Uudised

Põnevad koolitused õpilastele

23 November 2020

Sel õppeaastal toimuvad koolitused veidi teises kuues, kuid lubame, et koolituste kvaliteet selle tõttu ei kannata ning pakume õpilastele laiapõhjalisi teadmisi erinevatest valdkondadest.

Kavas on endiselt alles traditsioonilised õpilasfirmade liikmete koolitused, mis on riigis valitseva olukorra tõttu kolinud täielikult üle veebikeskkonda. Plaanis on veel mitmeid spetsiifilisi koolitusi.

 

 

26. novembril toimub veebiturunduse ja kodulehe loomise koolitus. Koolitus koosneb kahest osast:

  • Veebipoe üles ehitamine:
    Kuidas ühe päevaga oma e-pood püsti panna?
    Wordpress & Woocommerce platvormile poe loomine
    Eesti tarne ja makselahendustest lühidalt
    Veebilehe tulemuste mõõtmine - Google Analytics
    Kust leida abi ja inspiratsiooni? - Kõik on võimalik, ehk saa inspiratsiooni, otsi ja lisa oma e-poele
  • Digiturundamine:
    Kuidas digitaalselt turundada?
    Facebook & Instagram - tootele huvi loomine
    Facebook advertisement - tasulised kampaaniad
    Instagrammers & cooparations
    Google SEO & tasulised reklaamid

Koolitust viib läbi JA Eesti vilistlane ja Pagger OÜ asutaja Rudolf Gustav Hanni.

27. novembril toimub veebipõhiselt müügikoolitus. Müügikoolituse oleme üles ehitanud selliselt, et õpilasfirmad saavad koheselt praktikas uusi teadmisi rakendada ning mentorilt tagasisidet oma soorituse kohta. Koolitus keskendub eelkõige aktiivsele müügile ning müügiargumentidele. Koolitust viivad läbi Southwestern Advantage Eesti suure praktilise pagasiga mentorid, kes lisaks teadmiste jagamisele suudavad õpilastesse süstida ka eneseusku ja motivatsiooni.

Taoline müügikoolitus on plaanis läbi viia ka 22. jaanuaril Tartus. Juhul kui olukord ei ole riigis vaibumise märke näidanud, toimub ka jaanuarikuu koolitus veebis.

4. detsembril toimub veebis õpilasfirmade liikmete koolitus. Koolituse raames on õpilastel võimalik registreerumisel valida kahe töötoa vahel:

  • Juhtimine ja personalitöö - räägitakse õpilasfirma töö korraldamisest, juhi rollist, ajaplaneerimisest ning kuidas seda kõike on võimalik nii õpilasfirmas kui ka "päris" firmas ellu viia.
  • Tootearendus - selles töötoas keskendutakse kliendi tagasisidele ning koolitaja aitab õpilasi suunata mõtlema oma tootele ning võimalikke arengusuundasid märkama. Tihti on tootearendus just see valdkond, mis jääb õpilasfirmadel tähelepanuta, mis aga ei tähenda, et tootearendus oleks vähemolulisem turundusest või finantsidest.'

Koolitust viivad läbi Estonian Business School'i õppejõud.

Järgmine õpilasfirmade liikmete koolitus on plaanis läbi viia 15. jaanuaril Tartus. Juhul kui olukord riigis ei ole taandunud, siis viime koolituse läbi veebipõhiselt. Kontakt-koolitusel lisanduvad töötubade loetelusse ka raamatupidamise ja finantside töötuba ning turunduse töötuba.

Detsembris kutsume nii õpilasi kui ka õpetajaid osalema Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti koolitusel. Koolitus on suunatud eelkõige neile õpilasfirmadele, kes on sel aastal otsustanud toota näomaske või helkurtooteid. TTJA jälgib praegusel ajal aktiivselt kõigi taoliste ettevõtete tegemisi ning soovib anda oma panuse sellesse, et turule jõuaksid õige nime ja kvaliteediga tooted. Koolitusel saab vastused järgnevatele küsimustele:

  • Kellel on õigus kasutada tootekirjelduses mõistet kaitsemask?
  • Milline info maski kohta peab olema kliendi jaoks nähtaval?
  • Mis vahe on näomaskil ja kaitsemaskil?
  • Kes ja miks võib teha helkurtooteid?
  • Millistele tingimustele peavad vastama helkurtooted?
  • Kuidas ma võin nimetada oma toodet?

Ootame sellele koolitusele ka õpilasfirmade juhendajaid. Koolitusele registreerimise eelduseks ei ole selles valdkonnas tegutseva õpilasfirma juhendamine, sest taolisi firmasid võib ju tekkida ka järgnevatel õppeaastatel. Koolitus annab õpetajatele head teadmised nii selleks kui ka järgmisteks aastateks firmade juhendamisel.

Tulekul on ka 21. jaanuaril ÕF x Negavatt: Rohekoolitus, mis toimub koostöös Keskkonnainvesteeringute Keskusega! Koolituse kohta avalikustame rohkem informatsiooni detsembri teises pooles. Koolitusel keskendume eelkõige sellele kuidas olla õpilasfirmana keskkonnasõbralikum ning anda oma panus keskkonna säästimisesse.

Informatsiooni koolituste kohta on võimalik saada JA Eesti kodulehelt Sündmuste rubriigist. Täiendame koolituste infot jooksvalt.

Koolitustele registreerimine toimub õpilaste jaoks õpilasfirmade platvormil ning õpetajatel on võimalik end sündmustele kirja panna läbi õpetajate süsteemi. Palume jälgida ka üritustele registreerimise tähtaegasid!

Õpilasfirmade koolitusi puudutavates küsimustes palume pöörduda JA Eesti ürituste juhi Maria Heinrichseni poole aadressil maria@ja.ee.

Soovime põnevaid uusi teadmisi uude õppeaastasse!

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-