Uudised

 • Detsembris külasta Õpilasfirmade jõululaatasid

  29 November 2021

  Jõulukuul on Õpilasfirmade kalender alati tööd ja tegemisi täis, sest igal nädalavahetusel toimub kuskil Eestimaa kenas paigas mõni Õpilasfirmade jõululaat. Teeme ülevaate eesootavatest sündmustest, kust leiab iga huviline kindlasti midagi toredat jõulukingiks nii endale kui oma lähedastele.

 • Kutsume talvekooli kõikide kooliastmete majandus- ja ettevõtlusõpetajaid!

  28 November 2021

  Head majandus- ja ettevõtlusõpetajad üle kogu Eesti, kutsume Teid talvekooli, mis toimub 5.-7. jaanuaril 2022 Tallink Spa & Conference Hotelis Tallinnas. Talvekooli on oodatud kõigi kooliastmete õpetajad.

 • 20 Under 20 - Kuidas Valgamaa noored Lõuna-Eesti meepotid põnevaks tegid

  24 November 2021

  Meemeeste kaasasutaja Rasmus Susi tõestas kahe sõbraga asutatud firmas, et nullist alustades ning olenemata turu seisust on uudse lähenemisega alati võimalik läbi lüüa.

 • 20 Under 20 finalist Anita Algus: “Hea firma loomine algab inimesest, mitte ideest"

  18 November 2021

  2020. aasta suvel alustas Anita Algus oma koolikaaslastega Õpilasfirma Konnekt. Eesmärk oli üllas - vähendada plastikkaartide hulka inimeste elus, pakkudes neile digitaalset alternatiivi. See seadis ta rajale, mille lõpus terendas finalisti staatus tehnoloogiaettevõtte Wise’i üleeuroopalisel parimate noorte ettevõtjate konkursil 20 Under 20. Teekonnale tagasi vaadates nendib Anita, et hea ettevõtte suurimaks väärtuseks on õige tiim, mitte idee.

 • Algaval töövarjunädalal tutvuvad noored põnevate ametitega

  12 November 2021

  Kuigi ametlik töövarjupäev on neljapäeval, 18. novembril, siis tegelikult käivad noored huvipakkuvaid ameteid varjutamas terve järgmise nädala kestva töövarjunädala jooksul. Olenevalt võimalusest ja kokkuleppest saavad täiskasvanud endale varju reaalselt või hoopis veebi vahendusel.

 • Novembris toimub uus rahatarkuse viktoriin gümnaasiumiõpilastele

  09 November 2021

  24. novembril toimub uus veebipõhine rahatarkuse-teemaline viktoriin, kus 10.–12. klasside õpilased saavad ennast proovile panna rahaliste otsustega seotud matemaatilisi ülesandeid lahendades.

 • SEB ootab kandideerima Koolisaadikute programmi

  12 October 2021

  Me teame, et hetkel on koolidel keerulised ajad ja tahame anda ka oma panuse sujuvama õppetöö korraldamisse.

 • Põhikooli ettevõtlusviktoriin andis stardi Creatlonile

  11 October 2021

  Traditsiooniline Junior Achievement Eesti e-viktoriin 7. – 9. klassi õpilastele toimus ettevõtlusnädalal, 7. oktoobril 2021, milles osales seekord 1343 õpilast Eestimaa 69 koolist.

 • JA Eesti käis oma Gruusia kolleege toetamas

  06 October 2021

  JA Eesti koolitajad käisid taas EV Välisministeeriumi arengu ja koostööprogrammi raames Gruusias Junior Achievement Gruusia töötajaid ja ettevõtlusõpetajaid koolitamas. Gruusias viibiti 2. – 9. septembrini.  Viiruse leviku tõttu sõltusime otselendudest ning viisime koolitused läbi Batumis ning JA Gruusia soovil ka nende ühes kõige vaesemas piirkonnas Ratšas.

 • Põhikoolide noored üle Eesti on asja ette võtnud!

  05 October 2021

  Uus õppeaasta on alanud paljude põhikoolide jaoks suure hooga ning lennukate äriideedega. JA Eesti on läbi viinud viis äriideede genereerimise üritust nimega „Võta ise ette“ erinevates Eestimaa piirkondades.

 • JA Eesti vilistlane pälvis kõrge tunnustuse

  05 October 2021

  JA Europe valib iga aasta välja silmapaistvaid noori ettevõtjaid oma vilistlaste hulgast, kes inspireerivad, loovad väärtust ning on endast juba jätmas maha pärandit. Sel aastal toimuv tunnustusüritus toimub juba viiendat korda.

 • Pane järgnevad kuupäevad kirja!

  04 October 2021

  Sügis on sündmusterohke aeg ning seda ka ettevõtlusõppe maastikul. Oleme koondanud olulised kuupäevad, mis tasuks enda kalendris broneerida.

 • Rahvusvaheliste Õpilasfirmade projekt alustab taas

  03 October 2021

  Juba kolmandat sügist alustab taas rahvusvaheliste Õpilasfirmade Eramus+ projekt GOALS (Social Entrepreneurship Student Companies in the Baltic Sea Region), millest võtavad osa Eesti, Läti ning Soome õpilased ning õpetajad.

 • SEB Kasvuprogrammis osalenud ettevõtted annetasid JA Eesti toetuseks 5300 eurot!

  02 October 2021

  SEB Kasvuprogramm on kiirendi keskmistele ja suurtele ettevõttele, kelle ambitsioon on kiiresti kasvada.

 • Majandusteadmised pannakse proovile e-viktoriinil

  01 October 2021

  Traditsiooniline Junior Achievement Eesti e-viktoriini 7. – 9. klassi õpilastele toimub ettevõtlusnädala raames 7. oktoobril 2021. Ootame osalema kõiki 7. – 9. klasside õpilasi vaatamata sellele, kas nad õpivad koolis majandust või mitte.

 • Õpilasfirmad toidumessil!

  01 October 2021

  30. septembril ja 1. oktoobril olid Toidumessil esindatud möödunud õppeaasta Õpilasfirmade võistluse kaks vinget finalisti - õpilasfirmade programmist välja kasvanud ettevõtted Meemehed ning LUFFA.

 • Käes on tunnustamise aeg!

  30 September 2021

  Haridus- ja Teadusministeerium ning Haridus- ja Nooreameti programm Edu ja Tegu kutsuvad taas üles tunnustama silmapaistvaid ettevõtlus- ja karjääriõppe edendajaid ja mentoreid, ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid. Kandidaate parimate tunnustamiseks saab esitada viies kategoorias kuni 17. oktoobrini ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi veebilehel.

 • Viimane võimalus registreeruda ideelaborisse!

  30 September 2021

  8. oktoobril kell 11-16 toimub Youth Empowered virtuaalne ideelabor „Mission Sustainability“ on sel korral suunatud rohelisele mõtteviisile ja jätkusuutlikkusele. Sündmus toimub koostöös Coca-Cola HBC-ga.

 • Aita planeerida tuleviku linna rahvusvahelisel hakatonil

  27 September 2021

  Junior Achievement Leedu kutsub gümnasiste osalema tuleviku linna loomise hakatonile nimega "City of Tomorrow: Child-Friendly City Hackaton", mis toimub 22.-24. oktoobril veebis.

 • Kutsume Sind Noore Mentori programmi!

  15 September 2021

  Kutsume Sind, õpilasfirma vilistlane, nooremmentorite koolitusprogrammi.

 • Telli majandus- ja ettevõtlusõppe teemalisi üritusi JA Eestilt!

  26 August 2021

  Õppeaasta on peagi algamas ning miks mitte alustada uut ja põnevat hooaega lõbusate ja harivate majandus- ja ettevõtlusõppe teemaliste mängudega. JA Eesti on välja töötanud mitmeid toredaid praktilisi mänge, mida pakume põhikooli ja gümnaasiumi (ka kutsekool) noortele.

 • Õpilasfirmad ei tohi enam valmistada kosmeetikatooteid

  25 August 2021

  Aasta-aastalt on Õpilasfirmade® toodete valik muutunud üha laiemaks ja põnevamaks. Seetõttu vaatame iga õppeaasta algul üle programmi reeglid ning viime vajadusel sisse korrektuure. Algavast õppeaastast ei ole Õpilas- ja minifirmadel lubatud müüa kosmeetikatooteid.

 • Parimad minifirmad veetsid aega golfiväljakul

  24 August 2021

  Riigis kehtivad piirangud on teinud oma töö ning siiani ei ole õnnestunud JA Eestil üle anda parimatele minifirmadele nende auväärset auhinda. Selle vea parandasime 24. augustil!

