Uudised

Eesti parim Õpilasfirma toodab ülejääkidest jalgratta sadulakotte

06 May 2022

Eile Kruiisiterminalis toimunud Õpilasfirmade võistlusel viisid parima Õpilasfirma tiitli koju Tallinna 21. kooli õpilased Rasmus Riim, Henry Kask ja Chris-Rico Lang firmast Drycycle, mis toodab Eesti diivani- ja telgitööstuse ülejääkidest jalgrattasadulakotte ja märgumatuid sadulalakatteid.

Eesti parim Õpilasfirma esindab Eestit juulis Tallinnas toimuval Euroopa Õpilasfirmade võistlusel, kus tuleb mõõtu võtta ligi 40 Õpilasfirmaga Euroopast. 

''Emotsioonid on igal juhul laes. Oleme väga tänulikud võistluse korraldajatele ning anname endast kõik, et Eesti õpilasi Euroopa võistlustel väärikalt esindada,'' ütles Drycycle tegevjuht Rasmus Riim pärast auhinna kätte saamist. ''Ootame tegelikult suvist võistlust juba väga, sest võrreldes muu Euroopaga on jalgrattakultuur Eestis veel väga hallis tsoonis mistõttu usun, et meil võib seal täitsa hästi minna.''

Eesti parima Õpilasfirma auhinnaks on osavõtt start-up konverentsist Latitude59 19.-20. mail, millele paneb priipääsmed välja StartUp Estonia. EBS ootab võitjaid õppima ning on neile välja pannud aastase täisstipendiumi, mis heade õppetulemuste korral pikeneb. Noored riietab Euroopa võistluseks esinduslikuks ja moodsaks Kaubamaja.

Drycycle noppis võistluselt ka Coca-Cola kõige vastutustundlikuma Õpilasfirma eripreemia

Teise koha ja UC Rendi eripreemia pälvis Hugo Treffneri Gümnaasiumi Õpilasfirma KäpArt, kelle tooteportfellist leiab Tartu Koduta Loomade Varjupaiga kasside disainitud kotte, postkaarte ja maale. 50% KäpArti kasumist läheb varjupaiga loomade toetuseks. KäpArti tiimiliikmeteks on Maara Parhomenko, Merit Tomson, Helena Lindeberg, Liisi Paaver.

Kolmas koht läks Pirita Majandusgümnaasiumi õpilastele Õpilasfirmast KVA ja 6-12-aastastele lastele mõeldud kaardimäng RÖÖR, mis arendab erinevate mõtte- ja tegevusülesannetega laste loomingulist eneseväljendust ja mõtestatud rööprähklemist. Kaardimängu autoriteks on Triin Sooäär, Ketlin Siidirätsep, Michell Kirss, Rebecca Parve, Liisi Helene Taklaja.

Esikolmikule on auhinnad välja pannud SEB Pank, Bolt ja Kalev Spa. Esikolmikut premeerib StartUp Day osavõtupääsmete ning stendikohaga StartUpDay festivalil 24.-26. augustil.

Lisaks jagati õpilastele hulgaliselt eripreemiaid:

 • Rahva lemmikuks 2022 hääletati August Kitzbergi nimelise gümnaasiumi Õpilasfirma Note-IT, mis toodab mitmekülgse disainiga ruudu-joonelised vihikud. 
 • Wise tiimitöö eripreemia pälvis Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi Õpilasfirma ALGUS, mis valmistab dekoratiivseid pisirohe kasvatuskomplekte.
 • Manpoweri eripreemia „Ready for Work“ läks Pirita Majandusgümnasiumi Õpilasfirmale KVA, mis toodab 6-12-aastastele lastele mõeldud kaardimäng RÖÖR.
 • Patendivolinike koja intellektuaalomandi eripreemia läks Läänemaa Ühisgümnaasiumi Õpilasfirmale KäKo, kelle tooteks on geomeetriliste kujunditega joonlauad ja koolitarvete komplektid.
 • Edu ja Tegu nutika probleemilahendaja ja Profexpo „Parima toiduvaldkonna Õpilasfirma“ eripreemia pälvis Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi Õpilasfirma COFF ja nende taimsed kohvikreemid.
 • E-kaubanduse Liidu eripreemiad läksid Tallinna 32. Keskkooli Õpilasfirmale BOKS, mis disainib puuvillast lustakate sõnumitega meeste boksereid ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi Õpilasfirmale Seif, mis toodab metallist ja kiltkivist kaarditaskuid. 

30. tegutsemisaasta puhul tunnustas Junior Achievement Eesti ka oma vilistlasi ning ettevõtlusõpetajaid, kes on läbi aastate andnud olulise panuse Eesti Õpilasfirmade kujunemisse:

 • JA vägeva vilistlase tiitli 2022 pälvis Eesti ükssarviku Zego kaasasutaja Sten Saar. 
 • JA aasta ettevõtlusõpetaja 2022 on Läänemaa Ühisgümnaasiumi majandusõpetaja Imbi Raudkivi. 
 • JA aasta mentor 2022 on Kaido Mäesalu puidutöötlemise kompetentsikeskusest Tsenter. 
 • Euroopa ettevõtliku kooli tiitli pälvis  Põlva Gümnaasium. Euroopa ettevõtliku kooli tiitlit antakse igas riigis välja ühele või kahele koolile. 
 • Lisaks jagati eripreemiaid üheksale silmapaistvale õpetajale, kes on andnud pikaajalise tööga olulise panuse Õpilasfirmade loomisesse ja arengusse.

JA Eesti tähistab tänavu oma 30. tegevusaastat. Õpilasfirmasid on Eestis loodud juba 30 aastat ja Õpilasfirmade võistlus toimub tänavu 27. korda. Eesti parim Õpilasfirma 2022 võistlust toetavad Edu ja Tegu programm Euroopa Sotsiaalfondist, SEB Pank, Aitan Eestit MTÜ, Graanul Invest, Wise, Coca-Cola HBC ja Eesti e-kaubanduse Liit. Eesti parima Õpilasfirma riietab Euroopa võistluseks moodsaks ja stiilseks Kaubamaja.

FOTOD (fotograaf: Kretel Kuusk)

ORIGINAALFOTOD

LAVAESINEMISTE VIDEO ja AUHINDADE TSEREMOONIA VIDEO (OM FilmiStuudio)

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-