevad võistluse finaali, mis toimub 8.-9. mail Tallinnas. Esimest korda ajaloos toimub võistlus kahel päeval.

 • Vaata võistluse „Eesti parim õpilasfirma 2019“ otseülekannet!

  22 April 2019

  Huvilistel on võimalik jälgida võistluse teisel päeval toimuvat otseülekande vahendusel JA Eesti Facebooki lehe. Soovitame seda võimalust kasutada koolidel, et oma lemmikutele kaasa elada klassiruumist lahkumata.

 • Alustavad õpilasfirmad HAKKATONILE!

  19 April 2019

  Hakkaton on õpilasfirma alustamise üritus, kuhu on oodatud 80 õpilast üle Eesti!

 • Tule osale rahvusvahelisel majandusõpetajate koolitusel

  18 April 2019

  JA Eesti koostöös USA majandushariduse assotsiatsiooniga GEEA ning Balti-Ameerika Vabaduse Fondi toetusel toimub kahepäevane majandusõpetajate koolitus 6.-7. juunil, Tallinnas. Koolitajaks on Phd Cynthia Harter Eastern Kentucky Ülikoolist. Ta on väga kompetentne, suurte kogemustega ja mitmekülgset tegevusõppe metoodikat valdav rahvusvaheline koolitaja.

 • Aasta parimaks minifirmaks valiti Klõpitz Tallinna 21. Koolist

  11 April 2019

  Täna terve päeva jooksul selgitati SEB Innovatsioonikeskuses välja selle aasta Eesti parimat minifirmat, milleks osutus nutikaid topsihoidjaid valmistav Klõpitz Tallinna 21. Koolist.

 • GALERII: Tunnustasime õpilasvõistluste parimaid

  08 April 2019

  Igal aastal tunnustab JA Eesti oma aktusel parimaid õpilasvõistlustel osalenuid.

 • JA Eesti aitab Gruusial arendada ettevõtlusõpet

  28 March 2019

  2017. aastal alustas JA Eesti teist projekti Gruusia ettevõtlusõppe elavdamiseks. Projekti finantseeris EV Välisministeerium arengukoostööks mõeldud rahadest.

 • Varsti selguvad aasta parimad õpilasfirmad!

  27 March 2019

  Juba sel kevadel valitakse aasta parim minifirma, kutseõppe õpilasfirmafirma ja õpilasfirma! Võistlused toimuvad aprillis ja mais.

 • Võistluse "Eesti parim minifirma 2019" finalistid selgunud!

  27 March 2019

  Võistlusele "Eesti parim minifirma 2019" esitati palju aruandeid, mille hulgast valiti välja 12 silmapaistvaimat minifirmat 11 koolist üle Eesti, kes pääsevad võistluse finaali, mis toimub 11. aprillil SEB Pangas.

 • Aita valida aasta tegija!

  26 March 2019

  Esita oma kandidaat JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja, aasta mentori või JA Eesti vägeva vilistlase tiitlile ning aita meil tunnustada parimaid!

 • Pärnus toimus noorte miniettevõtjate festival

  23 March 2019

  Esmakordselt toimus 22. aprillil Pärnumaa koolide miniettevõtjate festival.

 • Toimusid majandusolümpiaadi piirkonnavoorud

  07 March 2019

  Kolmapäeval, 6. märtsil algasid üle Eesti suuremates maakonnakeskustes JA Eesti ja EBS-i korraldatava majandusolümpiaadi piirkonnavoorud, millest võttis osa kokku 202 õpilast üle Eesti.

 • Projekti tulemusena valmis käsiraamat

  20 February 2019

  Kolm pingelist aastat kestnud ja nelja naaberriiki (Eestit, Lätit, Rootsit ja Soomet) hõlmanud Central Baltic Enterprise without Borders (CBEwB) projekt on lõppenud.

 • Eesti parimad mini- ja õpilasfirmad 2019

  19 February 2019

  Õppeaasta lõpuni on veel aega, kuid õpilasfirmadel ja minifirmadel on aeg hakata valmistuma aasta parima minifirma ja õpilasfirma võistluseks.