 • Wise’i Tehnoloogiamoodul alustab taas

  23 August 2021

  Uus õppeaasta toob uued õpilased, uued tunnid ja uued õpilasfirmad. Aitame ettevõtlustunde läbi viia põhjalike ja haaravate ettevalmistatud materjalidega. Tutvustame Wise’i ettevõtlusmoodulit ja seniseid kogemusi 22. septembril kell 15-16.30.

 • GALERII: Jagame teiega Coca-Cola HBC õppematerjale

  19 August 2021

  19. augustil viisime koostöös Coca-Cola HBC-ga läbi õpetajate koolituse, kus tutvustasime Coca-Cola Youth Empowered ärioskuste õppematerjale.

 • Mentorõpetajad alustavad varsti tööd

  18 August 2021

  17.-18. augustil alustas JA Eesti koostöös Estonian Business School'i ning Haridus- ja Noorteametiga täiesti uue arenguprogrammiga mentorõpetajatele.

 • Aitan Eestit MTÜ toetusega arendame programmi "7 sammu"

  12 August 2021

  Aitan Eestit MTÜ on heade annetajate kaasabil kokku kogunud märkimisväärse summa, millega saavad toetada oma 12 partnerorganisatsiooni, kellest üks on JA Eesti.

 • Õpilasfirma lugu: Viirusevabu ukselinke leiutav UV Link tuleb talvel esimese tootega turule

  10 August 2021

  Kolm Tartu koolipoissi tulid ideele, mis on viimase aasta sündmuste valguses väga vajalik ja leidlik. Nimelt toodavad nad UV-valguse abil isedesinfitseeruvaid ukselinke. Idee ja teostuseni jõudsid poisid Wise'i ettevõtlusõppe tundides ning aasta alguse õpilasfirmade laadal pälvisid noored ka Wise'i Innovatsioonipreemia.

 • Õpilasfirma lugu: Suus sulavad lehekesed viisid Põlva noored Eesti parimate õpilasfirmade sekka

  09 August 2021

  Õpilasfirma® Frisk on Põlva Gümnaasiumi nelja noore poolt loodud ettevõte, mis toodab sõna otseses mõttes suus sulavaid suuvärskenduslehekesi. 2021. aasta õpilasfirmade võistlusel tunnustati Friski parimate seas, ühtlasi pälvisid nad Wise'i tiimitöö eriauhinna.

 • Eesti Õpilasfirmat tunnustati Euroopa võistlusel!

  16 July 2021

  Kaks nädalat kestnud võistluse "Euroopa parim Õpilasfirma 2021" tulemused on selgunud. Euroopa parimaks kuulutati Slovakkia. Eestit esindanud Õpilasfirma Spotter jäi samuti žüriile silma ning nende sihikindlust tunnustati Julgete Loojate eripreemiaga.

 • Selgub Euroopa parim õpilasfirma!

  13 July 2021

  Tahame Sulle põnevusega teatada, et juba neljapäeval, 15. juulil valitakse Euroopa parim õpilasfirma ning soovime ka Sind kutsuda auhindade tseremooniale kaasa elama.

 • Õpilasfirma® on nüüdsest kaubamärk!

  12 July 2021

  Junior Achievement Eestil on rõõm teatada, et ligi 30 tegutsemisaasta järel on Õpilasfirmast® saanud üldtunnustatud kaubamärk, mille omanik on JA Eesti.

 • Tule õpilasfirmade pop-up poodi!

  05 July 2021

  5.-18. juulil on avatud Rocca al Mare aatriumi 2. korrusel Eesti õpilasfirmade tooteid koondav ainulaadne pop-up pood. Müügiboksid on avatud iga päev kell 10-19. Külasta õpilasfirmade poodi ja toeta ettevõtlushariduse edendamist!

 • Ela kaasa Euroopa parima õpilasfirma valimisele!

  28 June 2021

  Peagi valitakse Euroopa parim õpilasfirma. Võistlusel „Euroopa parim õpilasfirma 2021“ (CoYC) osalevad 39 Euroopa riigi parimad õpilasfirmad. Samal ajal toimub ka võistlus „Euroopa ettevõtluse väljakutse“ start-up firmadele (EEC).

 • Eesti koolide 4.-6. klasside õpilased võistlesid rahatarkuses

  07 June 2021

  20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, kutsus Riigikantselei üles korraldama noortele suunatud projekte ja üritusi. Eesti Majandus- ja Ettevõtlusõpetajate Seltsi ning Junior Achievement Eesti SA koostöös toimus 3. juunil 4. – 6. klassi õpilastele suunatud rahatarkuse viktoriin "Olen rahatark".

 • Gen-E võitlemas reostuse vastu

  04 June 2021

  Kas me suudame ette kujutada maailma ilma reostuseta? Samal ajal kui me seda küsimust endalt küsime, osalesid erinevate Euroopa riikide õpilased Euroopa Liidu Rohenädala raames häkatonil nimega "Gen-E võitlemas reostuse vastu".

 • JÄRELVAATAMINE: Eesti parim õpilasfirma 2021

  26 May 2021

  20.-21. mail toimub võistlus "Eesti parim õpilasfirma 2021". Kogu võistluse melu tõime huvilisteni veebivahendusel, mida on nüüd võimalik järelvaadata.

 • Aitäh JA aasta tegijatele!

  25 May 2021

  Igal aastal tunnustab JA Eesti silmapaistvamad õpetajaid, mentoreid ja vilistlasi, kes on oma tegevusega andnud suure panuse ettevõtlushariduse edendamisesse.

 • Wise’i Tehnoloogiamoodul alustab taas sügisel

  24 May 2021

  Koos kooliaasta lõpuga tähistatakse Wise'is ka esimest Tehnoloogiamooduli aasta lõppu. Wise peab õpetaja ametit äärmiselt oluliseks ning on hea meelega partneriks põnevate tundide läbiviimisel. Sügisepoole kuuled neist taas, kui kohtume õpetajate inspiratsiooniseminaril.

 • GALERII: Eesti parim õpilasfirma 2021

  24 May 2021

  20.-21. mail toimub "Eesti parim õpilasfirma 2021" finaalvõistlus. Oleme ülesse laadinud meeleoluka fotogalerii!

 • Tule osale Wise'i 20 Under 20 noorte ettevõtjate võistlusel

  23 May 2021

  Wise (endine TransferWise) otsib neljandat aastat järjest Euroopa parimaid 16-19-aastaseid ettevõtjaid. Eelmised aastad on toonud Eesti noortele kõrgeid kohti ning kõik õpilasfirmad, kes plaanivad oma tegevusega pärast programmi lõppemist jätkata on väga oodatud osalema. Näiteks jõudis eelmisel aastal 20 Under 20 top 20 sekka viis Eestist pärit noort ning top 5 sekka ka õpilasfirmana alustanud MÜNT. 

 • Õpetajad on oodatud ettevõtlus- ja majandusõpetajate mentorite arenguprogrammi!

  23 May 2021

  Augustis alustab uudne ettevõtlus- ja majandusõpetajate mentorite arenguprogramm „Kaasaegne majanduskeskkond ja uued suundumused ettevõtluses“.

 • Parimaks õpilasfirmaks valiti kettagolfi jälitusseadmeid valmistav õpilasfirma Spotter

  22 May 2021

  Kaks päeva kestnud pingelise finaalvõistluse tulemusena kuulutati veebigala vahendusel välja selle aasta parim õpilasfirma. Esikohale tuli kolme Tallinna 21. Kooli ja ühe Kadrioru Saksa gümnaasiumi õpilase ettevõte, mis valmistab kettagolfi ketaste jälitusseadmeid.

 • AITA KAASA: Valime rahva lemmiku õpilasfirma!

  13 May 2021

  Võistluse “Eesti parim õpilasfirma 2021” finaali pääses 24 tugevat ja vinget õpilasfirmat. Tahame teada kes neist on rahva seas kõige palavamalt armastatud. Anna ka Sina oma hääl!

 • Samsungi digiharidusprogramm alustab uue koolinoortele mõeldud võistlusega 

  11 May 2021

  Eestis juba paar aastat edukalt tegutsenud Samsungi digiharidusprogramm Õpilaste Digitaalne IQ avas tänasest kandideerimisvooru koolinoortele mõeldud võistlusele „Solve for Tomorrow“. Kuni viieliikmelistelt võistkondadelt oodatakse innovatiivseid ideid, kuidas saavutada tasakaal digitaalse ja reaalse maailma vahel. Baltikumiülese finaaliga võistluse auhinnafond on 18 000 eurot. 

 • Saa osa parima õpilasfirma valimisest!

