Aasta tegijad

Aasta mentor

2020 - Oleksiy Krasnoperov

Aasta mentori tiitli pälvis aasta parimat õpilasfirmat ÕF Eha juhendanud Oleskiy Krasnoperov. Oleksiy on ka ise kunagi õpilasfirma programmis osalenud, kuid tundis juba siis puudust heast mentorist. Nüüd jagab ta ise oma teadmisi paljude teiste noortega. Igapäevaselt tegutseb ta Southwestern Advantage Eesti  koolitajana, kuid on lisaks viinud noortele läbi mitmeid müügikoolitusi ning personaalseid juhendamisi.

Lotta-Lorette Kalmaru õpilasfirmast Eha ütleb Oleksy kohta: „Oleksiy on olenemata kellaajast alati valmis meid utsitama ning just tänu temale on paljud firmad palju edukamad ning järjekindlamad, kuna Oleksiy on õpetanud neile oskust oma sarmi ja geniaalsust ka teistele müüa. Lisaks müügitrikkidele õpetab ka noortele väga olulist eneseusku.“ Oleksiy usub, et hea mentor suudab muuta inimese elutrajektoori positiivses suunas.


2019 - Maaja Toomet

Maaja Toomet on Põlva Gümnaasiumi keemiaõpetajana toetanud ja aidanud sealseid õpilasfirmasid toodete väljatöötamisel ja arendamisel. Ta käib juhendamas oma õpilasi ühest maakonnast teise. Maaja Toomet aitab tagada selle, et õpilasfirma kliendid ei kaotaks oma nahka, ei saaks mürgistusi ning ta ei lase ka nendel noortel ennast õhku lasta. Aasta mentor 2019 ise tunneb, et õpilased tunnevad keemia seost igapäevaeluga üha enam – eriti need õpilased, kelle õpilasfirma toode on seotud mingil määral selle valdkonnaga. Temalt on abi saanud tänavused finalistid - pulkdeodorante pakkuv õpilasfirma Ihupixie, kuivšampooni pakkuv õpilasfirma Tahpoon ja Võrtsjärve pilliroost joogikõrsi valmistav õpilasfirma Imelõõr. Maaja Toomet ise jääb tagasihoidlikuks ning on veendunud, et mentor on n-ö kõrvalosatäitja ja suurem osa sõltub siiski ettevõtlusõpetajast. Ta toob välja, et õpilased peavad ise oskama abi paluda ja mentorile läheneda.

We updated our privacy policy which has been specifically adjusted to reflect the new GDPR regulation Learn more.

I accept cookies from this site