Aasta tegijad

Elutööpreemia - JA aastate õpetaja

2021 - Mari Suurväli

Junior Achievement on selle inimese südames olnud algusest peale ja seda aastast 1991, Tema lõi Eesti esimese õpilasfirma ning on õpetanud JA programme igas koolis, kus ta üldse on kunagi oma elu jooksul õpetanud

Mari Suurväli on uute asjade algataja, aga jätkab järjekindlalt ka juba traditsiooniliste asjade tegemist. Ta juhendab tänavu 9 õpilasfirmat ning tema juhendatud neiu oli väga edukas ka majandusolümpiaadil.

Mari Suurväli usub oma õpilastesse, vajadusel võitleb nende eest nagu emalõvi ning avab neile uusi uksi. Ja ta ei ava uksi mitte ainult enda õpilastele, vaid oma piiritu ja raugematu energiaga ka paljudele teistele, sest juba 20 aastat korraldab ta piirkondlikku laata, kuhu on oodatud õpilasfirmad üle Eesti. Ta mõtleb alati, kuidas võiks JA-l ja tema õpilastel paremini minna.


2017 - Helena Kudre

 

Elutööpreemia – JA aastate õpetaja tiitli – pälvis Helena Kudre Värska Gümnaasiumist, kes on Setumaa ettevõtlusõppe mõistus, hing ja süda. On juhendanud nii õpilas- kui ka minifirmasid – ning kõigil neil on oma äratuntav nägu - tõelise setu nägu. Helena on kõik need aastad korraldanud majanduspäevi, ergutanud lapsi osalema laatadel ja võistlustel ning viinud õpilasi korduvalt välislaatadele. Meist keegi ei ole näinud Helenat ei pahasena ega halvas tujus. Ju tal on head lapsed nagu heal emal ikka.

 


2012 - Niina Sidorenko

JA aastate õpetaja tiitli pälvis Niina Sidorenko, kes on õpetanud Tallinna Õismäe Vene Lütseumis JA programmide järgi juba 20 aastat, on käivitanud koolis ettevõtlusõppe algklassides, on Eesti majandus-õpetajate koolitaja ja JA majandusõpikute ning muude õppematerjalide tõlkija ja autor, juhendab igal aastal usinalt õpilasfirmasid, kasutab tunnis ettevõtlusmaailma kogemust, on hinnatud kolleeg ja armastatud õpetaja oma pühendumise, laia teadmistepagasi, õiglustunde ja põhimõttekindluse tõttu.


2012 - Sirje Kasendi

JA aastate õpetaja on Sirje Kasendi, kes on õpetanud Tarvastu Gümnaasiumis JA programmide järgi 1993. aastast alates, on käivitanud koolis reaal- ja majandusõppe suuna, juhendab usinalt õpilasfirmasid, korraldab ettevõtlusalaseid maakondlikke suurüritusi, peab tähtsaks õppimist tegevuse kaudu ja tehtu analüüsimist, innustab ja inspireerib, on väsimatu enesetäiendaja ning teadmiste jagaja.

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

Valides