  10 May 2021

  20.-21. mail toimub õpilasfirmade perioodi oodatuim sündmus - võistlus "Eesti parim õpilasfirma 2021". Pingelisest võistlusest toimub otseülekanne.

 • Noor investor saab SEBs ennast hästi tunda

  09 May 2021

  SEB teab, et iga investori põhiväärtus ei ole mitte niivõrd investeeritud summad, kuivõrd aeg, sest pikemalt ja teadlikumalt investeerides on investoril võimalik suuremat tulu teenida.

 • Aasta parim minifirma valmistab taaskasutatud materjalidest safarimütse

  06 May 2021

  Täna kuulutati veebigala vahendusel välja aasta parimad minifirmad ehk 7.-9. klassi noorte õpilasfirmad. Parimaks osutus Valga Põhikooli ja Hargla Kooli õpilaste minfirma NOBE, mis valmistab taaskasutatud materjalidest safarimütse, mis valmivad isegi näiteks vanadest kardinatest. 

 • Eesti parimad noored ettevõtjad selguvad peatselt

  31 March 2021

  Kätte on jõudmas õppeaasta oodatuim hetk - valitaks aasta parim mini- ja õpilasfirma! Kas sel aastal võidutsevad aksessuaarid, disaintooted, söögid või hoopis mõni teenus? Mõlema võistluse võitjaid on veel vara ennustada, sest võistlusteni on veel veidi aega. Küll aga soovitame mõlema finaalvõistluse kuupäevad omale kalendrisse märkida!

 • Distantsõpe Wise’i põnevate tundidega

  30 March 2021

  Mis oleks, kui sinu partneriks koolitunnis oleks üks Eesti edukamaid ettevõtteid Wise (endine TransferWise)? Wise valmistas ette nii distants- kui ka kontaktõppeks sobivad tunnid, mis julgustavad õpilaste kujutlusvõimet ja analüütilist mõtlemist ning toetavad ägedate õpilasfirmade loomist. Haaravad videod, ülesanded ja grupitöö teevad tunnid õpetajatele kergeks ja õpilastele põnevaks.

 • Tunnustame koos JA aasta tegijaid!

  28 March 2021

  Sel aastal on meil au välja kuulutada JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja, aasta mentori või JA Eesti vägeva vilistlase tiitel. Esita oma kandidaat ning aita meil tunnustada oma ala parimaid!

 • Aitan Eestit MTÜ toetusega arendame õppematerjale

  11 March 2021

  Aitan Eestit MTÜ on kogunud meie toetuseks 10 000 eurot, mis meile 9. märtsil ka pidulikult üle anti ja kanti.

 • JÄRELVAATAMINE: Eesti õpilasfirmade laat 2021

  09 March 2021

  13. veebruaril 2021 toimus virtuaalne Eesti õpilasfirmade laat.

 • Kes kroonitakse Eesti parimaks?

  26 February 2021

  Igal kevadel valitakse välja Eesti parim õpilasfirma ja parim minifirma - nii ka sel aastal, kuid oleme muutnud nende kahe suursündmuse toimumise kuupäevasid.

 • Viimane võimalus esitada ettevõtlusmuinasjutte!

  25 February 2021

  Veel 2. märtsini on võimalik esitada põnevaid töid ettevõtlusmuinasjuttude võistluse raames. Selle aasta teemaks on "Ettevõtlus ja keskkond".

 • Noorte ettevõtlusõppes on päris hea jalgratas juba leiutatud, aga paneks talle mootori peale!

  18 February 2021

  Igal aastal tekib juurde mõni tore noortele suunatud ettevõtlusvõistlus või -programm. Üha enamad ettevõtted loovad enda projekte ja võistlusi noorte ettevõtluse arendamiseks. Miks on siis siiani paljude poolt oluliseks peetav ettevõtlus- ja majandusõpe koolides üksnes valikaine ning miks head ettevõtted üha uuesti jalgratast leiutavad? 

 • Õpilasfirmade virtuaalne laat näitas õpilaste nutikust

  14 February 2021

  Nädalavahetusel esmakordselt täielikult veebi vahendusel toimunud aasta suurima õpilasfirmade laada tooted olid eriti uudsete lahendustega. Suurima käibe saavutas koduõppest inspiratsiooni saanud õpilasfirma Voods, mis toodab multifunktsionaalseid voodilaudu.

 • Selle aasta hitt-tooted õpilasfirmade laadal

  28 January 2021

  Kutsume Sind 13. veebruaril Eesti õpilasfirmade laadale ja laada show’le, mis toimub esmakordselt veebikeskkonnas. Kohal on õpilasfirmad oma toodetega üle kogu Eesti.

 • Majandusolümpiaad 2021

  27 January 2021

  Hea meel on välja kuulutada majandusolümpiaad gümnaasiumile.

 • E-poe seadusandlusest ja kasutajamugavusest

  26 January 2021

  Koostöös Eesti e-kaubanduse Liiduga viime 3. veebruaril läbi õpilasfirmade liikmetele koolituse.

 • Stressiga toimetuleku õppematerjal

  25 January 2021

  Novembri alguses osales JA Eesti IT-juht Aljona projektis nimega Self Care for You(th), mille raames välja töötatud materjale soovime ka teiega jagada.

 • Tule Eesti õpilasfirmade laadale!

  13 January 2021

  Meil on rõõm välja kuulutada Eesti õpilasfirmade laat 2021, mis toimub 13. veebruaril kell 12-18 veebis.

 • SEB kutsub liituma koolisaadiku programmiga

  12 January 2021

  SEB soovib panustada praegusel turbulentsel ajal sujuvamasse õppetöö korraldusse. 

 • JA Eesti pühadetervitus

  22 December 2020
 • Osale ettevõtlusmuinasjuttude võistlusel!

  21 December 2020

  Kuulutame välja põhikooli II ja III astmele ettevõtlusmuinasjuttude võistluse, kuhu ootame põnevaid lugusid 2. märtsini. Selle aasta teemaks on "Ettevõtlus ja keskkond".

 • Eesti õpilasfirmade laat 2021 TOIMUB!

  20 December 2020

  JA Eestil on hea meel teatada, et Eesti õpilasfirmade laat 2021 toimub, kuid seda veidi teisel kujul.

 • Raplas toimus õpilasfirmade laat!

  19 December 2020

  Möödunud nädalavahetusel toimus vaatamata piirangutele ka õpilasfirmade laat Raplas, kuid seda veidi teisel kujul kui varasemalt Raplas nähtud on.

 • Värskas toimus 7. õpilasfirmade laat

  18 December 2020

  28.novembril kogunesid noored ettevõtjad Värskasse seitsmendale õpilasfirmade konkurss-laadale. Eriolukorra tõttu saime saali täita vaid poolenisti ja kõik osalejad ning külastajad kandsid maske. Olukorras, kus enamus sündmused jäävad ära, oli noorte jaoks tähtis saada väljund päevade kaupa mõeldud, toodetud ja disainitud esemetele. Konkurss-laada korraldamine toimus Setomaa arenguprogrammi toel ja oma panuse andis Setomaa vallavalitsus. 

 • Pärnumaal toimus õpilasfirmade laat

  17 December 2020

  2020. aasta on tulnud meile kõigile erilisena, oleme pidanud hakkama saama uutes olukordades ning leidma nutikaid lahendusi tegutsemiseks. Kevadperioodil olime sunnitud kolima veebikeskkonda, et seal maha pidada erinevad võistlused ja konkursid.

 • Kutsume majandus- ja ettevõtlusõpetajaid talvekooli!

  15 December 2020

  Meil on hea meel kutsuda majandus- ja ettevõtlusõpetajaid järjekordsesse talvekooli, mis toimub 5. jaanuaril 2021.

 • Jõulukingid õpilasfirmadelt!

  30 November 2020

  Jõuluaeg ei ole enam kaugel ning aasta viimane kuu on hea aeg külastada õpilasfirmade jõululaatasid või seotada kingid õpilasfirmade e-poest.

 • Ma armastan aidata

  29 November 2020

  1. detsembril viib annatuskeskkond läbi annetustalgud, mille raames on võimalik annetusi mitmekordistada.

 • Eesti noort ettevõtjat tunnustati Euroopas

  27 November 2020

  JA Europe valib iga aasta välja silmapaistvaid noori ettevõtjaid, kes inspireerivad, loovad väärtust ning on endast juba jätmas maha pärandit.

 • Rahatarkuse e-kursus klassidele!

  26 November 2020

  Viimase paarikümne aasta jooksul oleme olnud tunnistajateks suurtele muutustele. Enamik peresid puutusid kokku töötuse, majanduskriisi mõju või finantsilise ebakindlusega. Samal ajal suutsid teised vaatamata ebakindlale ajale kindlustada tänu ettevõtlikkusele ja investeeringutele oma pere heaolu. Vastus küsimusele, mis on tänapäeva tingimustes peamine edutegur, on lihtne. See on rahatarkus.