 • Gruusia ja Azerbaidžaani delegatsioonid Eestis

  18 February 2019

  Veebruaris külastasid Eestit meie partnerorganisatsioonid Gruusiast ja Azerbaidžaanist. Tutvustasime mõlema riigi esindajatele Eesti ettevõtlus- ja haridusmaastikku.

 • GALERII: Žürii tunnustas õpilasfirmade leidlikkust

  11 February 2019

  Laupäeval Kristiine ja Rocca al Mare keskustes peetud suurt üle-eestilist õpilasfirmade laata külastasid tuhanded huvilised ning ekspertidest ja ettevõtjatest koosnenud žürii premeeris ka laada parimaid ning leidlikemaid noori.

 • Läksime üle uuele kodulehele

  31 January 2019

  JA Eestil on jaanuari lõpust alates uus kodulehekülg! Lehel võib esineda veel tõrkeid.

 • Tule laadale!

  31 January 2019

  Junior Achievement Eesti kutsub kõiki osa saama õpilasfirmade suurüritusest, mis toimub 9. veebruaril Rocca al Mare keskuses ja Kristiine Keskuses algusega kl 12:00.

 • Võta osa ettevõtlusmuinasjuttude võistlusest!

  29 January 2019

  JA Eesti kutsub kõiki koolinoori osalema ettevõtlusmuinasjuttude võistlusel, mille eelmise korra võidulugu rääkis näiteks sellest, kuidas printsess Anna ja ta sõber Olaf üritasid Aafrikas iglusid müüa ning pingviinidele ja jääkarudele bikiine pähe määrida.

 • Creatloni meeskonnavõistlus tõi põnevaid tulemusi

  28 January 2019

  Novembris toimunud Creatloni teine etapp hoidis noori terve kuu tegevuses. Selle ajaga oli vaja uurida kodukoha avalike ehitiste kasutuse ja otstarbe kohta, uurida ühe influenceri sotsiaalmeediapostitusi ning analüüsida seal leiduvaid varjatud või tähistatud reklaame, kujutleda end tulevikku ning teha video-CV kandideerimaks tuleviku ametikohale ning aidata kaasa Reet Ausi, Stockmanni ja Uuskasutuskeskuse teksariiete kogumise kampaaniale.

 • 3. mail valitakse esmakordselt Eesti parim kutseõppe õpilasfirma

  27 January 2019

  Seoses õpilasfirma programmi populaarsuse kasvuga Eesti kutsekoolides korraldame esmakordselt eraldi võistluse kutsekoolide õpilasfirmadele nime all Eesti parim kutseõppe õpilasfirma 2019.

 • Õpetajate talvekool trotsis ilmataati

  24 January 2019

  Õpetajate talvekool on alati olnud meeleolukas sündmus, kus saadakse kokku, jagatakse kolleegidega muresid ja rõõme ning hangitakse uusi teadmisi.

 • Junior Achievement saab 100 aastaseks!

  18 December 2018

   

  Ülemaailmne organisatsioon Junior Achievement, mille liige oleme ka meie, JA Eesti, tähistab algaval aastat oma 100. juubelit!

 • JA Eesti jõulutervitus

  17 December 2018

  JA Eesti mõtteid imeliseks jõuluajaks ja uueks aastaks.

 • JA Eesti tegevust tunnustati Euroopas kahe auhinnaga!

  14 December 2018

  Miski pole võimatu! JA Eesti organisatsiooni tunnustati Thomas J. Bata kvaliteediauhinnaga!

 • Eesti õpilasfirmade laat tuleb taas!

  13 December 2018

  JA Eesti kutsub kõiki Eesti õpilasfirmade laadale 2019 juba 9. veebruaril 2019 Tallinnas!

 • Toimub esimene mini-minifirmade laat!

  26 November 2018

  5. aprillil toimub esimest korda ajaloos mini-minifirmade laat, kust saavad osa võtta 5.-6. klassi õpilased.

 • Hea JA Eesti sõber!

  22 November 2018

  JA Eestil on rõõm kutsuda Sind Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti lõpuseminarile SEB Innovatsioonikeskuses neljapäeval, 13. detsembril kell 14-16!

 • Tule jõululaatadele!

  22 November 2018

  Vali endale kalendrist sobiv nädalavahetus ning tule vaata, mida õpilasfirmad sel aastal jõululaatadel pakuvad! Laadad toimuvad nii Värskas, Pärnus, Narvas, Tallinnas, Tartus kui ka Raplas.

