Uudised

Parimaks õpilasfirmaks valiti kettagolfi jälitusseadmeid valmistav õpilasfirma Spotter

22 May 2021

Kaks päeva kestnud pingelise finaalvõistluse tulemusena kuulutati veebigala vahendusel välja selle aasta parim õpilasfirma. Esikohale tuli kolme Tallinna 21. Kooli ja ühe Kadrioru Saksa gümnaasiumi õpilase ettevõte, mis valmistab kettagolfi ketaste jälitusseadmeid.

Õpilasfirma Spotter toode on kokku pandud erinevatest komponentidest. See kinnitub ketta külge ning võimaldab GPS-i või hääle abil seda kiirelt üles leida, kuna ühendub rakenduse kaudu ka otse mobiiltelefoniga. 

Õpilasfirmade programmi vedava Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor märkis, et Spotterile tõi võidu eelkõige tugev ja ühtne tiim, kes on suutnud kõik raskused ületada ning mõistavad, kuidas ettevõte peaks toimima. "Loomulikult on neil ka põnev ja tehniline toode, mille tootearendusega on noored kõvasti vaeva näinud," selgitas Loor. 

"Sellel aastal oli üldse erakordselt palju tehnilisi lahendusi. Näiteks kolmandale kohale tulnud ettevõttel UltraLink, mis valmistab UV-valgusega baktereid hävitavaid ukselinke, on lausa oma patent sisse antud. Igal juhul polnud žüriil üldse kahtlust esikolmiku valikus, vaidlused olid täpse järjestuse üle," lausus Loor. 

Teisele kohale tuli Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilasfirma LUFFA, mis teeb minimalistlikke ja loodussõbralikke keha- ja nõudepesutooteid. Käsnkõrvitsast ja linavildist tehtud svammid lagunevad kompostis 30 päeva jooksul.

ERIAUHINNAD

Parim e-pood I koht ÕF kontekst Gustaf Adolfi Gümnaasium
Parim e-pood II koht ÕF Meemehed Nõo Reaalgümnaasium
Tiimitöö eriauhind ÕF Frisk Põlva Gümnaasium
Jätkusuutlikkuse ja silmapaistva müügistrateegia preemia ÕF Seenix Võru Gümnaasium
"Ready for Work" eriauhind ÕF Speculo Pirita Majandusgümnaasium
Eripreemia parimale toiduvaldkonna õpilasfirmale ÕF Meemehed Nõo Reaalgümnaasium
Eripreemia innovaatilisele ja ambitsioonikale õpilasfirmale ÕF Kärri Põlva Gümnaasium
Nutika probleemilahenduse eripreemia ÕF kontekst Gustav Adolfi Gümnaasium
Tuleviku potentsiaali eripreemia ÕF Konnekt Hugo Treffneri Gümnaasium
Intellektuaalomandi eripreemia ÕF UltraLink Tartu Jaan Poska Gümnaasium
Rahva lemmik ÕF Ehe Kild Gustav Adolfi Gümnaasium

Eesti parimat õpilasfirmat valiti järjekorras juba 26ndat korda ning võitja läheb Eestit esindama Euroopa parima õpilasfirma võistlusele, kus Eesti koolinoored on aegade jooksul koju toonud tervelt kolm esikohta ning mitmeid poodiumikohti.

Parima õpilasfirma võistlust toetasid SEB Pank, Wise, Change Invest, Tallinna Ettevõtluskeskus, ettevõtlusõppeprogramm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist ja UC Rent. 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-