 • Põhjus rõõmustada!

  25 November 2020

  Haridus- ja Teadusministeeriumi Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias. Eriti hea meel on meil nelja kategooria laureaatide üle, kes on ka JA Eesti tegemistega tihedalt seotud!

 • Põnevad koolitused õpilastele

  23 November 2020

  Sel õppeaastal toimuvad koolitused veidi teises kuues, kuid lubame, et koolituste kvaliteet selle tõttu ei kannata ning pakume õpilastele laiapõhjalisi teadmisi erinevatest valdkondadest.

 • Töövarjupäeval varjutati mitusada ametit

  21 November 2020

  19. novembril toimus järjekorras 24. töövarjupäev, kus erialade spetsialistid said kutsuda õpilased oma ametiga lähemalt tutvuma.

 • Kutse õpetajate talvekooli!

  17 November 2020

  JA Eesti ning Eesti Majandusõpetajate Selts kutsuvad majandus- ja ettevõtlusõpetajaid osa võtma õpetajate talvekoolist.

 • Värska Gümnaasium ja Viljandi Kutseõppekeskus pälvisid Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitli

  09 November 2020

  Täna tunnustati ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Euroopa poolt silmapaistvaid Euroopa üldharidus- ja kutsekoole, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Viiendat aastat jagatava tunnustuse pälvisid Eestist Värska Gümnaasium ja Viljandi Kutseõppekeskus. 

 • Ennast juhtiv ja väärtus loov noor ei ole imeloom

  26 October 2020

  Juba järgmisel nädalal 4.-.5. novembril toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi ja partnerite koostöös ettevõtlusõppe ja ettevõtliku õppimise konverents „Ennast juhtiv ja väärtus loov noor ei ole imeloom“.

 • Töövarjupäev otsib varjutajaid ja varjutatavaid

  22 October 2020

  19. novembril toimub töövarjupäev, kus eriala spetsialistid saavad kutsuda õpilased oma ametiga lähemalt tutvuma.

 • Koos ettevõtlus- ja tehnoloogiapädevaks!

  21 October 2020

  Toredaks enesetäiendamiseks ja kolleegidega kohtumiseks kujunes 17.-18. augustil Haapsalus toimunud ettevõtlusõpetajate ja tehnoloogiaõpetajate ühine suvekool.

 • Kuulutame välja Creatloni II etapi!

  19 October 2020

  Alanud on järjekordne läbi õppeaasta kestev põhikoolile suunatud loovvõistlus Creatlon.

 • Alustame koostööd TransferWise’iga ja kutsume õpetajaid koolitusele

  16 October 2020

  JA Eesti alustab koostööd TransferWise’iga! Usume, et TransferWise’i teadmistepagasi ja mentorite toel saavad meie õpetajad ja õpilased tehnoloogiatargemaks ning õpilasfirmad on valmis ellu viima keerukamaid tehnoloogilisi ideid. 

 • GALERII: Üle saja Eesti gümnasisti läbisid virtuaalse õpilasfirmade ideelabori

  12 October 2020

  Koroonaohu tõttu tänavu virtuaalselt läbi viidud gümnasistide mini-häkaton Youth Empowered tõi kaasa rekordilise Eesti noorte osaluse, kaasa lõid Grete Paia, Sandra Raju ja teised.

 • Ida-Virumaa noored on ootamatult suured ettevõtluse huvilised

  10 October 2020

  Sügisel toimus Ida-Virumaal rida põnevaid ettevõtlust ja ettevõtlikkust arendavaid üritusi. Põhikooli 3. astmele suunatud programm on osutunud kohalike noorte seas ootamatult populaarseks.

 • SEB Kasvuprogrammiga koguti ligi 12 000€ JA programmide arenduseks

  28 September 2020

  SEB Eesti Kasvuprogrammis osalenud ettevõtted kogusid JA Eesti algklasside programmi arendamiseks ligi 12 000 eurot!

 • Kutsume vilistlasi nooremmentorite programmi!

  22 September 2020

  Kutsume Sind, õpilasfirma vilistlane, nooremmentorite koolitusprogrammi.

 • Head JA õpetajad!

  06 September 2020

  Tänavune kooliaasta tõotab tulla meie kõigi paindlikkust ning õpivõimet proovile panev. Katsume koos leida lahendusi, et olulised teadmised jõuaksid noorteni igas olukorras ja et noored saaksid võimalikult palju ka päriselt kogeda ning proovida.

 • Youth Empowered õpetajate ja õpilaste inspiratsioonipäev

  05 September 2020

  Traditsiooniks saanud Youth Empowered õppeaasta avaüritusele on oodatud sel aastal nii õpetajad kui õpilased. Üritus toimub 8. oktoobril veebis.

 • Registreeri klass = saa õpilastele Valemivihik

  03 September 2020

  Kutsume kõiki JA Eesti majandus- ja ettevõtlusõpetajad registreerima oma klassi.

 • Tuge pakub Opiq

  02 September 2020

  Opiq õppevaramus on kättesaadavad majandus- ja ettevõtlusõppe jaoks JA Eesti majandusõpik, juhendid ja käsiraamat.

 • Maisist pangakaardid?

  28 August 2020

  SEB uue ISIC ja ITIC pangakaardid sisaldvad 82% vähem plastikut võrreldes tavalise pangakaardiga.

 • Anna hääl Eesti õpilasfirma poolt Euroopa parima õpilasfirma tiitli püüdmisel 

  20 July 2020

  Kolmapäeval, 22. juulil algab selle aasta Euroopa parima õpilasfirma võistlus, mis seekord toimub täielikult virtuaalselt. Juba on aga avatud rahvahääletus, kus igaüks saab anda toetushääle Eesti esinda õpilasfirma EHA poolt, mis toodab juhtmevabu laualampe.

 • Kes valitakse Euroopa parimaks õpilasfirmaks?

  19 July 2020

  22.-24. juulil valitakse 2020. aasta Euroopa parim õpilasfirma. Algselt Portugalis toimuma pidanud võistlus on nüüd täielikult kolinud veebi ning on publikule lähemal kui iial varem.

 • Saa osa stendivoorust!

  18 July 2020

  22. juulil kell 17:00-19:00 on kõigil huvilistel võimalik osa saada võistluse „Euroopa parim õpilasfirma 2020“ stendvoorust. Virtuaalsel messialal liikumiseks on vajalik end eelnevalt registreerida.

 • Õpilasfirmad panid Telliskivis kaheks nädalaks püsti oma pop-up poe

  15 July 2020

  Alates tänasest, 16. juulist on Telliskivi Loomelinnakus kuni juuli lõpuni avatud õpilasfirmade pop-up pood. Poes esindatud 16 õpilasfirma tootevalikust leiab nii disainitooteid kui praktilisi tarbeesemeid.

 • Head teha on hea!

  10 June 2020

  Meil on hea meel, et keerulistel aegadel ulatavad head inimesed oma abikäe ning et JA Eesti on üks neist, kellele annetusi kogutakse. JA Eestile ning mitmetele teistele organisatsioonidele aitavad annetusi koguda Aitan Eestit MTÜ ning heategevuslik kampaania "Mina Aitan". Aita ka Sina ning muudame koos Eesti paremaks.

 • Kes esindavad Eestit Euroopas?

  09 June 2020

  Aprillis kuulutati Eesti parimaks õpilasfirmaks disainvalgusteid tootev EHA. Kuid mis on noorte ettevõtjate tulevikuplaanid?

 • Suur kummardus JA Eesti aasta tegijate ees

  02 June 2020

  Omaette traditsiooniks on saanud aasta ettevõtlusõpetaja, mentori ning JA vägeva vilistlase valimine, et tunnustada inimesi, kes aitavad kaasa Eesti ettevõtlushariduse edendamisele.

 • Parim minifirma 2020 valmistab lennukite taaskasutatud detailidest aksessuaare 

  18 May 2020

  Reede õhtul kuulutati veebigaala vahendusel välja Eesti Parim Minifirma 2020 ehk 7.-9. klassi noorte õpilasfirma. Tallinna Reaalkooli õpilaste ettevõtte AirCraft toodab lennuki taaskasutatud keredetailidest ja turvavarustusest erinevaid aksessuaare.

 • OTSE: Valitakse Eesti parim minifirma 2020!

  14 May 2020

  Jälgi võistluse "Eesti parim minifirma 2020" finaalvõistluse auhindade galat 15. mail kell 16:00 JA Eesti YouTube'i kanalil.

