Löö kaasa!

Toetage JA-d oma inimeste teadmiste ja oskusteabega ning hakka mentoriks!

REGISTREERI ENNAST MENTORIKS!

Meie viimaste aastate üks eesmärkidest on olnud leida igale Õpilasfirmale mentor, kes nõustaks ja aitaks lahendada keerulisemaid küsimusi, mis ettevõtluses ette tulevad. Teretulnud on ettevõtted, kelle inimesed soovivad oma spetsialistiteadmisi jagada noortega, kas hakates mentoriks Õpilasfirmale või astudes klassi ette külalisõpetajana.

Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm, mida viiakse läbi koolis majandus- või ettevõtlustunnis JA õpetaja juhendamisel. Juhendaja on läbinud vastava koolituse, kuid sageli puuduvad tal ettevõtluskogemused ning tegelik kokkupuude ärimaailmaga. Et õpilased saaksid õpilasfirmat tehes rohkem, vajavad nad õpetaja kõrvale toeks inimest, kes on valmis oma teadmisi rahandusest, turundusest ja ettevõtlusest nendega jagama ning probleemide korral nõu andma. Õpilasfirmas läbivad õpilased ettevõtluse kõik etapid, nõu ja tuge võib vaja minna alates äriidee väljatöötamisest  ja äriplaani kokkupanekust kuni kapitalivajaduse määramise ja raamatupidamiseni. Eelmisel aastal tegutses Eestis 450 Õpilas- ja minifirmat, kellest mentor oli ca 35 protsendil. 

KASULIK TEADA MENTORILE

Vajame häid inimesi ka erinevate võistluste ja ürituste žüriisse, koolitajateks, loengupidajateks, ettevõttekülastuste läbiviijateks jm ettevõtmisteks. Töövarjupäeval pakub ligi 3000 oma ala spetsialisti noorele võimalust heita pilk täiskasvanu igapäevasesse tööellu.


Kutsuge õpilased oma ettevõttesse!

Selleks, et äratada noortes huvi oma tegevusvaldkonna vastu, tuleb alustada juba põhikooli õpilaste teavitusega. Nii garanteerite enda valdkonnas vajaliku hea tööjõu järelkasvu. 


Toetage JA Eestit oma toodete või teenustega!

Korraldame palju õpilasüritusi ja -koolitusi ning erinevaid konkursse. Neid üritusi saab toetada, pannes välja auhindu või toetades ürituse läbiviimist. 

Oleme tänulikud Baltikale, kes riietab Eesti parimat õpilasfirmat igal aastal Euroopa võistlusest osavõtuks. 


Tule külalisõpetajaks ning jaga oma äriteadmisi ettevõtlus- ja majandustunnis!

Enamik Eesti üldhariduskoolide majandus- ja ettevõtlusõpetajatest on mõne teise aine õpetajad, kes on end täiendanud teadmistega majandusest ja ettevõtlusest. Suur osa õpetajaid kutsuvad meelsasti oma ainetundi spetsialisti, kes üht või teist teemat õpilastele seletaks.

Oleme tänulikud, kui soovid oma spetsialistiteadmisi õpilastele edasi anda ja neile mõne keerulise valdkonna selgemaks teha.


Külalisõpetajaid ootavad nii suurte linnade kui ka väikeste maakoolide majandus- ja ettevõtlusõpetajad!

Teeme koostööd Tagasi kooli! algatusega. Hea mõte on uurida ka Tagasi kooli! kodulehte ning alustada oma külalisõpetaja karjääri sealt. 


Aidake oma kodukooli sisse viia ettevõtlusõpe! 

Kui soovite, et teie kodukoha koolis saaksid õpilased rahatarkust ning esmase ettevõtluskogemuse, siis toetage õpetajate koolitust ning aidake kooli õppematerjalide soetamisel. Nii oleme näiteks BändCämpi toel varustanud viis Eesti kutseõppeasutust majandusõpikutega ning koolitanud nendes Õpilasfirmade juhendajaid!

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-