Aasta tegijad

Aasta ettevõtlusõpetaja

2020 - Külli Hiiemäe-Metsar

Aasta ettevõtlusõpetajaks valiti Viljandi Gümnaasiumi õpetaja Külli Hiiemäe-Metsar. Külli alustas õpilasfirmade juhendamist 2013. aastal. Aasta-aastalt on saanud temast järjest tugevam tegija. Aasta-aastalt nõudlevad tema juhendatud õpilasfirmad kindlamad kohti Eesti õpilasfirmade paremikus. Ka sel aastal olid kaks tema juhendatud õpilasfirmat võistluse “Eesti parim õpilasfirma 2020” finaalis.

Oma koolis innustab ja toetab õpilasfirmasid, korraldades neile müügipäevasid, kutsudes koolitundidesse põnevaid ettevõtjaid ning käies ise õpilastega ettevõtetes külas. Tema õpilased hindavad teda tema innukuse ja aktiivsuse pärast. Õpilased on Külli kohta öelnud, et ta suudab lühikese ajaga anda väga hea pildi majandusmaailmast.


2019 - Marek Mekk

Aasta ettevõtlusõpetaja 2019 on Marek Mekk, kes sel aastal juhendab nelja õpilas- ja minifirmat Hargla Põhikoolis, Valga Gümnaasiumis ja Valga oortekeskuses Tankla. "Marek suudab innustada ja motiveerida iga rüblikut ning tuua oma juhendatud noortest välja parima. Ta on tõeline Valgamaa sool, kes aitab õpilasfirmasid ja õpetajad üle Eesti," märkis Kersti Loor. Marek Mekkil on väge tugevad teadmise ja oskused meeskonnatööst ja motivatsioonist. Lisades oskustele ka tahtejõu ja sära silmadesse, saavadki noored endale suurepärase juhendaja, kes neisse usub. Marek ise ütleb, et tema leiab oma jõu noortega tegutsemiseks just sellest, et see on tema hobi. „Mis saab olla toredam kui saad tuleviku jaoks panustada oma tegemistega“ sõnas Mekk. Aasta ettevõtlusõpetaja 2019 arvates ei tohiks hea ettevõtlusõpetaja õpilastele öelda näiteks „Kaalume seda asja“, „Oleme nüüd realistid“ või „Me oleme selle idee jaoks liiga väikesed“.

We updated our privacy policy which has been specifically adjusted to reflect the new GDPR regulation Learn more.

I accept cookies from this site