 • Selgusid aasta parimad õpilasfirmad!

  30 April 2020

  Eesti parimaks õpilasfirmaks kuulutati juhtmevabu laualampe valmistav EHA. Parima õpilasfirma poodiumile tuli lisaks ka veel kaks Tartu ettevõtet.

 • JÄRELVAATAMINE: PÕF2020 veebigala

  29 April 2020

  Sul on võimalik järele vaadata võistluse "Eesti parim õpilasfirma 2020" veebigalat, kus tunnustasime silmapaistvaid õpilasfirmasid ja aasta tegijaid.

 • Ela kaasa võistluse „Eesti parim õpilasfirma 2020“ veebigalale!

  23 April 2020

  Ootame kõiki huvilisi osa saama õpilasfirmade ajaloo esimesest veebigalast, kus kuulutame välja Eesti parima õpilasfirma.

 • JA Eesti koolitused toimuvad!

  22 April 2020

  JA Eesti annab teada, et kõik koolituskalendris olevad koolitused on toimumas ning ühtegi koolitust ei ole plaanitud ära jätma. 

 • Olümpiaadi lõppvooru ei toimu

  21 April 2020

  Majandusolümpiaadi komisjon otsustas, et riigis valitseva olukorra tõttu ei toimu sel õppeaastal majandusolümpiaadi lõppvooru.

 • Vali oma lemmik õpilasfirma!

  20 April 2020

  Juba järgmisel nädalal selgub milline õpilasfirma kroonitakse Eesti parimaks. Lisaks kõige paremale firmale otsime ka rahva lemmikut õpilasfirmat.

 • 15. mail selgub Eesti parim minifirma!

  19 April 2020

  Veel mõned päevad on jäänud minifirma tegevusaruannete esitamise tähtajani. Aruannete põhjal valitakse võistluse „Eesti parim minifirma 2020“ finalistid.

 • PÕF2020 finalistid on selgunud!

  17 April 2020

  Kes on need 24 tublit õpilasfirmat, kes kandideerivad tiitlile "Eesti parim õpilasfirma 2020"?

 • Tule šoppama õpilasfirmade veebipoodi!

  09 April 2020

  Avasime veebipoe õpilasfirmade keskkonnas, kus on müügil vaid õpilasfirmade tooted!

 • Tunnustasime tublimad kreatleete!

  06 April 2020

  Möödunud reedel, 3. aprillil, toimus vaatamata eriolukorrale riigis aktus, kus autasustasime kogu õppeaasta kestnud Creatloni meeskonnavõistluse parimaid.

 • Tunnustame parimaid kreatleete e-aktusel

  01 April 2020

  3. aprillil kell 15:00-15:15 toimub veebis e-aktus, kus tunnustame tublimaid kreatleete. Aktuselt on oodatud osa võtma kõik huvilised.

 • TASUTA Simulator 7 mäng õppeaasta lõpuni

  27 March 2020

  Eriolukorras, kui õpetajad on sunnitud töötama õpilastega distantsilt, soovime teid toetada!

 • Võistlus "Eesti parim õpilasfirma 2020" toimub VEEBIPÕHISELT!

  26 March 2020

  Riigis valitseva eriolukorra tõttu ei jäta me PÕF2020 võistlust ära, kuid viiruse leviku tõkestamiseks korraldame seda veebipõhiselt ning mõningate muudatustega.

 • Võistlus "Eesti parim minifirma 2020" toimub VEEBIPÕHISELT!

  26 March 2020

  15. mail toimub võistlus „Eesti parim minifirma 2020“ ning seda sel korral veebis riigis valitseva eriolukorra tõttu.

 • Aita tunnustada aasta tegijaid!

  23 March 2020

  Esita kandidaat JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja, aasta mentori või JA Eesti vägeva vilistlase tiitlile ning aita meil tunnustada parimaid!

 • Info majandusolümpiaadi lõppvooru kohta

  23 March 2020

  Oleme otsustanud lükata majandusolümpiaadi lõppvooru toimumist edasi.

 • JA Eesti töötab kodukontoris!

  16 March 2020

  JA Eesti töökorraldust puudutav info karantiini perioodil.

 • Loe TASUTA majandusõpiku digiversiooni!

  15 March 2020

  Anname teada, et Opiq õppevaramu pakub kõigile koduõppuritele ja õpetajatele tasuta ligipääsu e-õpikutele, sealhulgas majandusõpikule gümnaasiumile.

 • 4. aprillil toimuma pidanud aktus jääb ära!

  12 March 2020

  Seoses kõrgenenud nakkusohuga oleme vastu võtnud otsuse, et 4. aprillil ei toimu õpilasvõistluste autasustamise aktust Tallinnas.

 • Eesti parim õpilasfirma valitakse tänavu 25. korda!

  26 February 2020

  28.-29. aprillil 2020 toimub ajaloohõnguline võistlus Eesti parim õpilasfirma 2020. Finaalvõistlus leiab aset Tallinnas ning õpilasfirmade koorekihiga on oodatud tutvuma ka kõik huvilised.

 • Suvi ei ole enam kaugel – märgi kalendrisse suvekool!

  25 February 2020

  JA Eesti ning Eesti Majandusõpetajate Selts kutsuvad oma õpetajaid suvekooli, mis toimub 25.-27. juunil 2020 Valgerannas Puhkekeskuses, Pärnumaal.

 • Lõppes registreerimine majandusolümpiaadile!

  20 February 2020

  Majandusolümpiaadi piirkonnavoor toimub 4. märtsil 17 erinevas piirkonnas üle Eesti.

 • Sõbrakuu eri: võida STARTERi inspiratsioonipäev oma kooli!

  19 February 2020

  Ettevõtlusõppe programmil Edu ja Tegu on teile sõbrapäeva ja sõbrakuu puhul väike kingitus – nad on valmis tulema ja korraldama teie koolis  STARTER inspiratsioonipäeva õpilastele ning võtma kaasa ka inspireeriva esineja!

 • GALERII: Eesti õpilasfirmade laada tulemused on selgunud

  10 February 2020

  Nädalavahetusel Kristiine ja Rocca al Mare keskustes peetud seni suurimal õpilasfirmade laadal, millest võttis osa üle 300 õpilasfirma, tegid noored kokku ligi 20 000 euro suuruse käibe. Žürii premeeris ka laada parimaid ning leidlikemaid noori. 

 • Eesti esimese Ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistluse võitjad on Tartu Kutsehariduskeskusest

  09 February 2020

  Esimest korda korraldas Innove koostöös JA Eestiga ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistlused. Võistlus toimus 8.-9. veebruaril samaaegselt Eesti õpilasfirmade laadaga Rocca al Mare keskuses.

 • Hea vilistlane! Anna hoogu JA tegemistele ja hakka meie püsiannetajaks!

  03 February 2020

  Suur aitäh, head vilistlased, kes olete toetanud JA tegemisi läbi aastate! Oleme teie toel edenenud kenasti, kuid suuremaks kasvuks vajame hoogu juurde! 

 • Eesti õpilasfirmade laadal osaleb rekordarv õpilasi

  30 January 2020

  8.-9. veebruaril toimub Eesti õpilasfirmade laat 2020, kuhu on registreerunud üle 900 õpilase nii Eestist kui ka välismaalt. Ees ootab kaks põnevat päeva, kuhu on oodatud kõik huvilised.

 • Kõrgharidus Hollandis?

  27 January 2020

  Alanud on Hollandi ülikoolidesse kandideerimine, mistõttu on meil hea meel kutsuda kõiki huvilisi Hollandi kõrghariduse infopäevale 4.veebruaril Tallinnas.

 • Creatloni viimane voor on alanud!

  26 January 2020

  Creatloni meeskonnatööde hindamine andis nii JA Eesti hindamiskomisjonile kui ka Statistikaameti spetsialistidele pikaks ajaks mõttetööd ning pakkus ka rõõmu.

 • Talvekoolis omandasid õpetajad investeerimisoskusi

  24 January 2020

  Majandus- ja ettevõtlusõpetajad veetsid kaks kevadist ja sisukat talvepäeva Otepääl ning pühendusid rahamaailma tundmaõppimisele.

 • BAFF stipendiumiga suveks tasuta Ameerikasse!

  21 January 2020

  Balti-Ameerika Vabaduse Fond ootab 11. klassi õpilasi kandideerima BAFF Liidriakadeemiasse, mille abil saab järgmisel suvel pea 4 nädalat Ameerikas ettevõtlikkust ja liidrioskusi arendada ning seda tasuta! Lisaks saab reisida ja leida endale uusi sõpru kogu eluks.

 • Mitu inimest oleme koolitanud aastal 2020?

