Meeskonnatöö

Meeskonnatöö

Maailmas räägitakse aina valjuhäälsemalt vajadusest vähendada mõtlematut tarbimist. Vaatamata sellele, et ka maailma riigid on hakanud probleemi järjest rohkem teadvustama ja lahendusi otsima, jääb paljudel inimestel õhku küsimus - mida mina, kogukond või ettevõte saaks ära teha? 

Koostööplatvorm Rohetiiger usub, et Eesti on parim riik uuenduslike lahenduste loomiseks ja rakendamiseks. Just eestimaalased saavad olla need, kes jõuavad tasakaalus majanduseni ja seavad end eeskujuks kõigile teistele maailmas. 

Tutvuge Rohetiigriga www.rohetiiger.ee
Osa Creatloni meeskonnamängu ülesannetest põhinevad Rohetiigril. 

ÜLESANNE 1

Leidke kolm erinevat perekonda, kes elavad erinevates keskkondades – üks maal, üks suures linnas (Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu või muu) ja üks väikeses linnas või asulas. Perekonnad võivad olla teie meeskonna liikmete sõbrad, tuttavad või sugulased.

Koostage tervele perele intervjuu küsimustik ja viige intervjuu nende kolme perega läbi. Intervjuu võiks sisaldada järgnevaid plokke:

  1. Perekonna profiil ja kirjeldus (elukoht, perekonna suurus, ametid, vanused);
  2. Perekonna elustiili ja tarbimisharjumuste kirjeldus (näiteks, kui sageli käiakse poes, kui kaua kantakse rõivaid või kasutatakse olmetehnikat jne); 
  3. Hoiakud ja suhtumine rohelisse elustiili. Kuidas see teema nende elus kajastub; kas ja kui palju nad on ise valmis oma harjumusi muutma või mida täpselt on juba muutnud.

Tehke intervjuudest kogutud andmete põhjal järeldused ning võtke tulemused videosse.

Video võib olla lahendatud, kuidas iganes teie fantaasia lubab ja järelduste mõjule pääsemiseks kaasa aitab.

Video maksimaalne pikkus on 3 minutit. Laadige video üles Youtube’i või Vimeo keskkonda.

Meile saatke video link.


ÜLESANNE 2

Mõelge välja üritus, mida Rohetiiger kui jätkusuutlikkuse ja roheteemade eestvedaja terves Eestis võiks teie intervjueeritud perekondadele rohelise mõtteviisi ja isikliku motivatsiooni ning teadlikkuse tõstmiseks korraldada. 

Mõelge üritusele slogan (reklaamlause), mis kõnetaks just neid perekondi, kellega intervjuud läbi viisite.

Pange kirja ürituse kirjeldus ja formaat ning looge ürituse kutse. Kutsel peab olema pöördumine ja piisav ürituse kirjeldus, et kutsutav otsustaks osaleda. (Mis toimub, kus toimub?)

Kutse peaks olema vabalt valitud formaadis, maksimaalselt A4 suuruses ja arvutis kujundatud. 

Meile saatke kutse fail (.jpg/.png/.pdf) või link, kust saab selle alla laadida.

Parima ürituse viime koos Rohetiigri meeskonnaga ellu!


ÜLESANNE 3

Tööturg on muutuste tuules - robotid ja tehisintellekt võivad lähiaastatel tuua kaasa palju muutusi. Osa ameteid võib kaduda ja uued tulevad juurde. 

Arutage oma tiimiga ja pakkuge välja kolm ametit, mis teie arvates kaovad tööturult täielikult kümne aasta jooksul. Miks te nii arvate? Põhjendage oma arvamust! Millised ametid või masinad võiksid neid asendada?

Ärge hoidke oma fantaasiat vaka all!

Selle ülesande autor on SEB Pank.

Vormistage töö pdf failina ühel leheküljel. Võite lisada pilte, kui need samale leheküljele ära mahuvad ja saatke fail meile.


Kõikide ülesannete lahendusi ootame hiljemalt 2. detsembriks e-posti aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Teemareale kirjutage oma tiimi nimi.

Hindamisel loeb nii sisu kui ka korrektne vormistus!

Üles laetud tööd peavad olema kätte saadavad vähemalt 1. maini 2021.

Rõõmsat ja loovat tegutsemist!

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

Valides