 • Töövarjupäeval varjutavad noored nii peaministrit kui professionaalseid blogijaid

  22 November 2018

  22. novembril toimus üleriigiline ametlik töövarjupäev, mil ligi 3000 gümnaasiumiõpilast jälgis erinevate elualade spetsialistide, tippjuhtide, poliitikute ning ka blogijate tööpäeva.

 • Kuressaare Ametikool pälvis Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitli

  11 November 2018

  Eile õhtul tunnustati Viinis ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Europe poolt kokku 17 silmapaistvaimat Euroopa kooli, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Kolmandat aastat välja jagatava tunnustuse pälvis ka Kuressaare Ametikool.

 • Youth Empowered avaseminar "Meil ei ole planeeti B"

  19 September 2018

  Tule ja osale Youth Empowered õppesarja avaüritusel "Meil ei ole planeeti B" juba 6. oktoobril Tallinnas! Üritus on osalejatele tasuta.

 • Tule Nordic Business Forum ühisvaatamisele!

  11 September 2018

  26.-27. oktoobril korraldavad JA Eesti ja EBS Nordic Business Forum 2018 ühisvaatamise EBS-i aulas!

 • Ja ongi uus õpik valmis!

  30 August 2018

  24. septembril kell 12.00 toimub uue õpiku tutvustus majandusõpetajatele ja teistele huvilistele SEB Innovatsioonikeskuses.

 • Tule ja avalda arvamust!

  07 August 2018

  Olete oodatud 10.-11. augustil Arvamusfestivalile Haridus 2.0 alale, kus arutleme ettevõtliku hariduse teemal.

 • ÕF sEst neiud valisid endale välja kaunid Montoni kleidid, millega Euroopat vallutada!

  22 June 2018

  2018. aasta Eesti parim õpilasfirma sEst sõidab juba järgmise kuu keskpaigas Serbiasse.

 • Parimad sõitsid Taxify-ga peaministrile külla

  21 June 2018

  Mis ühendab Eesti üht parimat tarkvaraettevõtet ja peaminister Jüri Ratast?

 • Gümnasist, registreeru avatud uste päevale!

  28 May 2018

  Coca-Cola HBC Eesti korraldab 4. juunil vahva ürituse nimega "Open Doors Day". Üritus on suunatud gümnasistidele ja tudengitele.

 • Parimaks õpilasfirmaks valitud sEST paneb Eesti looduse ehetesse

  14 May 2018

  11. mail valiti Tartus Eesti Rahva Muuseumis 23. korda Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus Tallinna Reaalkooli õpilaste sEST, mis köidab oma käsitööehetesse ehedat Eestimaa loodust, näiteks samblike, lehti, rabapinnast jne. Noorte juhendajaks on Riin Saar.

 • Viies riigis läbi viidud uuring näitab ettevõtlushariduse mitmeid positiivseid mõjusid

  20 November 2017

  Kui vähemalt pooltel koolilõpetajatest oleks olemas praktiline kogemus oma ettevõtte loomisest juba koolieas, milline oleks selle sotsiaalne mõju ja mõju noorele endale? See oli vaid üks nendest küsimustest, mida uuriti projekti Innovation Cluster for Entrepreneurship Education (ICEE) käigus.

 • Euroopa ettevõtliku kooli tiitli pälvis Tallinna 21. Kool

  17 November 2017

  Euroopa ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Euroopa tunnustas 16. novembril toimunud rahvusvahelisel ettevõtlusõppe konverentsil Tallinnas viieteistkümne riigi ettevõtlikke koole.

 • Eesti õpilasfirma Festera on Euroopa parim!

  13 July 2017

  Eesti parim õpilasfirma 2017 Festera sai hakkama hiilgava esinemisega Euroopa lavalaudadel, kui Euroopa aasta õpilasfirmade võistlusel tõestati rahvusvahelisele žüriile, et just nemad on väärt Euroopa parima tiitlit! Brüsselis toimunud võistlusel tegid Eesti noored nõnda särava etteaste, et žüriile ei jäänud valikuvõimalust. Euroopa parimaks kuulutati meie enda Festera!

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-