  15 January 2020

  Uue aastakümne esimese 11 päevaga viis JA Eesti läbi juba 7 koolitust. Koolitusi oli nii õpilastele kui ka õpetajatele.

 • JA Eesti pühadetervitus!

  19 December 2019
 • Eesti Õpilasfirmade Laat 2020

  18 December 2019

  Esimest korda ajaloos korraldame Eesti õpilasfirmade laata kahel järjestikusel päeval.

 • Arenda oma müügioskusi!

  17 December 2019

  Koostöös Southwestern Advantage Eestiga viime läbi 10. jaanuaril Tallinnas ning 11. jaanuaril Tartus põhjaliku müügikoolituse, mille eesmärk on õpilasi ette valmistada nii Eesti õpilasfirmade laadaks kui ka anda neile praktilisi juhiseid müügioskuste parendamiseks.

 • Tutvustame Gruusia õpetajatele Eestit

  16 December 2019

  11.-17. detsembril olid Eestis õppereisil kümme Junior Achievement  Gruusia õpetajat. JA Eesti tutvustas neile meie ettevõtlushariduse võimalusi ning viis läbi arendavaid koolitusi.

 • Ettevõtlusoskuste võistlus kutseõppijatele

  13 December 2019

  Kutsume kõik kutseõppe õpilasfirmasid ja teisi ettevõtlushuvilisi kutsekooli noori esimesele Eesti ettevõtlusoskuste võistlusele, mis toimub 8.-9. veebruaril 2020 Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuses. 

 • Eestis on nüüdseks loodud juba 4000 õpilasfirmat

  29 November 2019

  Eesti koolides ettevõtlusõppe programmi pakkuv, õpilasfirmade tegutsemist juhendav ning ka töövarjupäeva korraldav JA Eesti (Junior Achievement) registreeris sellel nädalal Eesti läbi aegade 4000. õpilasfirma.

 • Tunnustati parimaid ettevõtlusõppe edendajaid!

  27 November 2019

  Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias. Ka JA Eestil on põhjust rõõmustada, sest ka meiega seotud ettevõtluse edendajad said tunnustatud!

 • #Goals arengukonverents tõi Tallinnasse kokku rahvusvahelised õpilasfirmad

  27 November 2019

  Täna lõppes kolmepäevane ühisõpilasfirmade arengukonverents. Konverents ühendas endas Soome, Läti ning Eesti õpilasi, kes kõik tulid kokku, et jätkata koostööd. Tegemist oli teise üritusega selle projekti raames, kus sel korral võeti fookusesse eelmisel kohtumisel Soomes loodud ühisõpilasfirmade ideede ja koostöö arendamine.

 • ÕPILASFIRMADELE: Arenda oma müügioskusi!

  26 November 2019

  JA Eesti koostöös Southwestern Advantage Eestiga pakub ka sel õppeaastal õpilasfirmale võimalust osa saada müügimentorluse programmist.

 • E-kaubandus pakub võimalusi, aga seab ka kohustusi

  26 November 2019

  Nädala alguses toimus konverents "E-kaubanduse võimalused ja väljakutsed tarbijale ja noorele ettevõtjale", kust võtsid osa nii õpetajad kui õpilased. E-kauplemine on muutunud üha aktuaalsemaks teemaks õpilasfirmade seas, kuid uus valdkond hõlmab endas ka palju riske ning kohustab õpilasi ja nende juhendajaid seadusi järgima.

 • JA Eestit tunnustati kahe auhinnaga

  25 November 2019

  Möödunud nädalal toimus JA Worldwide Global Leadership Conference, mis tõi Berliini kokku 75 riigi esindajad. Konverentsil tunnustati silmapaistvamaid Junior Achievement organisatsioone üle kogu maailma, premeeriti silmapaistvaid JA arengusse panustanud inimesi ning riigid jagasid teistega ka oma kogemusi ja praktilisi näpunäiteid. Ka Eesti paistis rahvusvahelisel konverentsil igati silma.

 • Täna on ametlik töövarjupäev

  21 November 2019

  Tänasele töövarjupäevale laekus noortele kokku 436 ametlikku kutset tulla mõne ametiga lähemalt tutvuma. Varjutamised on kestnud juba terve selle nädala ning tänasel ametlikul päeval on noored saatjad nii ministritel, ettevõtjatel kui ka käsitöölistel ja suunamudijatel. 

 • Töövarjude ja varjutatavate leidmiseks avati uus eraldi portaal

  14 November 2019

  Järgmisel nädalal toimuva töövarjupäeva kergemaks läbiviimiseks on avatud eraldi portaal, kus veel selle reedeni saavad noored endale "broneerida" huvitavaid ametikohti, kuhu varjuks minna ning samuti saavad ennast kirja panna kõik huvilised, kes oleksid valmis endale töövarju võtma. 

 • VÕIMALUS ÕPILASFIRMADELE: Arenda oma müügioskust!

  11 November 2019

  JA Eesti koostöös Southwestern Advantage Eestiga pakub õpilasfirmadele võimalust osa saada müügimentorlusest.

 • Kas jõulukingid on juba ostetud?

  25 October 2019

  nam ei ole kaugel aeg kui laual on jõulupraad ning tuba täidab mandariinide lõhn. Detsembrikuu on traditsiooniliselt jõululaatade päralt ning sel aastal toimub neid kohe eriti palju üle kogu Eesti. Teeme ülevaate õpilasfirmade jõululaatadest.

 • Õpilasfirmade liikmete koolitused toimuvad Tallinnas, Tartus ja Pärnus

  23 October 2019

  Aktiivne õpilasfirmade loomise periood on juba ammu alanud ning jõudmas on kätte aeg koguda lisateadmisi ettevõtte erinevatest valdkondadest. Oleme oma ajakavasse lisanud 3 õpilasfirmade liikmete koolitust ning 2 õpilasfirmade müügikoolitust.

 • Merilin Priilinn-Türk: kas kasvatame koolis roboteid või tulevikutegijaid?

  22 October 2019

  Faktide tuupimise kõrval võiks kool toetada isiksuse arengut, individuaalsete eesmärkide ja eelduste kujunemist, mis aitaks meil iseennast tundma õppida, tulevikus enda jaoks õigemaid valikuid langetada, kirjutab hiljuti gümnaasiumi lõpetanud Merilin Priilinn-Türk.

 • Tabasalu Ühisgümnaasium pälvis Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitli

  17 October 2019

  Eile õhtul tunnustati Helsingis ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Europe poolt silmapaistvaid Euroopa alg- ja keskkoole, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Viiendat aastat välja jagatava tunnustuse pälvis teiste seas ka Tabasalu Ühisgümnaasium. 

 • Eesti suurim viktoriin: korraga pani end proovile 2500 koolinoort 

  10 October 2019

  Käimasoleva ettevõtlusnädala raames peeti eile maha Eesti suurim e-viktoriin, millest võttis korraga osa ligi 2500 koolinoort kokku 113st koolist üle Eesti. Lahendada tuli majandus- ja ettevõtlusteemalisi ülesandeid, milles osad panevad kukalt kratsima ka nii mõnegi täiskasvanu.

 • Eesti start-up eAgronom võitis Euroopast parima noore ettevõtte auhinna

  03 October 2019

  Ameerika Kaubanduskoda Euroopas (AmCham EU) ja Junior Achievement Euroopa (JA Europe) kuulutasid Eesti start-up’i eAgronom oma seitsmendat korda toimunud Noorte Ettevõtlusauhindade võistluse võitjaks. 

 • GALERII: Noorte ideelaboris leiti ärilisi lahendusi nutisõltuvuse ja liigsöömise vastu

  30 September 2019

  Laupäeval, 28. septembril toimus MyFitness Ülemiste Citys Youth Empowered ideelabor: tasakaalus elu, kus üle Eesti kokku tulnud ettevõtlikud keskkoolinoored leidsid kogenud mentorite juhendamisel ärilisi lahendusi elulistele probleemidele.

 • Töövarjupäeva varjutajatele ja varjutatavatele!

  28 September 2019

  Novembrikuu on töövarjupäeva kuu! Sel aastal teeme koostööd Tagasi Kooli platvormiga, läbi mille on võimalik nii töövarjupäeva varjutajatel kui varjutataval end registreerida.

 • ÜLESKUTSE: Hakka nooremmentoriks uutele õpilasfirmadele!

  24 September 2019

  Igal õppeaastal läbib JA Eesti õpilasfirmade programmi üha enam õpilasi. Juba mitmel aastal oleme katsetanud nooremmentoreid, kes lisaks juhendaja panusele, saavad suunata alustavaid noori ning jagada nendega oma kogemust. JA Eesti toetab kõiki nooremmentoreid, kes osalevad nooremmentorite programmis.

 • Kuidas päevaga välja mõelda minifirma äriidee?

  23 September 2019

  Möödunud nädal õppisid koolinoored “Võta ise ette” projekti raames kuidas päevaga välja mõelda minifirma äriidee ning kuidas käepärastest vahenditest valmistada prototüüpe.

 • Põhikool paneb oma teadmised proovile!

  22 September 2019

  Juba 10. oktoobril korraldab JA Eesti e-viktoriini põhikooli II astme õpilastele. E-viktoriinis saavad noored panna proovile oma ettevõtluse- ja majandusalased teadmised.

 • Aitame äriideid genereerida Ida-Virumaal!

  30 August 2019

  11. oktoobril viib JA Eesti ettevõtlusnädala raames läbi 12-tunni ettevõtluslaagri formaadis Hakkatoni Ida-Virumaal.

 • JA Eesti õpetajad ja juhendajad kolisid uude keskkonda!

  29 August 2019

  Oleme valmis saanud uue keskkonna JA Eesti programme kasutavate õpetajatega kiireks ja mugavaks suhtlemiseks ning info hoidmiseks.

 • Uus kooliaasta, uued sündmused

  23 August 2019

  Kooliaasta on kohe algamas ning suvega oleme saanud juurde mitmeid uusi ja vahvaid JA programmide juhendajaid. Koolituste hooaeg pole aga veel lõppenud. Lisaks täieneb meie kalender ka põnevate sündmustega nii õpilastele kui ka juhendajatele! Täiendame kalendrit jooksvalt.

 • Youth Empowered Eesti TASUTA ideelabor: Tasakaalus elu

  21 August 2019
 • SUPER TULEMUS: Eesti õpilasfirma pälvis Euroopas kõrge tunnustuse

  06 July 2019

  Eile hilisõhtul lõppenud Euroopa parimate õpilasfirmade valimisel Prantsusmaal saavutas Eesti õpilasfirma Brand kõrge teise koha.

 • COYC19: Brandi ettevalmistused

  27 June 2019

  3.-5. juulil toimub 30. korda võistlus, mille käigus valitakse Euroopa parim õpilasfirma. Võistlus toimub Lille’s, Prantsusmaal. Eestit sõidab esindama võistluse „Eesti parim õpilasfirma 2019“ võitnud õpilasfirma Brand Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

 • Eesti ja USA majandusõpetajad vahetasid kogemusi

  25 June 2019

  Eesti majandus- ja ettevõtlusõpetajad omandasid 6.-7. juunil toimunud rahvusvahelisel seminaril vahvaid ja lõbusaid aktiivõppe meetodeid majanduse ja ettevõtlusteemade õpetamiseks USA kogemuse kaudu.

 • Parimad õpilasfirmad kohtusid peaministriga

  04 June 2019

  3. juunil käisid võistluse "Eesti parim õpilasfirma 2019" finalistid Stenbocki majas toimunud peaminister Jüri Ratase vastuvõtul.

 • Aitäh JA Eesti tegijatele!

  30 May 2019

  Tunnustasime JA Eesti tegijaid - aasta ettevõtlusõpetajaks valiti Marek Mekk, aasta mentoriks Maaja Toomet ning vägeva vilistlase tunnustuse pälvis Robin Saluoks.

 • Kreatleedid tundsid end ettevõtjana

  17 May 2019

  Kogu õppeaasta kestnud Creatloni võistlusel osalenud tublisid kreatleete premeeris EBS Gümnaasium ettevõtjale omase päevaga Saaremaal ning Maksu- ja Tolliamet kutsus noored külla.

 • GALERII: Eesti Parim Õpilasfirma 2019 on Brand!

  10 May 2019

  Täna selgus 2019. aasta Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus juukse viimistlus- ja hooldustooteid valmistav õpilasfirma Brand Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

 • OTSE: Valitakse Eesti parim õpilasfirma 2019!

  07 May 2019

  Täna, 9. mail, selgub võistluse "Eesti parim õpilasfirma 2019"! Võistluspäevast toimub otseülekanne uudised.ee portaalis.

 • Hääleta oma lemmiku õpilasfirma poolt!

  06 May 2019

  Järgmisel nädalal, 8.-9. mail, selgitatakse juba 24. korda välja Eesti parim õpilasfirma, kuid veel enne kui kõikide finalistide seast selgub parim, oodatakse kõiki huvilisi võistlejatega tutvuma ja oma lemmiku poolt ka hääletama.

 • Võistluse „Eesti parim õpilasfirma 2019“ finalistid selgunud!

  23 April 2019

  Võistlusele "Eesti parim õpilasfirma 2019" esitati palju aruandeid, mille hulgast valiti välja 24 silmapaistvaimat õpilasfirmat 14 koolist üle Eesti, kes pääsevad võistluse finaali, mis toimub 8.-9. mail Tallinnas. Esimest korda ajaloos toimub võistlus kahel päeval.

 • Vaata võistluse „Eesti parim õpilasfirma 2019“ otseülekannet!

  22 April 2019

  Huvilistel on võimalik jälgida võistluse teisel päeval toimuvat otseülekande vahendusel JA Eesti Facebooki lehe. Soovitame seda võimalust kasutada koolidel, et oma lemmikutele kaasa elada klassiruumist lahkumata.

 • Alustavad õpilasfirmad HAKKATONILE!

  19 April 2019

  Hakkaton on õpilasfirma alustamise üritus, kuhu on oodatud 80 õpilast üle Eesti!

 • Tule osale rahvusvahelisel majandusõpetajate koolitusel

  18 April 2019

  JA Eesti koostöös USA majandushariduse assotsiatsiooniga GEEA ning Balti-Ameerika Vabaduse Fondi toetusel toimub kahepäevane majandusõpetajate koolitus 6.-7. juunil, Tallinnas. Koolitajaks on Phd Cynthia Harter Eastern Kentucky Ülikoolist. Ta on väga kompetentne, suurte kogemustega ja mitmekülgset tegevusõppe metoodikat valdav rahvusvaheline koolitaja.

 • Aasta parimaks minifirmaks valiti Klõpitz Tallinna 21. Koolist

  11 April 2019

  Täna terve päeva jooksul selgitati SEB Innovatsioonikeskuses välja selle aasta Eesti parimat minifirmat, milleks osutus nutikaid topsihoidjaid valmistav Klõpitz Tallinna 21. Koolist.

 • GALERII: Tunnustasime õpilasvõistluste parimaid

  08 April 2019

  Igal aastal tunnustab JA Eesti oma aktusel parimaid õpilasvõistlustel osalenuid.

 • JA Eesti aitab Gruusial arendada ettevõtlusõpet

  28 March 2019

  2017. aastal alustas JA Eesti teist projekti Gruusia ettevõtlusõppe elavdamiseks. Projekti finantseeris EV Välisministeerium arengukoostööks mõeldud rahadest.

 • Varsti selguvad aasta parimad õpilasfirmad!

  27 March 2019

  Juba sel kevadel valitakse aasta parim minifirma, kutseõppe õpilasfirmafirma ja õpilasfirma! Võistlused toimuvad aprillis ja mais.

 • Võistluse "Eesti parim minifirma 2019" finalistid selgunud!

  27 March 2019

  Võistlusele "Eesti parim minifirma 2019" esitati palju aruandeid, mille hulgast valiti välja 12 silmapaistvaimat minifirmat 11 koolist üle Eesti, kes pääsevad võistluse finaali, mis toimub 11. aprillil SEB Pangas.

 • Aita valida aasta tegija!

  26 March 2019

  Esita oma kandidaat JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja, aasta mentori või JA Eesti vägeva vilistlase tiitlile ning aita meil tunnustada parimaid!

 • Pärnus toimus noorte miniettevõtjate festival

  23 March 2019

  Esmakordselt toimus 22. aprillil Pärnumaa koolide miniettevõtjate festival.

 • Toimusid majandusolümpiaadi piirkonnavoorud

  07 March 2019

  Kolmapäeval, 6. märtsil algasid üle Eesti suuremates maakonnakeskustes JA Eesti ja EBS-i korraldatava majandusolümpiaadi piirkonnavoorud, millest võttis osa kokku 202 õpilast üle Eesti.

 • Projekti tulemusena valmis käsiraamat

  20 February 2019

  Kolm pingelist aastat kestnud ja nelja naaberriiki (Eestit, Lätit, Rootsit ja Soomet) hõlmanud Central Baltic Enterprise without Borders (CBEwB) projekt on lõppenud.

 • Eesti parimad mini- ja õpilasfirmad 2019

  19 February 2019

  Õppeaasta lõpuni on veel aega, kuid õpilasfirmadel ja minifirmadel on aeg hakata valmistuma aasta parima minifirma ja õpilasfirma võistluseks.

 • Gruusia ja Azerbaidžaani delegatsioonid Eestis

  18 February 2019

  Veebruaris külastasid Eestit meie partnerorganisatsioonid Gruusiast ja Azerbaidžaanist. Tutvustasime mõlema riigi esindajatele Eesti ettevõtlus- ja haridusmaastikku.

 • GALERII: Žürii tunnustas õpilasfirmade leidlikkust

  11 February 2019

  Laupäeval Kristiine ja Rocca al Mare keskustes peetud suurt üle-eestilist õpilasfirmade laata külastasid tuhanded huvilised ning ekspertidest ja ettevõtjatest koosnenud žürii premeeris ka laada parimaid ning leidlikemaid noori.

 • Läksime üle uuele kodulehele

  31 January 2019

  JA Eestil on jaanuari lõpust alates uus kodulehekülg! Lehel võib esineda veel tõrkeid.

 • Tule laadale!

  31 January 2019

  Junior Achievement Eesti kutsub kõiki osa saama õpilasfirmade suurüritusest, mis toimub 9. veebruaril Rocca al Mare keskuses ja Kristiine Keskuses algusega kl 12:00.

 • Võta osa ettevõtlusmuinasjuttude võistlusest!

  29 January 2019

  JA Eesti kutsub kõiki koolinoori osalema ettevõtlusmuinasjuttude võistlusel, mille eelmise korra võidulugu rääkis näiteks sellest, kuidas printsess Anna ja ta sõber Olaf üritasid Aafrikas iglusid müüa ning pingviinidele ja jääkarudele bikiine pähe määrida.

 • Creatloni meeskonnavõistlus tõi põnevaid tulemusi

  28 January 2019

  Novembris toimunud Creatloni teine etapp hoidis noori terve kuu tegevuses. Selle ajaga oli vaja uurida kodukoha avalike ehitiste kasutuse ja otstarbe kohta, uurida ühe influenceri sotsiaalmeediapostitusi ning analüüsida seal leiduvaid varjatud või tähistatud reklaame, kujutleda end tulevikku ning teha video-CV kandideerimaks tuleviku ametikohale ning aidata kaasa Reet Ausi, Stockmanni ja Uuskasutuskeskuse teksariiete kogumise kampaaniale.

 • 3. mail valitakse esmakordselt Eesti parim kutseõppe õpilasfirma

  27 January 2019

  Seoses õpilasfirma programmi populaarsuse kasvuga Eesti kutsekoolides korraldame esmakordselt eraldi võistluse kutsekoolide õpilasfirmadele nime all Eesti parim kutseõppe õpilasfirma 2019.

 • Õpetajate talvekool trotsis ilmataati

  24 January 2019

  Õpetajate talvekool on alati olnud meeleolukas sündmus, kus saadakse kokku, jagatakse kolleegidega muresid ja rõõme ning hangitakse uusi teadmisi.

 • Junior Achievement saab 100 aastaseks!

  18 December 2018

   

  Ülemaailmne organisatsioon Junior Achievement, mille liige oleme ka meie, JA Eesti, tähistab algaval aastat oma 100. juubelit!

 • JA Eesti jõulutervitus

  17 December 2018

  JA Eesti mõtteid imeliseks jõuluajaks ja uueks aastaks.

 • JA Eesti tegevust tunnustati Euroopas kahe auhinnaga!

  14 December 2018

  Miski pole võimatu! JA Eesti organisatsiooni tunnustati Thomas J. Bata kvaliteediauhinnaga!

 • Eesti õpilasfirmade laat tuleb taas!

  13 December 2018

  JA Eesti kutsub kõiki Eesti õpilasfirmade laadale 2019 juba 9. veebruaril 2019 Tallinnas!

 • Toimub esimene mini-minifirmade laat!

  26 November 2018

  5. aprillil toimub esimest korda ajaloos mini-minifirmade laat, kust saavad osa võtta 5.-6. klassi õpilased.

 • Hea JA Eesti sõber!

  22 November 2018

  JA Eestil on rõõm kutsuda Sind Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti lõpuseminarile SEB Innovatsioonikeskuses neljapäeval, 13. detsembril kell 14-16!

 • Tule jõululaatadele!

  22 November 2018

  Vali endale kalendrist sobiv nädalavahetus ning tule vaata, mida õpilasfirmad sel aastal jõululaatadel pakuvad! Laadad toimuvad nii Värskas, Pärnus, Narvas, Tallinnas, Tartus kui ka Raplas.

 • Töövarjupäeval varjutavad noored nii peaministrit kui professionaalseid blogijaid

  22 November 2018

  22. novembril toimus üleriigiline ametlik töövarjupäev, mil ligi 3000 gümnaasiumiõpilast jälgis erinevate elualade spetsialistide, tippjuhtide, poliitikute ning ka blogijate tööpäeva.

 • Kuressaare Ametikool pälvis Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitli

  11 November 2018

  Eile õhtul tunnustati Viinis ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Europe poolt kokku 17 silmapaistvaimat Euroopa kooli, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Kolmandat aastat välja jagatava tunnustuse pälvis ka Kuressaare Ametikool.

 • Youth Empowered avaseminar "Meil ei ole planeeti B"

  19 September 2018

  Tule ja osale Youth Empowered õppesarja avaüritusel "Meil ei ole planeeti B" juba 6. oktoobril Tallinnas! Üritus on osalejatele tasuta.

 • Tule Nordic Business Forum ühisvaatamisele!

  11 September 2018

  26.-27. oktoobril korraldavad JA Eesti ja EBS Nordic Business Forum 2018 ühisvaatamise EBS-i aulas!

 • Ja ongi uus õpik valmis!

  30 August 2018

  24. septembril kell 12.00 toimub uue õpiku tutvustus majandusõpetajatele ja teistele huvilistele SEB Innovatsioonikeskuses.

 • Tule ja avalda arvamust!

  07 August 2018

  Olete oodatud 10.-11. augustil Arvamusfestivalile Haridus 2.0 alale, kus arutleme ettevõtliku hariduse teemal.

 • ÕF sEst neiud valisid endale välja kaunid Montoni kleidid, millega Euroopat vallutada!

  22 June 2018

  2018. aasta Eesti parim õpilasfirma sEst sõidab juba järgmise kuu keskpaigas Serbiasse.

 • Parimad sõitsid Taxify-ga peaministrile külla

  21 June 2018

  Mis ühendab Eesti üht parimat tarkvaraettevõtet ja peaminister Jüri Ratast?

 • Gümnasist, registreeru avatud uste päevale!

  28 May 2018

  Coca-Cola HBC Eesti korraldab 4. juunil vahva ürituse nimega "Open Doors Day". Üritus on suunatud gümnasistidele ja tudengitele.

 • Parimaks õpilasfirmaks valitud sEST paneb Eesti looduse ehetesse

  14 May 2018

  11. mail valiti Tartus Eesti Rahva Muuseumis 23. korda Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus Tallinna Reaalkooli õpilaste sEST, mis köidab oma käsitööehetesse ehedat Eestimaa loodust, näiteks samblike, lehti, rabapinnast jne. Noorte juhendajaks on Riin Saar.

 • Viies riigis läbi viidud uuring näitab ettevõtlushariduse mitmeid positiivseid mõjusid

  20 November 2017

  Kui vähemalt pooltel koolilõpetajatest oleks olemas praktiline kogemus oma ettevõtte loomisest juba koolieas, milline oleks selle sotsiaalne mõju ja mõju noorele endale? See oli vaid üks nendest küsimustest, mida uuriti projekti Innovation Cluster for Entrepreneurship Education (ICEE) käigus.

 • Euroopa ettevõtliku kooli tiitli pälvis Tallinna 21. Kool

  17 November 2017

  Euroopa ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Euroopa tunnustas 16. novembril toimunud rahvusvahelisel ettevõtlusõppe konverentsil Tallinnas viieteistkümne riigi ettevõtlikke koole.

 • Eesti õpilasfirma Festera on Euroopa parim!

  13 July 2017

  Eesti parim õpilasfirma 2017 Festera sai hakkama hiilgava esinemisega Euroopa lavalaudadel, kui Euroopa aasta õpilasfirmade võistlusel tõestati rahvusvahelisele žüriile, et just nemad on väärt Euroopa parima tiitlit! Brüsselis toimunud võistlusel tegid Eesti noored nõnda särava etteaste, et žüriile ei jäänud valikuvõimalust. Euroopa parimaks kuulutati meie enda Festera!

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-